TJ Spartak Vlasim

Kategorie 'Různé'

05
Čvc

1. Podblanická sportovní olympiáda        

Snaha rozhýbat po covidu všechny děti přivedla vedení TJ Sokola Pravonín na nápad uspořádat Sportovní olympiádu, do které se zapojily se svojí činností všechny místní spolky. Na přípravných schůzkách dokonce vyplynul nápad, Celý článek »

28
Čvn

Šachová školička a její hodnotící den

Ve čtvrtek 9. června se sešly děti s trenéry a učitelkami z Mateřské školy v Pravoníně a na programu měly zhodnocení práce za celý školní rok. Po dvě předešlé schůzky probíhalo testování dětí, které písemně odpovídaly na 30 otázek z učiva, Celý článek »

23
Čvn

Zhodnocení činnosti kroužků v Pravoníně

Týden od 13. 6. do 17. 6. 2022 jsme věnovali vyhodnocení a odměnění šachistů a tvořílků za uplynulý školní rok. Poslední měsíc se všichni trenéři šachů soustředili na rekapitulaci učiva a šachového umění, které se snažili dětem předávat po celý školní rok. Celý článek »

20
Čvn

Přílet kormorána

Jsem si zcela jist, že všichni znáte Davida Navaru. Tuto sobotu, tedy 18. června, jsme měli tu možnost ho poznat ještě lépe. Náš oddíl má s Davidem velmi dobré vztahy, o čemž svědčí například nezapomenutelný simultánní zápas s Davidem v zívání. :-) Nicméně tuto sobotu se nám podařilo přemluvit Davida do krátkého bleskového turnaje spojeného s procházkou po Ladově kraji. Celý článek »

06
Kvě

Květnové elo

První čtyři měsíce roku 2022 uplynuly jak voda, tak si pojďme udělat tradiční souhrn, k jakým změnám v ratingu došlo u hráčů Spartaku Vlašim. A bude to příjemné bilancování, protože v květnu dosáhla hned trojice Vlašimáků Celý článek »

05
Dub

Sportovec roku na Benešovsku za rok 2021

Po dvouleté covidové odmlce se letos opět konalo vyhlášení nejúspěšnějšího sportovce v Benešově. Za rok 2021 jsem byl z vlašimských šachistů do užšího výběru nominován jen já, takže jsem si udělal sólo výlet vlakem do Benešova. Celý článek »

13
Bře

Všechno nejlepší, Blani!

Významného životního jubilea se dnes dožívá nejvěrnější fanoušek našich ligových týmů a skvělá organizátorka Blanka Voříšková.  Díky Blance si po řadu let mají naši mladí talenti možnost zahrát v simultánkách proti špičkovým Celý článek »

01
Bře

2430 – nejvyšší elo hráče Vlašimi v historii!

Články s oddílovým žebříčkem píši vždy začátkem ledna, května a září, tentokrát si ale zaslouží pozornost i elo k 1. březnu. Došlo totiž k historické události, kdy byl dosažen nejvyšší rating za celou existenci šachového oddílu ve Vlašimi! Celý článek »

15
Úno

Všechno nejlepší, Honzo!

Významného životního jubilea – 60 let – se dnes dožívá náš bývalý dlouholetý člen a předseda oddílu Jan Kořínek! Představovat Honzu starším ročníkům by bylo zbytečné, jeho působení ve Spartaku Vlašim bylo v 90. letech minulého století Celý článek »

11
Úno

Gratulace Vláďovi!

Dlouholetý člen našeho oddílu, trenér mládeže a opora našich týmů Vladimír Horák se dnes dožívá významného životního jubilea – 70 let! Gratulační článek jsem Vláďovi psal už před 10 lety, tak si dovolím vypůjčit svá vlastní slova, abych připomněl, Celý článek »

10
Led

Ela vlašimských hráčů – leden 2022

Pojďme se opět po čtyřech měsících podívat, k jakým změnám ela došlo u vlašimských hráčů. Zabývat se budu jen tím mezinárodním (fide), změny u národního a rapid ela si můžete prohlédnout v tradiční tabulce, kterou jsem zpracoval. Celý článek »

31
Pro

Přehled významných událostí roku 2021

Do konce roku 2021 zbývá již jen pár chvil, a tak je nejvyšší čas ohlédnout se za úspěchy, kterých za uplynulých 365 dní vlašimští šachisté dosáhli. A bude to zvláštní vzpomínání, vždyť díky restrikcím vlády jsme 5 měsíců nemohli hrát. Celý článek »

24
Pro

PF 2022

24
Lis

Gratulace Marii Filipové!

Významného životního jubilea se dnes dožívá zakladatelka organizovaného šachu v Pravoníně a organizátorka zdejších krásných turnajů Marie Filipová. Za šachový oddíl Spartak Vlašim přeji do dalších let hodně štěstí, zdraví a spokojenosti. Celý článek »

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)