TJ Spartak Vlasim

Kategorie 'Různé'

09
Led

Ela vlašimských hráčů – leden 2023

Pojďme se opět po čtyřech měsících podívat, k jakým změnám ela došlo u vlašimských hráčů. Zabývat se budu jen tím mezinárodním (fide), změny u národního a rapid ela si můžete prohlédnout v tradiční tabulce, kterou jsem zpracoval. Celý článek »

31
Pro

Přehled významných událostí roku 2022

Do konce roku 2022 zbývá již jen pár chvil, a tak je nejvyšší čas ohlédnout se za úspěchy, kterých za uplynulých 365 dní vlašimští šachisté dosáhli. Po mnoha letech se nám nepovedlo v mládežnických kategoriích získat žádnou medaili Celý článek »

29
Pro

Františku Innemannovi je 75 let

Významné životní jubileum dnes slaví nejstarší aktivní člen našeho oddílu, pan František Innemann. Pan Innemann je s šachovým oddílem ve Vlašimi (s přestávkami, kdy hrával vyšší soutěže za Benešov a Zdislavice) neodmyslitelně spjat již 50 let. Celý článek »

24
Pro

PF 2023

15
Říj

Liberty Cup 2022

V pořadí už sedmý ročník šachového turnaje pro zaměstnance a rodinné příslušníky Rádia Svobodná Evropa se konal v budově RFE po téměř třech letech na konci září. Pauza byla způsobená kovidem a přísnými hygienickými opatřeními, Celý článek »

04
Říj

Šachista molkařem

Vypadá to, že i šachista se může na chvíli stát molkařem. Molkky, tato původem finská hra nás uchvátila teprve nedávno, kdy nás ji naučil Vláďa Pěnkava v Takoníně a pak jsme si ji párkrát zahráli u Tomáše Gergelitse v Čerčanech. Celý článek »

20
Zář

Soustředění talentů Středočeského kraje

Krajská Komise mládeže uspořádala o uplynulém víkendu v rekreačním areálu Jizbice pod Blaníkem soustředění talentů Středočeského kraje. Zúčastnilo se celkem 51 dětí, mezi nimiž nechyběli ani dva hráči našeho oddílu: Celý článek »

18
Zář

 Prezentace šachistů při setkání rodáků

Byli jsme požádáni, abychom 10. září u příležitosti Setkání rodáků obce Pravonína prezentovali činnost jedné z nejpočetnějších skupin volnočasových aktivit Domečku Vlašim, které jsou realizovány na půdě obce Pravonína – šachisté a Celý článek »

05
Zář

Zářijové elo

Léto uteklo jak voda, a tak je opět po 4 měsících čas na tradiční malý elový souhrn. Ve vlašimském žebříčku k příliš velkým změnám nedošlo, elo fide se totiž změnilo pouhým 10 hráčům. Je docela zarážející, jak málo našich členů využilo prázdniny Celý článek »

01
Zář

Top 15

Webové stránky šachového oddílu Spartak Vlašim slaví dnes své 15. narozeniny. Myslím, že je to docela významný milník, a tak mě napadlo vybrat 15 největších úspěchů, o kterých jste si tu mohli přečíst. Celý článek »

09
Srp

Tábor v Růžené 2022

Více jak 80 dětí se v sobotu odpoledne sjelo do Růžené u Milevska, aby si na oblíbeném táboře užily týden plný her. Tradiční deník nebude na našem webu publikován, přednost dostaly stránky pořádající Šachové školy Stamat.  Níže najdete odkazy Celý článek »

06
Srp

Simultánka v RFE s Tigranem Petrosyanem

Poslední simultánku v Rádiu Svobodná Evropa jsme organizovali před více než třemi lety na jaře 2019 s GM Pentalou Harikrishnou.  Další rok to už kvůli kovidovým opatřením bohužel nešlo. Myslím, že ta velká časová mezera způsobila, že letos vůbec nebyl problém sehnat hráče, aby se usadili kolem oválného stolu a vyzvali ke hře IM Tigrana Petrosyana (ELO 2451). Celý článek »

27
Čvc

Pokus o Darwinovu cenu

Na další šachovou vycházku jsme vyrazili do blízkosti mé rodné vesnice Nalžovice, která se nachází kousek od Sedlčan. Můžeme zde najít ne příliš známou Bartůňkovu naučnou stezku, která nabízí několik překrásných výhledů na Vltavu z Albertových skal. Celý článek »

25
Čvc

Reprezentační soustředění mládeže ve Zruči

10. – 14. července se konalo reprezentační soustředění ve Zruči nad Sázavou. Na programu bylo 8 přednášek na téma „Turnaj kandidátů“. Hlavním organizátorem byl Petr Neuman, který měl na starost jednu přednášku. Hlavním trenérem Sergej Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)