TJ Spartak Vlasim

Kategorie 'Různé'

21
Zář

Simultánka s mistryní Francie

Na zářijovou simultánku se mi podařilo pozvat do Rádia Svobodná Evropa WGM Mitru Hejazipour, Íránčanku žijící ve Francii. Chtěla jsem, aby simultánku hrála tentokrát žena a ve spolupráci s íránskou redakcí se mi to splnilo. Celý článek »

17
Zář

Molkky a jiné sporty

Vypadá to, že se hraní molkků u Gergelitsů na zahradě už stalo tradicí. Díky Tomášovi a jeho ženě Šárce se tam scházíme dvakrát ročně, před a po šachové sezóně, což si myslím má pak i pozitivní vliv na její úspěch. Na molkkové hřiště jsme se sjížděli Celý článek »

15
Zář

Záříjové elo

Léto uteklo jak voda, a tak je opět po 4 měsících čas na tradiční oddílový žebříček. Tentokrát v něm najdete všechny možná ela, co existují. Rozdíly, ke kterým došlo za poslední období, už dělat nebudu. Jednoduše proto, že ve Vlašimi je velmi málo Celý článek »

12
Zář

Šachová procházka Sidonie Nádherné

Díky další šachové procházce jsme blíže poznali kus přírody kousek od Benešova a dozvěděli se pár zajímavých informací z české historie. Celý článek »

07
Zář

Vlašimská vidlička         

Vedení Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi převzalo úkol, a to zajištění zábavy pro děti, které přijdou s rodiči na celoměstskou akci Vlašimská vidlička. Rozhodli jsme se akci pojmout i jako náborovou a po celé dlouhé odpoledne informovali Celý článek »

21
Srp

Srpnový šachovo-sportovní tábor  

Počáteční obavy, které nás provázeli před konáním tábora, se rychle rozplynuly a sehraný kolektiv absolvoval s 31 dětmi, ve věku od 4 do 11 let, opravdu akční letní příměstský tábor. K uspořádání jsme měli perfektní podmínky, a to jak prostorové Celý článek »

17
Čvc

Šachovo-sportovní příměstský tábor

V letošním roce jsme se rozhodli pořádat letní tábory v areálu Sokola Pravonín. Ten nám ochotně vypůjčil prostory a hlavně hřiště, kde můžeme pro děti pořádat celou řadu zábavných soutěží a v jejich klubovně pak šachové turnaje, turnaje deskových her, Celý článek »

06
Čvc

2. Podblanická olympiáda

V sobotu 1. července naši šachisté a členové klubů byli účastníky 2. Podblanické olympiády, která se uskutečnila v areálu Sokola Pravonín. U jednotlivých disciplín pomáhali i naši vedoucí kroužků Domečku Vlašim. Do organizace Celý článek »

07
Čvn

Pokus o Darwinovu cenu II

Vypadá to, že šachová procházka na Bartůňkovu stezku a Albertovy skály se stává tradicí a pokus o Darwinovu cenu se bude opakovat. Celý článek »

12
Kvě

Květnové elo

První čtyři měsíce roku 2023 uplynuly jak voda, tak si pojďme udělat tradiční souhrn, k jakým změnám v ratingu došlo u hráčů Spartaku Vlašim. Z celkového pohledu to pro náš oddíl příliš úspěšné období nebylo – poměr zisk:ztráta byl Celý článek »

09
Kvě

Molkkování v Čerčanech

Po více než půl roce jsme se znovu sešli o víkendu na molkkovém hřišti u Gergelitsových na zahradě. Počasí vypadalo proměnlivě, ale naštěstí byly během odpoledne jen dvě krátké přeháňky a k večeru se vyjasnilo. U táboráků jsme už pozorovali Celý článek »

01
Kvě

Ding Liren mistrem světa

Celý šachový svět (a nejen ten) sledoval v posledních dnech zápas o titul mistra světa. Po dramatickém průběhu v něm až „po prodloužení“ zvítězil čínský velmistr Ding Liren. Stal se tak v pořadí 17. mistrem světa (ponechme stranou chaos, Celý článek »

24
Dub

Simultánka s Pontusem

Další ze simultánek v Rádiu Svobodná Evropa se odehrála 12. dubna. Tentokrát jsme pozvali švédského velmistra žijícího v Praze, GM Pontuse Carlssona. Celý článek »

09
Led

Ela vlašimských hráčů – leden 2023

Pojďme se opět po čtyřech měsících podívat, k jakým změnám ela došlo u vlašimských hráčů. Zabývat se budu jen tím mezinárodním (fide), změny u národního a rapid ela si můžete prohlédnout v tradiční tabulce, kterou jsem zpracoval. Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)