TJ Spartak Vlasim

Kategorie 'Různé'

18
Dub

Znosimský gambit pomohl k 6. místu

Venku pořád řádí zákeřný virus, takže šachové akce můžeme hrát pouze online. Na MČR v bleskovém šachu jsem se přihlásil až na poslední chvíli a turnaj jsem neměl v plánu brát nějak vážně, ale nakonec se z toho vyklubal dobrý výsledek. Turnaj se vysílal dokonce i v televizi, takže jsem samozřejmě v rámci propagace hrál černými výhradně Znosimský Gambit – 1.e4, f5. Celý článek »

16
Dub

Počtvrté stejný vítěz

Míšovi ani Štěpánovi se nepodařilo dosáhnout „bedny“ a oba se dělí o bramborovou pozici v dalším již pátém kole online ligy Domečku Vlašim v šachu. Turnaj se odehrál v sobotu 10. dubna a zahrálo si ho 62 šachistů. Z vítězství se opět radoval Celý článek »

07
Dub

Hattrick zkompletován

V souvislosti s velikonočními svátky jsme počítali s nižší účastí ve 4. kole online šachového turnaje Domečku Vlašim, který se odehrál v sobotu 3. 4. 2021. Ovšem byli jsme mile překvapeni, protože se turnaje zúčastnilo opět šest desítek šachistů. Celý článek »

01
Dub

Třetí kolo má stejného vítěze jako druhé

Třetího kola online šachové ligy Domečku Vlašim, které se konalo poslední březnovou sobotu 27. 3. 2021, se zúčastnilo 66 šachistů. Velice nás (organizační tým) těší takto dlouhodobá vysoká účast. Z domácích si turnaj zahrálo 14 šachistů. Celý článek »

29
Bře

Druhý zápas za oponou – vyhráli i bílí!

Druhý zápas nám nepřinesl nic nového, protože opět a znova všechna dvojkola skončila 1:1 (všech 8!). Náš souboj tak probíhal vyrovnaně a do posledního momentu nebylo jasné, jak to skončí. Před závěrečným kolem to s Markem vypadalo hodně dobře, Celý článek »

26
Bře

Druhé kolo 3. série pro Denise Martínka

V sobotu 20. 3. 2021 se uskutečnilo druhé kolo třetí série online turnajů Domečku Vlašim. Turnaje se zúčastnilo 69 šachistů z regionu, ale i ze širokého okolí (Prahy, Peček, Čelákovic, Českého Brodu a Velvar). Z domácích za počítač usedlo 16 šachistů. Celý článek »

20
Bře

První zápas za oponou – bílý stín

Online zápas Vojta–Miča byl jiný než ty předešlé, protože byl více v utajení a věděl o něm jen málokdo. Nebylo to jako předešlá utkání, která byla sledovaná uživateli na Lichess či byla streamovaná na youtube kanále TopŠachu. Proto jsem se rozhodl Celý článek »

17
Bře

Zahájen třetí seriál turnajů Domečku Vlašim

Pro velký zájem pokračujeme v Domečku Vlašim s online šachovou ligou. V tomto seriálu budeme hrát všichni dohromady, tedy v jedné skupině, a budou hrát šachisté narození v roce 2004 a mladší. Pro 1. kolo tohoto seriálu byla vyhlášena k ocenění Celý článek »

11
Bře

Poslední turnaj druhé série ovládli Vlašimáci

Poslední osmý online turnaj 2. série ligy Domečku proběhl 6. 3. 2021 a celkem se ho zúčastnilo 69 dětí. Do turnaje „A“ pro ročníky narození 2004–2009 se zapojilo 36 šachistů. V turnaji „B“ pro mladší děti se sešlo 33 šachistů. Áčko vyhrál Štěpán Celý článek »

05
Bře

Předposlední online turnaj druhého seriálu

Do předposledního kola online ligy Domečku Vlašim se v sobotu 27. 2. 2021 přihlásilo úctyhodných 73 hráčů. V kategorii starších žáků hrálo 41 šachistů a v kategorii mladších 32 dětí. V tomto turnaji byla vyhlášena mimořádná soutěž pro děvčata Celý článek »

25
Úno

Šestý online turnaj Domečku Vlašim

Šesté kolo proběhlo o prázdninové sobotě, tak trochu jsme počítali s menší účastí, ta se však nekonala. Turnaj odehrálo 64 šachistů a šachistek. V turnaji starších hrálo 34 dětí, z toho 6 našich a v turnaji mladších se za počítačové šachovnice posadilo 30 dětí, Celý článek »

19
Úno

Co nového v šachové školičce?

V šachové školičce dále probíhá výuka šachu, a to konkrétně přímo v mateřské škole. Každý týden jsou ve školce šachové čtvrtky. V tento den děti řeší nejrůznější úkoly z šachů. Jelikož se jedná o opravdu malé děti, tak jsou úkoly vymyšleny tak, aby je Celý článek »

17
Úno

Pátý online turnaj Domečku Vlašim

Toto kolo šachového turnaje jsme vyhlásili i jako náborové a pozvali jsme za šachovnice i neregistrované šachisty, kterých se zúčastnilo 9. Neočekávali jsme velikou účast, protože začaly Jarní prázdniny, ale přesto hrálo úctyhodných 61 šachistů. Celý článek »

13
Úno

Deset let na 64 polích

Je to něco málo přes 10 let, co jsem poprvé vstoupil do světa dřevěných figur. Rád bych následujícími řádky na ně zavzpomínal (bude to vzpomínka hlavně pro mě, ale věřím, že i vy si v něm něco najdete a článek si rádi přečtete). 

První turnaj (v Táboře) jsem odehrál v 5 letech a 1 dni (tedy 27. 12. 2010). Byl to turnaj pro malé děti (1.  – 3. třída), na kterém jsem uhrál 2 body. Sám si logicky nic nemůžu pamatovat, ale jak jsem už několikrát od taťky slyšel, tak to žádná sláva nebyla. :-) Například v pozici, kdy jsem měl všechno navíc, jsem dostal mat od holčičky, která neuměla ani brát figurky… Celý článek »

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)