TJ Spartak Vlasim
18
Pro

7 statečných dobylo Chodsko

Velmi netradiční zápas má za sebou naše béčko ve 2. lize. A to nejen tím, že jsme nastoupili pouze v 7 hráčích (což už se nám léta nestalo), ale hlavně proto, že jsme do Domažlic vyrazili už v sobotu ráno a užili si prima víkend.

Abych byl přesný, tak v sobotu nás vyrazilo pět a myslím, že všichni budou souhlasit, že to byl skvělý nápad. Dopoledne jsme strávili na zříceninách hradů Točník a Žebrák a po dobrém obědě jsme si prohlédli zámek a park v Horšovském Týně. Jediné, co z programu nevyšlo (kvůli nepřízni počasí), byl výstup na rozhlednu Koráb.

Zřícenina hradu Žebrák

Anežka machruje na medvěda na Točníku. :-)

Zámek Horšovský Týn

Večer jsme se pak v hospůdce výborně bavili při hře Dixit. Zodpovědně jsme si stanovili i míru alkoholu – pro mužskou část tři piva a pro ženskou dvě. Jediný, kdo tuto normu neakceptoval, byl Robin. Kdo správně trefí, kolik Robin vypil piv, tak má u mě jedno při našem vánočním turnaji. :-)  

Jak už jsem zmínil, nedělní zápas jsme pak odehráli v 7 hráčích. Páteční večer mi „zpříjemnila“ SMSka Ondry Staňka, že má rýmičku (a horečku), a ikdyž jsem dělal, co bylo v mých silách, jiného hráče, který by byl ochoten nám pomoci a nenechal nás hrát v sedmi, jsem nesehnal. Nepříjemné to bylo i z důvodu, že Ondra měl jet autem, a tak Kubovi a Vojtovi nezbylo nic jiného než v neděli ráno vstát v 5 hodin a jet do Domažlic vlakem. Tímto jim (a Blance, která je doprovodila) děkuji.

Domácí, kteří připravili i online přenos (partie k přehrání) nastoupili v nejsilnější sestavě a byli v utkání celkem jednoznačnými favority (a to nejen proto, že vedli 1:0 dopředu). Jenže se jim nedaří, a proč jsou v tabulce poslední, ukázaly hned první dvě dohrané partie. Na první desce prohráli v 18 tazích a na druhé ve 20, a to po strašných hrubkách, které se u hráčů s elem takřka 2200 opravdu moc nevidí. Robin Hrdina a Kuba Voříšek si tak připsali pohodová vítězství a rázem jsme neprohrávali 1:0, ale 2:1 vedli. :-) Naopak Anežce se teď moc nedaří a nulu si připsala i v Domažlicích.

Vlková A. – Budka J. – pozice po 24. tahu bílé:

 

Naše hráčka v předchozím průběhu po chybě ztratila pěšce a silný soupeř ji v pozici na diagramu „dorazil“ pěknou obětí kvality 24…Vc4! Po sebrání věže se smrtící silou ožije střelec na b7 a během chvilky aktivní černé figurky partii rozhodly – ve 33. tahu 0-1.

Do vedení nás ale opět poslal Vojta Dudek. Ve střední hře domácího kapitána přehrál a získal pěšce, kterého pak s přehledem uplatnil v koncovce. Výborný výkon 14letého Vojty! Zajímavou a dramatickou partii sehrál Standa Vávra. Při zběžném pohledu to vypadalo, že se jen brání a brání, až ubránil remízu. Při přehrání partie bylo ale vidět, že v některých momentech mohl myslet i na víc (zejména na konci, kdy za něj střelcovka byla vyhraná). Mně se zrovna moc nepovedlo zahájení (což je ale normální stav a nijak se tím u partie neznepokojuji :-) ), ale pak už jsem hrál lépe a soupeře ve čtyřvěžovce s pěšcem navíc umordoval. Poslední dohrával Ivo Hradecký, který stejně jako Standa svedl velmi zajímavý boj. Nejprve přežil smrt, když soupeř nenašel mat, pak to vypadalo, že náš hráč uplatní kvalitu navíc, nakonec ale partie skončila remízou opakováním tahů.

Porazili jsme tak silný tým Domažlic 5:2 :-) , což je skvělý výsledek! Navíc to byl prima víkend, který bychom měli co nejdříve zopakovat.

2. liga pokračuje dalším kolem až v půlce ledna, kdy na domácích stolech přivítáme velmi dobré družstvo Písku. V odkaze si zatím můžete připomenout rok starou nervy drásající bitvu našeho áčka s tímto týmem.

Stránky 2. ligy

Fotky

(autor článku: Tomáš Vojta)

19 reakcí na “7 statečných dobylo Chodsko”

 1. 1
  Vlada píše:

  Jsem sice rád, že se mi telefonát s SOS vyhnul, nerad totiž jezdím daleko, ale návštěva, která k nám měla o víkendu zavítat, to odrekla, takže v případě nouze jsem mohl auto vzít a jet. Hlavně, že to dobře dopadlo a vyhráli jsme :-)

 2. 2
  Tom píše:

  Tak ty si byl (kromě Jardy Pazdery, který jel s céčkem) jediný ze soupisky, kterého jsem ve volání vynechal (dokonce jsme kontaktovali i Lukyho :-) ). Že bys jel do Domažlic, mi přišlo jako sci-fi. ;-)

 3. 3
  Tom píše:

  Nikdo si počet piv Robina netipnul, tak pro pořádek upřesňuji, že to byla nula (prý se před zápasem nepije :-) ).

 4. 4
  Salo Chlohr píše:

  Tip nahradil vtip.

 5. 5
  Maťa píše:

  Zítra by to proti Písku chtělo napodobit dnešní výsledek fotbalistů. V půlce zápasu stačí držet remízu – a pak udeřit. http://m.onlajny.com/match/index/date/2020-01-11/id/298299

 6. 6
  Blanka píše:

  Dnes proti Pisku by měli v Sporthotelu hrát:

  1. Ondřej Mejzlík
  2. Martin Horák
  3. Jakub Vojta
  4. Tomáš Vojta
  5. Ivo Hradecký
  6. Anežka Vlková
  7. David Zvára
  8. Ondřej Matějovský

  Držím moc palce.

 7. 7
  Jarda P. píše:

  Tak snad se zadaří. Držíme palce.

 8. 8
  Maťa píše:

  Vedeme 2:1. Já a Ivo remis, Tomáš hezky vyhrál.

 9. 9
  Blanka píše:

  Začátek dobrý. Gratuluju.

 10. 10
  Maťa píše:

  Kuba vyhrál na čas, když soupeř nestihl 40. tah. Zápas teď vypadá na výhru.

 11. 11
  Standa píše:

  Co céčko?

 12. 12
  Zdeňka píše:

  Ondra vyhrál, takže co vím 4:1

 13. 13
  Maťa píše:

  Anežka prohrála, vedeme 4:2 a dohráváme dvě mírně horší, ale snad remízové koncovky.

 14. 14
  Maťa píše:

  Na závěr dvě remízy, vítězíme 5:3.

 15. 15
  Blanka píše:

  Velká gratulace :-)

 16. 16
  Patrik P. píše:

  Gratuluji k vítězství!

 17. 17
  Jarda P. píše:

  Pěkný :-) .

 18. 18
  Tom píše:

  Dneska jsme to zvládli skvěle a výhra s druhým týmem tabulky se počítá! Pomohla i přítomnost Spartakuse. :-) Snad jsme tím odvrátili záchranářské starosti.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist