TJ Spartak Vlasim
26
Úno

7. kolo RŽL v Týnci

V pořadí už sedmé kolo Regionální žákovské ligy v šachu se tentokrát odehrálo v sobotu 23. 2. 2019 v Týnci nad Sázavou. Pořadatelé připravili turnaj v pěkném sále Společenského centra a hotelu Týnec. Současně se hrál turnaj A, B a C, ostatně, tak jako vždy. Tentokrát byl turnaj silně obsazen, je vidět, že se jde do finále (celkem 9 kol), vybírá se z pěti nejlepších zápasů a ti, kdož mají „políčeno“ na přední umístění, finišují. V áčku hraje 16 nejlepších šachistů, tam jsme tentokrát neměli žádného zástupce. Vítězem se stal Václav Bartoš  s 12 body a stejný bodový zisk získal jeho klubový kolega z Říčan Jáchym Němec. Třetí příčku obsadil s 11 body Kryštof Křížek z Vlašimi. Dívky v tomto turnaji hrály jen dvě. Lepší byla Monika Strnadová z Říčan (celkově 5.místo) s 10 body a druhá z dívek se umístila (celkově 10. místo) Josefína Dudková z Brodců s 9 body.

Silné bylo i béčko. Soutěžilo zde 42 dětí. Od nás hrálo 7 šachistů. Nejlépe se vedlo Štěpánu Filipovi, který se z chlapců umístil na 3. místě se 7 body. Pěkného výsledku dosáhli i 6. Jan Veselý a 10. Filip Kůra – oba uhráli 6,5 bodu. Ostatním se moc nedařilo. Ohromnou smůlu měl 5. nasazený František Jelínek, který se musel spokojit až s 26. příčkou a 5 body. Adam Slavík uhrál 4,5 bodu a obsadil 33. místo, hned za ním Zdeněk Šťastný (také 4,5 bodu) a i Kateřina Mrázková na 35. místě uhrála 4,5  bodu. Nejlepší z chlapců v tomto turnaji byli kluci ze Zvole. Bez porážky na prvním místě Marek Kůrka, na druhém místě se 7,5 body Matyáš Jouja a třetí, jak je výše uvedeno, náš Štěpán Filip. Nejlepší dívkou byla Kamila Steinová (celkově 3. místo) ze Stamatu se 7,5 bodem, druhá Lucie Glasbergerová se 6,5 bodem a třetí Laura Sehnoutková se 6 body – obě z Říčan.

V céčku nastoupilo 41 šachistů, od nás 5. Nejlepším hochem byl Denis Martínek z Kobylis, který uhrál 6,5 bodu, druhý se umístil Jiří Rybáček ze Zvole s 5,5 bodem a na třetí příčce končil Lukáš Machyán s 5,5 body z Vlašimi. Dívky si rozdělily umístění takto: 1. místo Natálie Skolková ze Stříbrné Skalice s 5 body, druhá, k naší velké radosti naše Natálie Štanderová se 4 body a i Gabriela Vodičková z Říčan, která se umístila na 3. příčce, uhrála 4 body. Další naši: Michal Škaryd 16. místo a 4 body, Tomáš Zeman 26. místo a 3 body, Eliška Škarydová 28. místo a 3 body a Lenka Šťastná tentokrát 33. místo a 2,5 bodu.

Jak už jsem výše uvedla, hrálo se v prostorném sále, mimochodem velice pěkné prostředí pro takovýto turnaj. Pořadatelé turnaj velice dobře organizačně zvládli. Po dobu celého turnaje byl k dispozici kiosek se širokým sortimentem zboží. Děti měly k dispozici velké prostory mimo sál, kde se mohly proběhnout a odreagovat. My jsme jim na posilněnou dopřáli pizzu, takže dětem nic nechybělo.

Na závěr za své výkony byly pro děti připraveny poháry, diplomy a pěkné ceny. Každý si domů odvezl nějakou památku a cenu za svůj výkon. Pořadatelům moc děkujeme za uspořádání pěkného turnaje.   


   
Děkuji za doprovod trenéru Lukáši Filipovi a za dopravu rodičům, které děti na turnaj doprovodili.

Výsledky

Fotky

Pořadí RŽL po 7 turnajích

Pořadí RŽL po kategoriích

(autorka článku: Marie Filipová)

4 reakcí na “7. kolo RŽL v Týnci”

 1. 1
  Tom píše:

  Zdá se, že Kryštof hladce míří za celkovým vítězstvím v RŽL. Jediní, kdo by mohl nějak ohrozit, je Vašek Bartoš a Kuba a ti oba hrají v sobotu Rodinné dvojice (v době konání RŽL v Popovicích), takže je to skoro jasné.

 2. 2
  Ríša píše:

  Neskutečný dělo ten Kryštof! :-)

 3. 3
  Maťa píše:

  Jáchym Němec udělal dneska v Popovicích 4/4, a pokud to zopakuje v posledním kole v Sázavě, Kryštofa dožene. Jestli rozhoduje součet umístění, tak ten zůstane v každém případě lepší pro Kryštofa – v takovém případě by už to bylo opravdu rozhodnuté, jen by to nebylo tak „hladce“, jak psal v komentáři Tomáš :-) .

 4. 4
  Tom píše:

  Jáchym vyhraje RŽL až příští rok (a možná pak ještě několikrát), teď už to Kryštofovi ale nikdo nevezme (myslím, že rozhoduje součet umístění). ;-)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist