TJ Spartak Vlasim
02
Čvn

58. Šachové Zaječice

A máme bronz! To jsem zjistil chvilku po návratu z Chrudimi, kde o víkendu 28-29. 5. probíhalo Mistrovství ČR družstev starších žáku v rapidu. No bronz sice získali naši hokejisté, ale úplná nepravda první věta článku zase není. Pepi Dudková letos hostovala ve Spartaku Ústí nad Labem a společně s nimi ten bronz skutečně získala.

Vlašimská sestava se tentokrát rodila s menšími obtížemi, nedařilo se nám sehnat dívku. Ale nakonec jsme dali do kupy šest dětí a mohli již v pátek vyrazit do Nasavrk, kde jsme v útulném penzionu bydleli. Nepřetrhli jsme tedy šňůru vlašimských účastí, která trvá už od roku 1997. Výsledky našeho týmu si můžete prohlédnout na chess-results.

Tahouny družstva byli Míša Stein a Dan Zeman, své si odpracovali Honza Veselý a Jáchym Slánský. Chybějící turnajová praxe byla znát na výkonu Vojty Vopálky a Aničky Šperkové, ale i jejich bodíky či půlky několikrát přispěly k vítězství družstva. Byli jsme rádi, že s námi do Chrudimi jeli a nemuseli jsme hrát třeba jen v pěti hráčích.


Reprezentativní prostory Muzea Chrudim, hrajeme s Poličkou

Jako tým jsme hráli na svoje, mrzet může jen prohra v posledním kole s Říčany C. Dlouho to vypadalo na výhru a nakonec jsme byli rádi za remízu, která nás z vytoužené první dvacítky zařadila na 27. místo. Samozřejmě se nehrály jen šachy, přestávky mezi koly jsme vždy využili k vyvětrání na dvoře muzea. Při delší polední pauze jsme si došli prohlédnout historické náměstí.

 

Sobotní večer pak strávily děti s Lukášem při karetní hře Bang. Nesmím zapomenout na ještě jednoho vlašimského zástupce v Chrudimi. V barvách OAZY Praha si zahrál Vojta Břesky, jeho tým skončil až za námi na 38. místě.

V Chrudimi se nám všem líbilo, děti cestou domů už diskutovaly o složení týmu na příští rok. :-) Letošní 27. místo vypadá po letech, kdy Vlašim pravidelně končila v první desítce, jako neúspěch, ale není tomu tak. Vzhledem k sile družstva jsme ostudu neudělali a příští rok to zase bude lepší … :-)

(autor článku: Petr Havelka)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist