TJ Spartak Vlasim
14
Bře

5 medailí. To není sen, to je skutečnost!

Jakub Voříšek zlato v kategorii H12

Nela Pýchová zlato v kategorii D16

Péťa Píšová stříbro v kategorii D12

Ríša Mládek bronz v kategorii H14

Jirka Rýdl bronz v kategorii H18

(Aktuálně) Nevídanou sbírku cenných kovů přiváží vlašimská výprava z právě skončeného Mistrovství České republiky mládeže.  Zisk 5 medailí předčil i nejoptimističtější představy a nemá v historii vlašimského šachu obdoby. Klobouk dolů nejen před výkony dětí, ale i trenérů Ondry Matějovského a Vítka Moravce. Báječný týden v Koutech nad Desnou přiblíží podrobněji článek Patrika Pýchy, na který se můžete těšit v následujících dnech.

Výsledky všech kategorií

Stránky pořadatelů

19 reakcí na “5 medailí. To není sen, to je skutečnost!”

 1. 1
  Patrik P. píše:

  O skvělém týdnu v Koutech už se můžete přesvědčit i na fotografiích. ;-)

  Fotky: https://plus.google.com/u/0/photos/+PatrikPýcha/albums/6126173847817283073

  Karel Jukl jako průvodce: https://www.youtube.com/watch?v=-fgtFUamd1M

 2. 2
  Tom píše:

  Při sledování partií Ríši mě napadalo, že ten kluk snad umí čarovat. A ono taky že jo: :-)
  https://plus.google.com/photos/+PatrikP%C3%BDcha/albums/6126173847817283073/6126181084990381826?pid=6126181084990381826&oid=103403276147897157154

 3. 3
  Marie F. píše:

  Fotky mají velikou vypovídací hodnotu a z těch, které jsou k dispozici je vidět, že si celá výprava pobyt v Koutech opravdu užila. Všem, kdož se o děti starali patří velký dík a přímým účastníkům ještě jednou srdečné blahopřání k vynikajícím výsledkům. Podle ankety bylo 10 hlasujících, kteří takovouto žeň předpovídalo. Ač i já jsem optimista odkliknout tuto variantu jsem si nedovolila. O to příjemnější je skutečnost. Děkování už bylo hodně, ale já bych chtěla v tomto příspěvku moc poděkovat hlavně dětem, které si vybojovaly tak pěkná umístění.Je nutné zdůraznit poctivou práci hráčů, jejich píle a pracovitost je dovedla k takto vysokým metám a já si velice vážím jejich úsilí. Jsou vzory pro své šachové kamarády.

 4. 4
  fanda P. píše:

  Odkaz na Ríšovu poslední partii pošlu do zahraničí. Ať vidí jaké máme v Česku borce.

 5. 6
  sachista píše:

  kdy uveřejníte repport ze zápasu 2.ligy?

 6. 7
  Jarda P. píše:

  Na svazových stránkách je v článku tabulka medailistů a tam je Nela napsána jako členka Sokola Klatovy :-) : http://www.chess.cz/www/mladez/aktuality_km/aktuality-km-2014-2015/na-mcr-mladeze-se-rozdavaly-medaile-prebornikem-junioru-je-tomas-kraus.html

 7. 8
  visvi píše:

  V textu nám pak ubrali jeden bronz…

 8. 9
  Maťa píše:

  Dostal jsem kopii mailu, kde Nelinu oddílovou příslušnost pan Fiala u webmastera reklamuje, takže to asi bude opraveno. U těch medailí asi počítají Jirkův bronz zvlášť, protože dle propozic to byly dvě různé akce (MČR mládeže a MČR juniorů). My to ale samozřejmě budeme počítat dohromady, prostě 2-1-2! :-)

 9. 10
  Patrik P. píše:

  visvi: Do součtu pravděpodobně nejsou započítáni junioři, protože jde o jiný turnaj.

 10. 11
  Vojta M. píše:

  Jsem zvědav, jak se to za rok bude překonávat. :) Laťka už je docela vysoko :) Ale prostor tam furt ještě je.

 11. 12
  Maťa píše:

  Medailí bylo ve hře 30, takže prostor je určitě. Ale já bych byl spokojen i s opakováním letošní jízdy ;-) . Všechny naše letošní medaile mají velkou hodnotu – Jirka, Ríša i Péťa je vybojovali coby mladší ročník v kategorii a Nela s Kubou byli sice starší, ale zase zcela suverénně zlatí.

 12. 13
  jkolasin píše:

  Dobrý den,
  omlouvám se za chybu u oddílu Nely v tabulce, v textu jsem přitom Vlašim uvedl správně…
  Jak již tady bylo napsáno, do součtu medailí nejsou započítáni junioři, ale pouze kategorie spadající pod mládež.

 13. 14
  Maťa píše:

  Záměna Vlašimi za Klatovy mě navedla na klatovský web a tam je pro změnu Ríša uveden jako Jan Mládek. Sice by Karel Nováček mohl znát celé jméno hráče, který Tomáši Hurdzanovi pomohl k titulu ;-) , nicméně i takto je to pokrok – „Jan Mládek“ je skutečnosti o dost blíž než „Miloš Vojtíšek“, jak Ríšu v lednu označil Benešovský deník :-) .

 14. 15
  Vojta M. píše:

  chudák Ríša :-)

 15. 16
  Jirka M. píše:

  Co se týká rozdělení do kategorií (mládež/junior), tak se stačí podívat na úvodní fotku k tomuto článku a je rovnou vidět, že aspoň velikostí (= výškou) patří Jirka do jiné dimenze a tudíž nemůže být počítán společně s těmi 4 drobečky.

 16. 17
  Maťa píše:

  Podle výšky by to bylo jasné – vyrostl nám synek, vyrostl… :-) Ale pokud to budeme brát podle věku, nabere srovnání poněkud jiné kontury – Nela je jen (téměř na den přesně) o půl roku mladší než Jiří. Já ty medaile budu nadále sčítat ;-) .

 17. 18
  Tom píše:

  Před pár minutami se na chess-results objevily startovní listiny letošního MČR v Koutech:
  http://chess-results.com/tnr210112.aspx?lan=5

 18. 19
  Maťa píše:

  Startovní listiny jsou předběžné, například nasazení se ještě výrazně změní s novým elo ratingem k 1. březnu. A ve FIDE Openu je omylem Vítek Moravec (bude jen nehrající doprovod), naopak před 2 hodinami jsem dodatečně přihlásil Martina Horáka…

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist