TJ Spartak Vlasim
22
Dub

1. liga mládeže zachráněna

Závěrečnými čtyřmi koly byla o víkendu ve Světlé nad Sázavou dohrána 1. liga mládeže.  Vlašimský tým do nich vstupoval s bilancí 2 výher a 5 proher na sestupové 9 příčce a tu nevylepšil ani v sobotním dopoledním kole, kdy vysoko prohrál se silným Rychnovem 5,5:0,5. Po loňském sestupu z Extraligy tak reálně hrozil i pád z 1. ligy. Tento černý scénář se ale podařilo odvrátit.

(Foto: Patrik Pýcha)

Poslední tři kola totiž naše mládežnické družstvo zvládlo na jedničku. Nejprve v důležitém utkání udolalo Lanškroun 3,5:2,5 a pak v nedělních zápasech deklasovalo přímé konkurenty v boji o sestup (Náchod 5:1 a Lipky dokonce 6:0).  Nakonec je tedy z toho osmá příčka s pohodovým náskokem na čtveřici sestupujících.

Na závěr si vypůjčím slova vedoucího týmu Ondry Matějovského: „Jsem rád, že náš obměněný tým po sestupu z extraligy potvrdil, že na 1. ligu má. Kromě Franty Kváči nikdo z věkových důvodů nekončí, tak budeme v příští sezoně silnější. Věřím, že se popereme o vyšší příčky.“

(Foto: Petr Zeman)

Stránky 1. ligy mládeže

Fotky

(výsledky shrnul Tomáš Vojta)

3 reakcí na “1. liga mládeže zachráněna”

 1. 1
  Tomáš Gergelits píše:

  Gratuluji vlašimskému mládežnickému družstvu k udržení ve druhé nejvyšší soutěži družstev mládeže v republice!

  Zní to trochu jako paradox – gratulace „k udržení“, ale v tomto případě je oslava naprosto na místě. Setrvání v soutěži pro nově vybudované družstvo, jehož složení bylo známo až nedlouho před začátkem ročníku, je velkým úspěchem nejen všech hráčů, kteří zasáhli přímo do bojů, ale nemenší měrou všech trenérů a vedoucích družstva, kteří nejenže dali družstvo před sezónou dohromady, ale průběžně se o výkonnostní růst dětí starali. Úspěch vlašimského družstva tak udělal určitě radost i příznivcům okolních klubů v regionu, které se na složení týmu podílely (Sedlčany, Jawa Brodce, Sázava, Medvědi Zvole, Pravonín), jakož i šachové škole STAMAT, jejímiž kroužky, turnaji, tábory a dalšími akcemi velká část členů družstva prošla.

  Takže udržení 1. ligy mládeže pro vlašimské družstvo i v příštím ročníku není jen výsledkem tří vydařených zápasů závěru soutěže o uplynulém víkendu, ale z pohledu fanouška mi připadá, že tři závěrečné vydařené zápasy ve Světlé jsou logickým výsledkem skvělé souhry hráčů družstva a trenérů během celé sezóny, která v posledních zápasech vygradovala a sklidila ovoce dlouhodobého společného úsilí a nadšení.

  U hráčů je výhodou, že jejich výsledky lze dohledat v tabulkách soutěže na webu. Trenéři a organizační tahouni družstva jsou z tohoto pohledu trochu skryti v pozadí. Tak využiji příležitosti a poděkuji nejen hráčům za skvělé výsledky, ale i Patriku Pýchovi, Ondrovi Matějovskému a Petru Havelkovi, bez nichž by se tyto výsledky nedostavily. Pokud jsem na někoho zapomněl, prosím o doplnění.

  Hráčům i trenérům přeji nejen mnoho dalších úspěchů za šachovnicemi, ale i spoustu mimošachových zážitků na společných akcích.

 2. 2
  Maťa píše:

  Děkuji Tomášovi G. za gratulaci! Že se nám podařilo 1. ligu mládeže udržet, považuji za hodně důležité. K tomu samozřejmě výrazně pomáhali oba mí jmenovaní „zástupci“ (podle rozpisu, jinak jsem náš realizační tým bral jako rovnocenný :-) ) – Patrik trenérsky a Petr organizačně. Mimochodem, příští sezona už bude 28. v řadě, kdy Vlašim bude hrát mládežnickou 1. ligu či extraligu.

 3. 3
  Maťa píše:

  Jinak dnes se na mládežnickém turnaji v Praze hned tři hráči z našeho družstva vešli mezi nejlepších šest (3. Jouja, 4. Zeman, 6. Petrášek). Svůj velký vzestup opět potvrdil zejména Dan Zeman, který si oproti nasazení polepšil o 31 míst! https://chess-results.com/tnr838387.aspx?lan=5&art=1&rd=7&turdet=YES&flag=30

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist