TJ Spartak Vlasim
17
Říj

1. liga mládeže, plán splněn

Neustále se zhoršující situace s covidem nás dlouho nechávala v nejistotě, jestli se první kola 1. ligy mládeže vůbec uskuteční. Naštěstí byla drastická opatření vůči sportu přijata až od pondělí, a tak se v sobotu 10. října do klubovny Sporthotelu sjela dle původního plánu dvě družstva VŠTE České Budějovice, kamarádi z JAWA Brodce a my. Lukášovi Filipovi se i přes jisté problémy podařilo sehnat pětici hráčů (Štěpán Filip, Jan Veselý, Jáchym Slánský, Adam Jiřík a Dalibor Křivánek), kterou v sobotu dopoledne doplnil Ondra Hrabě, odpoledne Filip Kůra a v neděli Vojta Vopálka.

Jsme připraveni na první kolo. 

Hned dopoledne nás čekal nejdůležitější zápas s družstvem VŠTE C. Soupeře asi na naší úrovni jsme chtěli obrat o všechny body. A s trochou štěstí se podařilo! Štěpán využil soupeřovy chyby v zahájení a už ho k ničemu nepustil, Honza udržel horší pozici. Jáchym se do soupeře pustil a dostal se do pozice na diagramu:

Tady asi stačilo nabízející se 1.Vf7 a ono by se to už nějak vyhrálo. :-) To sice náš hráč viděl, ale vylepšil to tahem 1.Jc5 Sxc5 a teprve teď přišlo 2.Vf7?? A po šachu Sxd4 je figura fuč. Naštěstí soupeř o pár tahů později v pozici:

pokryl hrozbu e7 velmi nešikovně. Po 1. … Sc5??? 2.e7+ Vd7 3.e8D+ Vxe8 4.Dxd7+ Kb8 5.Dxe8 skončila partie matem. Velmi důležitá výhra, která nám zajistila vítězství v zápase. Mezitím totiž Dalibor svoji soupeřku porazil a Adamova partie po celou dobu nevybočila výrazně z rovnováhy. Závěrečná prohra Ondry na třech bodech na našem kontě už nic nezměnila.

Naše dvojička JAWA Brodce dopoledne prohrála s VŠTE B 2:4. Momentka z hrací místnosti chvilku po zahájení kola zachytila Alibabu (Lukáše) a 24 loupežníků.

 

Po obědě v „kebabárně“ nás čekalo družstvo VŠTE B, které jistě pomýšlí na boj o přední pozice v naší skupině. Zápas bohužel skončil podle papírových předpokladů. Až na Adamovu partii všude bralo body vyšší ELO, tj. většinou hráči soupeře.

Svěřenci Karla Jukla odpoledne překvapivě podlehli VŠTE C 2:4.

V neděli vyrazilo družstvo pouze s kapitánem Lukášem, já tentokrát zůstal doma. Očekával jsem vyrovnaný zápas, ale podle výsledků to asi byla celkem nakládačka. :-(  

No, stanou se horší věci, příště už družstvo bez dozoru nesmím nechat. :-) Pokud to nejsilnější šachista ve vládním kabinetu dovolí, tak vyrazíme v prosinci ke dvěma zápasům do Říčan.

Průběžné výsledky

Zhodnocení víkendu a fotky od Lukáše Filipa

(autor článku: Petr Havelka)

2 reakcí na “1. liga mládeže, plán splněn”

 1. 1
  Patrick píše:

  Ještě jednou gratulace béčku k jednomu důležitému vítězství. Je super, že se to povedlo i v oslabené sestavě.

 2. 2
  Maťa píše:

  Ty tři body jsou velmi důležité. Céčko VŠTE je jeden z těch hratelných soupeřů, se kterými je potřeba bodovat, pokud se chceme v 1. lize udržet, což chceme :-) . Bez prvních dvou hráčů soupisky byli soupeři možná i mírnými favority (byť například Štěpánovo elo dost zkresluje, určitě hraje na víc než 1287) a svou kvalitu ukázali odpoledne proti oslabeným Brodcům. Úvod do soutěže mi výsledky vlašimských hráčů připomněl sezonu, která nakonec skončila postupem do vyšší soutěže :-) : http://www.sachyvlasim.cz/?p=731. Letos nebudeme tak nároční a bude nám stačit ta záchrana :-) . Jinak samozřejmě děkuji Lukášovi s Petrem za péči o tým i za pěkné články.

  Na závěr ještě malý komentář k tabulce, kde se po třech kontumačních výhrách 6:0 usadily na prvním místě Líně. Vzniklo to tak, že se QCC České Budějovice, Tábor a Petřín Plzeň rozhodly kvůli sílícímu covidu v řádném termínu nehrát a své vzájemné zápasy odložily (předběžně na listopad). Čtvrté družstvo z tohoto srazu – ŠK Líně – trvalo na původním termínu, a tak dostalo 9 bodů zdarma…

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 

© 2024 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist