TJ Spartak Vlasim
09
Lis

3. kolo Regionální žákovské ligy

Patrik Pýcha

V sobotu proběhlo v Jílovém u Prahy 3. kolo Regionální žákovské ligy, které pořádali Medvědi Zvole. Již tradičně lákal účastníky bohatý cenový fond, skládající se hlavně z deskových a stolních her. Mejzlíkův bufet se i přes Jirkovu neúčast podařilo zajistit bez větších problémů. Vlašim měla zastoupení ve všech třech turnajích, a tak začněme tím nejvyšším, turnajem „A“.

Áčko vyhrál Tomáš Skalický se 3,5 body. Na druhém místě jsem skončil já (Patrik Pýcha) se 3 body. V prvním kole jsem jasně vyhrál, následující kolo jsem s Mirkem Šťastným ztratil kvalitu v zahájení, ale za cenu pěšce a soupeřova krále uvězněného v centru. Prvně jsem určitě stál špatně, ale soupeř hrál nepřesně a přicházející časovka vykonávala také své. A tak se brzy váha začala přesýpat na moji stranu a soupeřův král padnul. Ve třetím kole jsem dal velmi rychlou remízu s Tomášem Skalickým, odhodlaný vyhrát poslední kolo. Když jsem se ale Filipu Zvárovi snažil udělat na dámském křídle slabého pěšce, nepozorností jsem si ho málem udělal sám. Pěšci se poté úplně zablokovali a partie skončila remízou. Se stejným bodovým ziskem, ale horším pomocným hodnocením skončil na 3. pozici Vojta Filip. Tomu nevyšlo první kolo, když ztratil materiál pod nátlakem Mirka Šťastného a prohrál. V následujících partiích ale porazil po dlouhých a tuhých bojích Nelu Pýchovou a Honzu Sadila a poslední kolo soupeře rozdrtil. Na 5. místě potom skončil Filip Zvára se 2,5 body, když prohrál jen v zajímavé partii s Michalem Patrnkem. Na 7. místě se umístil Fanda Helebrand, který turnaj suverénně odplichtil. Velmi cenná bude remíza z prvního kola s Nelou Pýchovou. Té se turnaj nepovedl, kromě Fandy poté remizovala ještě s Ondrou Máslem, kdy neprosadila ve věžové koncovce pika navíc. Nakonec jí patří 10. místo a 2 body. Jejím odvěkým nepřítelem je čas a tady na něj také došlo. 14. místo a 1 bod získal Vašek Voldán. Premiéru v turnaji „A“ si zkusil Petr Laňka, který hrál docela pěkně, ale na soupeře to bohužel nestačilo a skončil poslední s nulovým ziskem.


Vladimír Horák pozorně sleduje svého svěřence Daniela Ždycha.

„B“ turnaji kralovala Zuzka Petrášková, následovaná Pavlem Hruškou a Annou Zlámanou. Hned za vítěznou trojicí skončila na 4. místě Anežka Vlková s 5 body, která porazila vítězku turnaje, za rámeček si ale asi nedá prohru z prvního kola. Anežka konečně hrála aspoň trochu pomalu a kladně se to podepsalo na její hře. Dan Ždych se umístil na 6. místě se 4,5 body. Nakonec získal 3. místo mezi kluky. Dále v béčku za nás hráli Jirka Stareček (10. místo, 4 body), Matěj David (11. místo, 4 body), Petr Lebeda (15. místo, 3,5 bodu), Tomáš Mysliveček (24. místo, 3 body), Pavel Roháč (27. místo, 2 body). Pavlík se na tomto turnaji vůbec nesoustředil a přehlížel triviální soupeřovy hrozby. Dále Marek Filip (28. místo, 2 body) a Pavel Laňka (29. místo, 2 body).

céčku zvítězil Tadeáš Jiroušek, následován na druhém místě pravonínským nováčkem Janem Vašíčkem s 6 body a Adamem Houdkem na místě třetím s 5 body! Další zástupce už jsme v céčku neměli, je vidět, že Vlašim se drží na vyšších příčkách. :-)


Adam Houdek dosáhl svého nejlepšího výsledku v „kariéře“ :-)

Zvolští pořadatelé měli opět všechno hezky připravené, hrálo se v příjemném prostředí ZŠ Tyršovy.

V místnosti, kde se hrál turnaj „B“ a „C“ byl tentokrát strašný bordel, zejména céčkaři rychle dohrávali a svým ječením a křikem, hrami na schovávanou a honičkami po místnosti příšerně rušili poslední dohrávající v béčku. Jednou jsem se tam šel podívat a z hlasů o síle mnoha decibelů mě rozbolely uši. Příště by si asi Petr Havelka měl vzít pistoli a střílet s ní do vzduchu. :-)


Čekání na vyhlášení výsledků.

To je vše, snad jsem na nikoho z vlašimských nezapomněl, je nás totiž opravdu hodně. Příští kolo se bude konat 17. 11. v Říčanech.

Kompletní výsledky všech turnajů

Fotky od Petra Havelky

Průběžné pořadí Žákovské ligy po 3 turnajích

15 komentářů na “3. kolo Regionální žákovské ligy”

 1. 1
  Maťa píše:

  To se Vláďa Horák v neděli nepochlubil, že navštívil RŽL v Jílovém :-) .

 2. 2
  Vláďa píše:

  Ňák na to nepřišla řeč :-)

 3. 3
  Marie F. píše:

  V této souvislosti musím podotknout, že kluci z Pravonína návštěvu pana Horáka velice ocenili a měli radost, že každému věnoval pozornost a u každého sledoval část jeho partie.

 4. 4
  Maťa píše:

  Jo, je moc dobře, že se Vláďa takto zapojuje. Je vidět, že ho práce s šachovou mládeží po letech opět chytla. Možná někteří neví, že Vláďa Horák v 80. letech trénoval v Bohemians Praha, mimo jiné vedl pražský tým i na Zaječicích…

 5. 5
  Vláďa píše:

  Mě to nikdy nepustilo, ale teď mám na to více času :-).

 6. 6
  Maťa píše:

  Jak už zmínil Patrik v závěru svého článku, Regionální žákovská liga pokračuje dalším turnajem již zítra v Říčanech. Míst v autech je zatím ještě dost, takže případní zájemci o dopravu z Vlašimi ať se mi ozvou nejpozději do 19 hodin. Propozice najdete v sekci „aktuální odkazy“.

 7. 7
  Maťa píše:

  Zdravím z Říčan! Je zde rekordní účast (103 hráčů), průběžné výsledky můžete sledovat na http://www.chess-results.com/tnr40373.aspx?art=1&rd=1&lan=5&m=-1&wi=1000 .

 8. 8
  Maťa píše:

  Na 1. šachovnici právě probíhá předčasné finále mezi Robinem Hrdinou a Kateřinou Müllerovou :-) . Robin si asi myslí, že si na Kačenku může dovolit cokoliv, a partii zahájil tahem 1.a3…

 9. 9
  Maťa píše:

  Robin vyhrál, asi má formu :-) . Zatím se nedaří Vojtovi Filipovi, už ztratil druhou remízu.

 10. 10
  Jiří Mejzlík píše:

  Pozdravuji do Říčan a držím palce. Tak zabojujte a přivezte co nejvíc medailí! Koukal jsem, že o rekordní účast se zasloužili i hráči mimo region. Tím líp, že je letos model se 3 turnaji, má určitě své oprávnění.

 11. 11
  Maťa píše:

  Výsledky můžete sledovat, tak jen postřehy z posledního kola turnaje A: V přímém souboji o první místo stojí Robin s Patrikem líp. Svůj den dnes neměl Vojta Filip, který právě v miniaturce podlehl talentovanému Kájovi Chwistkovi. Nela má s Fandou o dost lepší koncovku. Je zde i hodně diváků, za všechny jmenujme Jana Starce, otce a syna Pospíšilovy, Vojtu Mejzlíka, Kačku Krejčiříkovou nebo Natálku Vernerovou :-) .

 12. 12
  Maťa píše:

  Tak už se v áčku hraje jen jedna pro přední místa nepodstatná partie mezi Duškem a Müllerovou. V absolutním pořadí bude 1. Hrdina 4, 2. – 3. Pýcha a Pýchová. Z Říčan se pro dnešek loučím.

 13. 13
  Maťa píše:

  Už z domova ještě doplním komentář č. 11 o významného diváka Vláďu Horáka, na toho jsem pozapomněl :-) .

 14. 14
  Marie F. píše:

  Na našich www stránkách mám nějakou poruchu, čekám až se ozve správce, tak píši sem: „Pravoňáci dnes? Pořádné fiasko!“ Pochvalu si nezasluží ani jeden! Dnes byl státní svátek, tak asi dali volno i mozečkům! Snad mají pro letošní sezónu vybráno a dále už to bude jen lepší!

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist