TJ Spartak Vlasim
05
Zář

Přebor oddílu (a kuželky) pohledem Honzy Fialy

Jan Fiala

„Dobrý den, já se omlouvám“, přiběhl jsem pozdě. „Pšt! Ticho!“ – přivítání nebylo moc vřelé, dokonce si čtete trest od Mati. Ano, dostal jsem za trest napsat článek. A proto to nebude žádný „typický Fiala“, ale aby bylo pod čím diskutovat.

V turnaji se nestalo nic moc zajímavého. Ve výsledcích překvapí snad jen mé jméno – soupeři přehlíželi více než já. Mnozí říkali, že to je nezasloužené a omylem. Mají pravdu, ale mé jméno v papíru slávy mě stejně velmi těší.


Otevřeného oddílového přeboru se v sobotu 4. 9. 2010 zúčastnilo 22 hráčů.

Dobře hrál David Zvára, hodnotil Robin. Vítězem se stal Tomáš Vojta, oficiálním oddílovým přeborníkem pak Pavel Vojta.

Rozhodující moment turnaje si můžete prohlédnout na následujícím diagramu.

Vojta Pavel (elo 2161) – Vojta Tomáš (elo 2374) – pozice po 16. tahu bílého:

Přišlo 16…Kh7!! s odchytem bílé dámy. Proti hrozbě 17…g6 18.Db5 a6 není obrany. V partii se ještě stalo 17.Jd5 g6 18.Jxb6 Dd4+  0 – 1 

Ocenění zaslouží velké množství cen, zvláště pak jejich nekýčovost – skleněné půllitry se hodí opravdu vždy.

Robin mě překecal, abych zůstal, a ve třech, i s Maťou, jsme šli na oběd

„Tenhle vlak končí ve Strančicích, dál to nepojede,“ zahřímal průvodčí. V Říčanech se stal smrťák. Někdo spáchal sebevraždu – skočil pod vlak. Policie to tam vyšetřovala.

„Co to je za debila! Já bych ho zabil,“ obohatil nás svým hodnotným názorem jeden cestující.

21:45 – Náhradní autobusy přijedou prý za půlhodinu, hodinu, ale prý to známe (takže dýl), zatím čekám na autobusové zastávce s asi stovkou dalších lidí, není co dělat, tak píšu dál. Zrovna přišli průvodčí – prý by tu do půlhodiny měl být autobus z Říčan. 21:49

na Vorlinu. Blicky, jídlo, blicky. Z této kuželkárně nejbližší

21:51 – Autobus je tu. Lidi vystupují. Náhradní doprava jenom do Říčan. Lidí dost, ale myslím, že se vejdem, ale budem namačkaní stát, aspoň já ano.

21:56 – Tak jsem se nevešel. To je tak, když člověk stojí vzadu, nepředbíhá a necpe se. Zbylo asi 20 lidí (z těch, co chtěli do autobusu), ten autobus jel. Řidič prý bude pendlovat a neví, jezdí-li sám. V 11 doma nebudu. Tak ve 12. Chviličku potom přišli průvodčí, že už jsou na cestě další autobusy.

restaurace, vzdálené jen údajný „kousek“, to byl celý kilák. Na naše naléhání pak jen 800 metrů (zeměměřič Maťa). V kuželkárně už na nás čekali, rozbalení šachů vzbudilo rozruch. Hraní kuželek šlo různě, bowling je ovšem určitě lepší (lehčí). Sklo mezi místností samotných dvou drah a lokálem bylo zvukotěsné. A opravdu – všichni si nechali říkat velice ošklivá slova a vůbec jim to nevadilo. Ale prý jakože nebylo zvukotěsné úplně…

„NEČUM!!!!“, zařval jsem z plných sil a celá hospůdka sebou trhla. Jindy se mi hrozně zamotaly kuželky. Až asi na pátý pokus byly postaveny rovně. To už jsem se ale válel po zemi v záchvatu smíchu. Robin, přítomný všem třem událostem, si stěžoval, že se mnou nejde hrát. Bratři Vojtové se však

22:12 – Průvodčí – už je to průjezdné. Pojede rychlík (zastaví jen v Praze) a 10 minut za ním osobák (zastaví všude). Všichni jsme přešli na 1. nástupiště.

postavili za mě, že se se mnou hraje dobře. Utahoval jsem si ze srandy z Robina, že si to vymyslel… Ještě si někteří stěžovali na Maťu

22:19 – Rychlík je tu.

(valící se kouli povzbuzoval „Běž! Běž! Běž! Běž! …“).

22:21 – Rychlík je pryč. Zbylo nás tu šest. Sedm, někdo ještě přišel. Většina je vožralých.

Do Benešova na vlak mě hodili Hrdinovi. Před Strančicemi přišel průvodčí a … zbytek znáte.

22:32 – Vlastně ještě ne. Přijel osobák, asi včas podle JŘ – ale ten pozdější. Hned odjel.

23:56 – Doma.

Kompletní výsledky oddílového přeboru

Fotky od Petra Havelky

8 reakcí na “Přebor oddílu (a kuželky) pohledem Honzy Fialy”

 1. 1
  Maťa píše:

  Myslím, že pozdní příjezd si Honza tímto článkem odpracoval. Ráno mu ujel vlak a další spoj (nejspíš bus) mu přijížděl do Vlašimi až v 9.15. Dohodli jsme se tedy, že mu v 1. kole pustíme hodiny – a buď to stihne, nebo ne. S precizním Petrem Havelkou a jeho počítačem jsme byli připraveni začít hned v devět, Honzu ale zachránilo menší zpoždění pánů Laloučka a Vyhnala. Začátek se posunul na 9.10, což autorovi článku stačilo – když dorazil, měl na hodinách ještě 6 minut a partii s V. Jandlem nakonec vyhrál. Ta hlasitá omluva, kterou Honza doslova zařval, nás celkem překvapila :-) … ve 2. kole zase všechny vyrušil mobil Míry Laloučka, naštěstí pro něj jsme ale při zahájení řekli, že případné zazvonění budeme trestat jen přísným pohledem… :-)

  Ad kuželky: Té kouli jsem říkal „pojď, pojď!“, protože šla krásně na střed, to se po mých hodech moc často nestává. Ale Pavel to jen vyprávěl, nestěžoval si. Proč taky? Vždyť zrovna se mnou naházel své včerejší maximum! :-) Kdo si ale stěžoval, byl David, prý jsem ho rozhodil motivačními řečmi. Tak nevím, jestli se jenom nevymlouvá… :-)

  Jinak, Honzo, tvé třetí místo je určitě zasloužené, prostě se ti povedlo 5x vyhrát. Průběh partií není tak důležitý, v rapidu je chyb hodně… Jo, a článek je samozřejmě „typický Fiala“, o tom žádná :-) .

 2. 2
  Maťa píše:

  Ještě bych rád poděkoval za věcné ceny Jirkovi Prokopovi (zmiňované půllitry) a Marii Filipové. Něco málo jsme ještě dodali já a Tomáš Vojta.

 3. 3
  Honza S. píše:

  Dvě dějové linie, zajímavý literární postup! :)

 4. 4
  Maťa píše:

  Na webu Českého Brodu se objevil snímek, na kterém autor článku předává Jirkovi Mejzlíkovi výhru v tipovací soutěži: http://www.sokolceskybrod.cz/clanky/tipovani2009-10.htm .

 5. 5
  Honza S. píše:

  V Buenos Aires právě zemřel velmistr Bent Larsen, postava šachové historie. Hrál zajímavě a neortodoxně, na jeho památku jsem si přehrál tuhle pěknou partii http://www.chessgames.com/perl/chessgame?gid=1106678

 6. 6
  Tom píše:

  Larsen byl výborný taktik. Tato partie + spousta dalších jsou okomentovány v dnešním článku na NŠS:
  http://www.nss.cz/?modul=zpravodajstvi&akce=aktual&orderby=3654&strankovani=0&zobrazeni=ano

 7. 7
  Tom píše:

  Tady jsou propozice oddíláku v rapidu, který se uskuteční příští neděli /11.9./:
  http://www.sachyvlasim.cz/download/propozice_oddilak_2011.doc

 8. 8
  Pavel Vojta píše:

  Já s ním počítám a hlásím se.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist