TJ Spartak Vlasim
11
Čvn

Mladší žáci jedou do Kyjova

Ondřej Matějovský

Dnes odpoledne bude v Kyjově zahájeno letošní Mistrovství České republiky družstev mladších žáků. Slavnostní zahájení by podle časového plánu mělo odstartovat v 15.30, o půl hodiny později už děti zasednou k úvodním zápasům. Celkem bude na pořadu 9 kol (2 v pátek, 5 v sobotu a 2 v neděli) a hrát  se bude švýcarským systémem se zápasovým bodováním, tempem 25 minut na partii + 10 sekund za tah. Nové mistry republiky budeme znát krátce před nedělním polednem.

Mezi 28 oprávněnými účastníky bude již popáté za sebou (a pošesté v historii) tým Spartaku Vlašim. Naši hráči si i bez nemocného Jirky Rýdla zajistili postup suverénním vítězstvím na KP v Říčanech a všichni doufáme, že se ani v celorepublikové konkurenci neztratí. Na Slovácko dnes odcestuje následující sestava: Jiří Rýdl, Vojtěch Filip, Nela Pýchová, Tomáš Vašíček, Václav Voldán, František Helebrand a Daniel Ždych. Na 5. šachovnici se budou Vašek s Fandou střídat, ostatní odehrají všechny partie. V této souvislosti pro ty, co se v mládežnickém šachu tolik neorientují, upřesním, že startují 6členná družstva do 12 let s povinnou dívkou a alespoň jedním žákem do 9 let (u nás Dan Ždych).  Nastoupit k zápasu může také jeden host a této možnosti jsme využili i my, když naše řady posílí Tomáš Vašíček z Domažlic. Pokud bude bývalým účastníkům Rakovnického víceboje toto jméno povědomé, tak právem – Tomáš je synem tehdejšího kapitána Domažlic Martina Vašíčka.

A s jakými ambicemi na Moravu odcestujeme? Nasazeni budeme asi hodně vysoko, nicméně to za nás dobrý výsledek neuhraje. Družstvo není tak vyrovnané jako před 14 dny starší žáci na Zaječicích, mezi 4. a 5. deskou máme poměrně velký výkonnostní skok. Uvidíme, jak na tom budou naši konkurenti v bojích o přední místa, především se však musíme soustředit sami na sebe. Pokud naši mladí šachisté zahrají na hranici svých možností a budou mít dost štěstí, dalo by se možná zaútočit i na medaile. Za velký úspěch bychom ale určitě považovali i obhajobu loňského 5. místa ze Sezemic či předloňského 6. místa z Kyjova.

Jak jsem připomněl v závěru předchozího odstavce, Kyjov bude hostit MČR mladších žáků znovu po 2 letech. V roce 2008 se pořadatelům akce vydařila a jsme rádi, že se na stejné místo vracíme. Z tehdejší úspěšné sestavy zůstali v týmu jen Vašek Voldán a Nela Pýchová, která má na Kyjov určitě skvělé vzpomínky – na 5. desce uhrála 8,5/9 a byla nejlepší dívkou turnaje! Tehdejší MČR hrál i Jirka Rýdl, ovšem tenkrát ještě za Kralupy…

Před 2 roky byla přímo před hrací budovou k vidění i pravá slovácká svatba… Foto: Radim Hataš

Spousta dospělých jede fandit přímo na místo (tradičně je nás ve výpravě víc než dětí :-) ), ostatní snad budou alespoň občas držet palce u internetu. Budou-li ohlasy z domova, pokusíme se informovat o vývoji našich zápasů v diskuzi. Podle pořadatelských stránek by měly být i online přenosy, zatím ale nevíme, z kolika partií. Aktuální výsledky můžete také hledat na chess-results.

Na závěr malá prosba – myslete na nás, díky! :-)

Fotky z roku 2008

222 komentářů na “Mladší žáci jedou do Kyjova”

1 6 7 8
 1. 1
  Patrik P. píše:

  Pěkné video.

 2. 2
  Irena Ž. píše:

  Jéééé,to video je fakt super.Děkujeme autorovi.

 3. 3
  Jirka Mejzlík píše:

  I já tleskám, poslal jsem odkazy pár známým. Možná by to vůbec chtělo navázat družbu s nějakým Slovenským oddílem – daly by se na to sehnat nejspíš nějaké peníze z fondů EU.

 4. 4
  Pecháč píše:

  Príklad spolupráce pomocou fondov EÚ :

  projekt „Mluvíme jedním jazykem“, reg. číslo CZ/FMP.01/0029

  TENTO MIKROPROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ, Z PROSTŘEDKŮ
  FONDU MIKROPROJEKTŮ SPRAVOVANÉHO REGIONEM BÍLÉ KARPATY

  http://www.slezanopava.cz/sachy.html

 5. 5
  Robin píše:

  Opravdu výborné video !
  Jirka : Jo to by bylo zajímavé a určitě i přínosné :D

 6. 6
  Emil píše:

  Gratuluju, video je výborné a umístění ještě lepší. Existují totiž hráči nesporných kvalit ( teď zrovna myslím sebe :-) ), kteří se na žádnou takovou akci nedostali. Ve věku mladších žáků jsem ještě neuměl ani tahat figurkami a později si pamatuji, že jsem hrál za oddíl jeden turnaj (tím pádem i nejvzdálenější) a to bylo až v Benešově (asi nějaký okresní přebor družstev starších žáků, či co), čili umístění v desítce na MČR je super.

 7. 7
  Maťa píše:

  Emil: Nevím, jestli jsi to už zapomněl, nebo se za téměř poslední místo Benešova stydíš :-) , ale jednou jsi se svým oddílem hrál až v Zaječicích: http://zajecice.chesspce.cz/historie/1998.html . Pamatuju si, že jste tehdy spali v obytném autě pana Vejvody.

 8. 8
  Pecháč píše:

  Video : Filip Vojtěch – Spaček Oliver 0:1 I.diel
  http://www.youtube.com/watch?v=P7iuY4SBgCw

 9. 9
  Maťa píše:

  V noci na zítřek (až přijedeme z Chotýšan) bude publikován článek Tomáše Vojty s pěkným rozborem napínavých partií Pecháč – Rýdl, Půlpán – Pýchová a Rýdl – Blahynka.

 10. 10
  Pecháč píše:

  To je to, čo mojím videám chýba :zvukový komentár …

 11. 11
  Pecháč píše:

  Video : Filip Vojtěch – Spaček Oliver 0:1 II.diel
  http://www.youtube.com/user/jpechac#p/u/0/np2BgQs2vLs

 12. 12
  Tom píše:

  Pecháč: to je zajímavější než přenosy z fotbalového MS. Lepší hudba, něco se tam děje, nikdo tam nesimuluje … :-)

1 6 7 8

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist