29
Led

Vítězství 2. kola ligy Domečku putuje do Zvole

Do druhého kola online šachové ligy Domečku Vlašim se 23. ledna 2021 přihlásilo zase velké množství šachistů – 63! V kategorii starších mezi 34 hráči zvítězil Filip Čermák ze Zvole s 6 body ze 7 možných. Na druhém místě se umístil náš Štěpán Filip, který uhrál jen o půl bodu méně, tedy 5,5 bodu. Třetí místo putuje do OAZY Praha díky Patriku Kohmovi, který zaznamenal také 5,5 bodu. Vítěz obdrží pohár, medaili a diplom, druzí dva pak medaile a diplomy.

V kategorii mladších žáků hrálo 29 dětí. Pohár, medaili a diplom si uhrál Jindřich Trejbal z Velvar, který získal výborných 6,5 bodu ze 7 možných. Druhé a třetí místo, honorované medailí a diplomem, putuje do Brodců. Druhý skončil Jiří Petrášek se 6 body a třetí pak Bořivoj Antoš.

Mimořádnou kategorií pro toto kolo bylo vyhlášení nejlepších tří dívek z turnajů „A“ a „B“, které za své výkony obdrží medaile a diplomy. V kategorii starších žáků byla nejlepší Laura Sehnoutková z Říčan (celkově 4. místo), která uhrála 5 bodů, druhou nejlepší dívkou byla naše Kamila Steinová (celkově 10. místo) se 4 body a třetí příčku obsadila Alice Zelenková (celkově 16. místo) z Říčan s 3,5 body. V kategorii mladších žáků první místo obsadila naše Tereza Slavíková (celkově 4. místo), která uhrála 5 bodů. Druhé místo míří do Peček k Anně Vlasákové (celkově 13. místo), která uhrála 4 body. Třetí místo obsadila domácí Lucie Brixí (celkově 15. místo). Lucka uhrála 3,5 bodu.

Turnaj probíhal plynule, bez problémů a zveme vás všechny na 3. kolo, které proběhne 30. 1. 2021 od 9.00 hodin.

Upozorňuji na mimořádnou tipovací soutěž. Tipnout si můžete celkový počet remíz z turnajů „A“ a „B“. Tipovací soutěž začne 25. 1. 2021 na webu ŠK Pravonín. Zúčastnit se může jen šachista, který se bude účastnit turnaje. Nejpřesnější tipér bude odměněn věcnou cenou.