TJ Spartak Vlasim
17
Zář

Je tu Mistrovství ČR 4členných družstev

Prvním turnajem, který se v rámci pardubického festivalu Czech open 2020 bude hrát, je tradičně otevřené Mistrovství České republiky 4členných družstev.  Letos se přihlásilo 62 týmů, což je výrazně méně než v letech minulých, ale za současné situace je to i tak velmi pěkná účast. Hlavním aspirantem na vítězství je tým Turnova s průměrným elem základní sestavy 2449. Ale i nám se podařilo poskládat solidní sestavu, tak držte palce, ať někde v popředí hrajeme. :-)

Hraje se švýcarem na 7 kol, tempem 2 x 1,5h. + 30 s./tah. Náročnost akce je extrémní, vítěze budeme znát již 73 hodin po provedení prvního tahu. A věřme, že se do těch 73 hodin podaří turnaj dohrát a nepřijde nějaké vládní opatření …

Startovní listina

Stránky turnaje

Naši účast na MČR 4členných družstev v minulých letech si můžete připomenout z několika článků publikovaných na našem webu: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009.

(autor článku: Tomáš Vojta)

20 komentářů na “Je tu Mistrovství ČR 4členných družstev”

 1. 1
  Maťa píše:

  Budu držet palce, užijte si to! :-) A rovnou na tomto místě veřejně poděkuji firmě Antyrade a jejímu jednateli Tomáši Haškovi za to, že účast na této akci podpořili, a také samozřejmě za každoroční sponzorství našeho oddílu (na tomto webu můžete vpravo nahoře kliknout reklamní rámeček a něco se o jmenované firmě dozvědět). Tomáš Vojta sestavil silný tým a věřím, že název Anytrade Vlašim udělá sponzorovi dobrou reklamu.

  Jinak kromě týmu Vlašimi můžeme ještě fandit Nele Pýchové, která bude hrát za Moravskou Slavii Brno.

 2. 2
  Jarda P. píše:

  Onliny asi nejsou ???

 3. 3
  Blanka píše:

  Jardo, onliny nejsou. Take jsem se ptala :-). Skoda.
  Drzim vlasimskemu tymu moc palce.

 4. 4
  Maťa píše:

  Taky bych se díval, ale v Pardubicích z družstev onliny nedělají (nevím, proč). Nebo minimálně loni nebyly… Jinak rozjezd pohodový, Vlašim (Jirka, Kuba, Tomáš, Robin) 4:0, Nela taky vyhrála (a její tým 3,5:0,5). Ale přijdou těžší soupeři, držím palce :-) .

 5. 5
  Maťa píše:

  Ve 2. kole hladká výhra nad Lípou v poměru 3,5:0,5 – remizoval na první Jirka s FM Jiráskem, ostatní si s papírově slabšími protivníky poradili.

 6. 6
  Maťa píše:

  Nela ve 2. kole remizovala, její tým je zatím stejně jako Vlašim se 6 body ve vedoucí skupině. Od 16 hodin další kolo, držím palce.

 7. 7
  Blanka píše:

  Nela ve 3. kole vyhrala. Moc gratuluju. Zitra koukam na 1. sachovnici. Drzim moc palce!
  Vlašim také vyhrála. Jen tak dál :-)

 8. 8
  Anonym píše:

  hip, hip!

 9. 9
  Maťa píše:

  Zatím by to šlo, jen tak dál :-) . 4. kolo začalo přibližně před 20 minutami, tak držím palce. Onliny nejsou, ale všechny partie našich hráčů (včetně Nely) z úvodních dvou kol si můžeme stáhnout a přehrát alespoň zpětně: http://chess-results.com/PartieSuche.aspx?lan=5&id=50023&tnr=530507&art=3.

 10. 10
  Maťa píše:

  Odvážný kavárenský styl Pavla Jiráska z Lípy slavil včera v souboji s Jirkou Rýdlem (remízový) úspěch (viz můj odkaz v předchozím komentáři) a dal vzpomenout na slavnou partii Šimáček-Jirásek ze stejného turnaje v roce 2013. Kdo nezná, doporučuji zhlédnout video s komentářem Petra Piska :-) : https://www.youtube.com/watch?v=X5RKVwInM_o&fbclid=IwAR2SsKlP6Eith_CvTVIgoIRzqYSova_hz_0R_DE38DGTBoT3kWVh-QBkp7A&app=desktop.

 11. 11
  Maťa píše:

  Ve 4. kole se urodila těsná výhra nad Turnovem B – vyhráli Jirka a Kuba, remizoval Robin, Tomáš podlehl nebezpečnému Maršálkovi. Nela prohrála s Jakubem Půlpánem, a i přes prohru jejího družstva s největšími favority soutěže si Moravská Slavia zahraje s Vlašimí :-) .

 12. 12
  Maťa píše:

  Tak včera Vlašim-Morenda 2:2. Ve vlašimském derby si cennou remízu s Tomášem připsala Nela, Jirka prohrál s velmistrem Polákem, Kuba remizoval s mladým Kusou a vyhrál tedy jen Robin, jenž potvrdil roli favorita v partii s Michalem Vávrou.

  6. kolo právě probíhá, začínalo se už v 8 hodin. Náš tým je zatím na druhém místě a teď svádí těžký souboj s vedoucím celkem a favoritem turnaje Stay positive (průměrné elo základní sestavy 2465). Nelino družstvo dostalo papírově o dost slabší Wroclaw, která ale zatím hraje v Pardubicích výborně. Držím palce.

 13. 13
  Maťa píše:

  Vlašim prý prohrává 2:0, na své soupeře nestačili Jirka a Tomáš.

 14. 14
  Anonym píše:

  prohrali teda. A v poslednim kole s Turnovem A. Drzime moc palce, bojujte radostně

 15. 15
  Maťa píše:

  1:3, kanára odvrátil Jakub Szotkowski. Moravská Slavia vyhrála 4:0 a v posledním kole ji čeká tým, v jehož sestavě bych čekal Petra Havelku (Pandemie remíz).

 16. 16
  Maťa píše:

  Poslední kolo začalo už ve 14 hodin, tak mohu prozradit, že Nela za Brno nenastoupila. Po dopolední partii odjela totiž do Prahy do divadla, což bylo dlouho plánováno. V Pardubicích uhrála solidních 4/6 (na elo mírné plus), a jestli tím pomohla k medailím, se ukáže teď, soupeře mají celkem hratelné. To Vlašim los nešetřil, Turnov A je hodně silný tým, ale snad se s nimi naši hráči důstojně poperou o body. Držím palce.

 17. 17
  Maťa píše:

  Podle zprávy od Tomáše prohrává Vlašim 2,5:0,5. Remízu s Vykoukem uhrál Tomáš, dohrává Jirka. Moravská Slavia Brno vyhrála 3,5:0,5 a Nela tak získá třetí medaili z MČR za dva týdny.

 18. 18
  Tom píše:

  Bojovali jsme o zlato do poslední chvíle, bohužel to nevyšlo. To se stává, stydět se nemáme za co. Los v posledních dvou kolech byl opravdu krutý a na tak silné soupeře jsme neměli. Z tohoto pohledu je úsměvné, že na 3. místo v MČR se dostaly Hořice, které na závěr porazily soupeře s průměrným elem +- o 600 bodů slabší než jsme měli my …

 19. 19
  Pan Náhoda píše:

  Nemáš mít na soupisce bílý koně voe :-D

 20. 20
  Tom píše:

  To měl být černý kůň, že pak zbělal, nás zrovna nepotěšilo. :_(

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist