TJ Spartak Vlasim
23
Srp

Plzeň hostí MČR mužů

Hlavním favoritem je David Navara, který bude bojovat již o svůj jubilejní 10. titul. Poprvé se nejlepší český šachista z mistrovského titulu radoval už v roce 2004, kdy mu bylo teprve 19 let. Mezi lety 2012 a 2015 získal čtyři zlata po sobě, to zatím poslední, deváté, vybojoval před rokem. V podobném věku, v kterém se kdysi Navara poprvé radoval z mistrovského titulu mezi dospělými, bude v Plzni startovat Thai Dai Van Nguyen. Úřadující mistr Evropy do 18 let již patří do nejužší seniorské špičky a také mezi kandidáty na medaili. Na startovní listině nechybí ani velmistři a další favorité Jiří Štoček, vítěz loňského Czech Open, Viktor Láznička, Vlastimil Babula či Zbyněk Hráček. Zkušenosti s dospělým šachem bude sbírat velká naděje a světová jednička mezi desetiletými Václav Finěk (elo 2344).

Ve velmi silném turnaji se představí také 3 mladí hráči Vlašimi (Ríša Mládek, Kuba Voříšek a Kuba Vojta). O 1. cenu ve výši 75 000 Kč asi bojovat nebudou, ale věřme, že se neztratí a nějaký ten cenný skalp si připíší.  


Kde jsou ty časy, kdy takto kluci bojovali na MČR družstev ml. žáků. :-) (rok 2014)

Fandit budeme samozřejmě i Nele Pýchové a Jardovi Voříškovi, kteří hostují ve vlašimském áčku. 

MČR mužů proběhne v reprezentačních sálech Secese Plzeňského prazdroje, a to v rámci Šachového festivalu Plzeň 2020. Záštitu nad ním převzal ministr zahraničí ČR Tomáš Petříček. Z turnaje poběží živý stream s komentářem velmistra a předsedy ŠSČR Martina Petra. Tempo je ligové a platí tzv. Sofijské pravidlo (zákaz remíz do 30 tahu).  Online přenos by měl být přenášen z 50 šachovnic.

Držíme palce!

Startovní listina

Stránky pořadatelů

(autor článku: Tomáš Vojta)

15 komentářů na “Plzeň hostí MČR mužů”

 1. 1
  Richard, Jr píše:

  V prvním kole derby Kuba & Kuba. Nelu v mužském turnaji o chlup minul v prvním kole minimuž Vašík Fiňků ;-)
  https://www.sachovyfestivalplzen.cz/online/

 2. 2
  Maťa píše:

  Není J. Voříšek jako J. Voříšek, Ríšo:). Kuba Vojta hraje s JARDOU Voříškem, zatímco Kuba Voříšek dostal legendu českého šachu, Zbyňka Hráčka. Nela hraje s FM Šormem, Ríša s letošním vlašimským hostem, Rudou Junem. Držím palce.

 3. 3
  Richard, Sr píše:

  A sakra, to je tedy nepořádek, ale pořád menší než kdybych začal hrát šachy i já :-D

 4. 4
  Ríša píše:

  První komentář jsem nepsal já.

 5. 5
  Blanka píše:

  Drzim klukum a Nele moc palce. Bylo by fajn kluky vedle sebe zase po letech vyfotit :-).

 6. 6
  Maťa píše:

  Po 3 kolech mají Ríša a Jarda 1,5 bodu, Nela a oba Kubové 1 bod. Nejzajímavější soupeře měl zatím Kuba Voříšek, který už si zahrál se dvěma elitními velmistry Hráčkem a Michalíkem. A Ríša se během pobytu v Británii nejspíš změnil v remízového krále :-) . Držím palce do dalších dvou třetin!

 7. 7
  Richard píše:

  Ten prvni prispevek mel byt samozrejme se Sr, nevim proc tam skocilo Jr ehm.
  Remizy pokracuji, tak uvidime co dnes s Katrin.

 8. 8
  David Navara píše:

  Richard junior ve svém prvním komentáři k článku předpověděl budoucnost, zítra se skutečně bude konat vlašimské derby.

 9. 9
  Maťa píše:

  Vypadá to, že by se v Plzni mohlo urodit hodně bodů. Na výhru stojí Nela, Ríša i Kuba Vojta (ten teda v Davidem zmiňovaném derby).

 10. 10
  Maťa píše:

  Nela i Ríša své partie v pohodě dotáhli do výher, v napínavém derby Jakubů vyhrál nakonec Voříšek. Držím palce do posledních kol – nejen všem našim, ale i Davidu Navarovi, který případné zlato přijede oslavit do Chotýšan (pokud to není fáma :-) ).

 11. 11
  Tom píše:

  Dnes se v Plzni hraje poslední kolo MČR mužů a koukám, že se Ríša nenechal nalosovat. Docela škoda, protože mohl zaútočit na 6 bodů, což by znamenalo výborné umístění.

  Online od 10h.:
  https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/czech-championship-2020

 12. 12
  Maťa píše:

  Tak závěrečné kolo se našim příliš nepovedlo, prohráli oba Kubové i Nela, Ríša nehrál … akorát Jarda Voříšek porazil Jonáše Ereta a „vyhrál“ tak naši anketu :-) . Podle propozic by Nela měla brát 2 tisíce Kč za nejlepší ženu. Kaňkou v posledním kole bylo nenastoupení IM Malinovského k partii s Davidem Navarou.

 13. 13
  Tom píše:

  Malinovského neznám, ale celkem nedávno si uřízl podobnou ostudu, když opustit svůj extraligový tým. Divnej týpek. ^^ Gratulace Davidovi k jubilejnímu titulu.

  Naši moc díru do světa neudělali, byl to takový průměr (u Kuby Voříška pak podprůměr).

  Článek na NSS:
  http://www.nss.cz/david-navara-po-desate-mistrem-cr

 14. 14
  Maťa píše:

  Stavoval se tu u trafiky Kuba, který už je z Plzně zpět doma, a potvrdil verzi, která se píše na internetu. Že Karel Malinovský ráno přišel, ale odmítl si dát tašku s notebookem do šatny. K partii mu ji vzít nedovolili (dle pravidel), tak se sebral a odešel. To opravdu málo chápu, takto si pokazit vydařený turnaj … v poslední partii by to měl těžké, ale neměl by co ztratit. A kdyby přežil zahájení a udržel do 30. tahu vyrovnanou pozici, tak by měl třeba i šanci na remízu, která Davidu Navarovi stačila k titulu. A místo toho taková ostuda…

  Chování svého spoluhráče odsoudila i ikona kroměřížského šachu, Josef Mudrák: http://sachy.slavia-km.cz/2020/08/31/cerna-tecka-za-prazdninovou-sezonou/#more-2223.

 15. 15
  Tom píše:

  Tady jsem našel, proč tehdy Malinovský nechal hrát svůj tým v extralize v 7 (viz vyjádření kapitána Poruby u 4. kola).

  http://www.nss.cz/na-plny-plyn-jede-uz-jen-1.-sk-novoborsky

  Radost mít takové stvoření v týmu. :-$

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist