TJ Spartak Vlasim
08
Čvn

Nejsilnější oddílový přebor v historii

Po 6 letech se ve Vlašimi odehrál oddílový přebor v rapid šachu. Sešlo se nás sice jen 5, ale kvantitu nahradila kvalita. Ke 4 elitním vlašimským hráčům přibyl vítěz kvalifikace (hrála se v květnu pod názvem Brod aan Zee) David Zvolenský. A brzy poznal, že hrát proti nejlepším hráčům Vlašimi je úplně něco jiného než porážet Ríši, Jirky či Martiny v druhotřídním turnaji. :-) Po 3 kolech měl na kontě 0 bodů a nezbylo mu nic jiného než se začít soustředit na boj o poslední místo. :-)

     

Tempo jsme zvolili 2×15 minut a zahráli si dvoukolově. Výsledky nejsou nijak zvlášť důležité, cílem turnaje bylo se zase po čase vidět a rozehrát se před soutěžemi družstev.

To ale samozřejmě neznamená, že se nebojovalo naplno. O 3. místě musela dokonce rozhodnout až armagedonová partie, když Robin a David měli při stejném počtu bodů i stejná všechna pomocná hodnocení. Elový průměr turnaje byl 2196 bodů, což z něj naprosto suverénně dělá nejsilnější oddílák v historii našeho oddílu. :-)

Velké poděkování patří Blance, která upekla krtkův dort a do cenového fondu věnovala i nakládané hermelíny. :-)

Bylo fajn si znovu zahrát „naživo“, snad je doba onlinů turnajů navěky pryč. :-)  

(autor článku: Tomáš Vojta)

1 reakce na “Nejsilnější oddílový přebor v historii”

  1. 1
    Tom píše:

    Bez zajímavosti není, že ani jedna z 20 partií neskončila remízou.

    A zapomněl jsem napsat, že výborný krtkův dort se vyhlášení výsledků nedočkal a byl „sežrán“ již v průběhu turnaje. :-) Po skončení jsme ještě zašli na oběd na Mlíkárnu, víc takových příjemně strávených dnů. :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist