TJ Spartak Vlasim
22
Kvě

Střípky z archivu – cyklošachová soustředění

Nejspíše jen 9 přímých účastníků si vzpomene, že jsme kdysi dávno uspořádali 3 cyklisticko-šachová soustředění. V roce 2002 jsme vyrazili do Tater, o rok později do Rokytnice v Orlických horách a v roce 2004 do Kunžaku v jižních Čechách.

Nápad zvednout zadek od šachů a taky trochu protáhnout tělo vzešel, myslím, od Tomáše Haška, a tak jsme díky němu 11. 9. 2002 vyrazili na 5 dní do Tater. Kolo jsme si tehdy vzali jen já, Tomáš a Dan Houdek. Mejzlíci (Jirka, Ondra, Vojta,) a Ondra Matějovský měli v plánu pěší túry. A byly to báječné dny, které nejlépe vystihují Jirkovy fotky (naskenované cyklistické jsou moje).

Maťa, Vojta a Ondra u vodopádu Skok

Bydleli jsme v pronajaté chalupě v Podbanském.

Túra v Roháčích na Jakubinu a zpátky Račkovou dolinou.


Na šachy mnoho času nebylo, ale na trénink holanďánů se nějaký našel.

 


Ani na kolech jsme se rozhodně nešetřili. Projeli jsme Tichou a Koprovou dolinu, navštívili Štrbské a Popradské pleso a vyjeli ke Sliezskemu domu.


Malí cyklisté (Tomáš a Dan) pod majestátními vrcholy Tater.

Společné foto (bez Tomáše, který fotí). Vpravo probíhá soutěž o největšího cvrčka.

I do Rokytnice v Orlických horách jsme o rok později vyrazili 11. 9. a pobyt byl o den kratší než v Tatrách. Tentokrát nás bylo šest, z minulé výpravy ubyli sourozenci Mejzlíkovi a přibyl Honza Bašta. Počasí bylo nic moc, a tak bylo více času na šachy. Dokonce se nám podařilo sehrát přátelský turnaj s hráči Rychnova (po domluvě s panem Danielem). I přes nepřízeň počasí jsme ale dva cyklovýlety udělali (hřeben Orlický hor 55 km a Suchý vrch, Zemská brána 80 km). Pamatuji se, jak se Maťa při jednom sjezdu na mokré silnici pěkně vymázl. Naštěstí se mu ale kromě odřenin nic nestalo. Bohužel k soustředění 2003 (ani 2004) nemám žádné fotky ani poznámky, takže víc toho z paměti už nedostanu.

roce 2004 jsme vyrazili už 9. 9. a kromě tahounů Tomáše Haška, Dana Houdka, Ondry Matějovského, Jirky Mejzlíka a Tomáše Vojty se soustředění zúčastnil ještě vsetínský Radek Zádrapa. Po příjezdu byla Radkova první věta (snad ještě dříve než pozdravil :-) ): „Jsem ochoten s kýmkoliv kdykoliv začít blicat.“ A tak jsme blicali, zatímco ostatní sledovali kvalifikační fotbalový zápas MS Nizozemsko-Česko. Bydleli jsme v Kunžaku v penzionu provozovaném rodinou Steinhauserových (s jejich dětmi jsme pak sehráli i přátelský šachový zápas). Mimochodem, v tomto penzionu se o 3 roky dříve odehrálo MČR v šachu mužů a zvítězil zde Eduard Meduna před Davidem Navarou. A celkem nedávno se zde několikrát konalo reprezentační soustředění mládeže. V krásné přírodě České Kanady jsme podnikli i dva výživné cyklovýlety. Jeden ke Staňkovskému rybníku (cca 70 km) a druhý přes hrad Landštejn a Slavonice atakoval hranici 100 km.


Hrad Landštejn (foto: Karel Omes)

V průběhu roku podnikáme desítky pěkných šachových akcí, ale tyhle byly výjimečné. S šachisty bez šachů (soutěžního), prostě dovolená. Dostávám chuť nějaký podobný prodloužený víkend dát zase dohromady. :-)  

(autor článku: Tomáš Vojta)

2 reakcí na “Střípky z archivu – cyklošachová soustředění”

  1. 1
    Tom píše:

    Tomáši Haškovi se povedlo najít 6 pěkných fotek z našeho soustředění v Orlických horách (rok 2003). Přidal jsem je do svého květnového článku a výše si je můžete prohlédnout. Děkuji Tomášovi za zaslání.

  2. 2
    Maťa píše:

    Fotky pěkné, ale z mého pohledu trochu kompromitující. Na jedné jsem bezprostředně poté, co jsem se při jednom sjezdu rozsekal (jsem tam špinavý a mám rozbitá kolena, ještě horší loket není přes mikinu vidět :-) ), na druhé pro změnu blicám v pyžamu :-) .

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist