TJ Spartak Vlasim
10
Kvě

Střípky z archivu – sezona 2002/03

Pomalu se začínám dostávat do let, kdy vlastnit digitální fotoaparát bylo spíše vzácností a elektronická komunikace taky nebyla pro každého. V článku o sezoně 2002/03 se tedy objeví mé poslední uložené fotky (výsledky v databázích šachového svazu už ani nalézt nelze). Již tak pochybná kvalita mých článků tedy půjde ještě o stupeň dolů, poněvadž se bude brzy nutné spoléhat již jen na papírové zdroje. :-)

V sezoně 2002/2003 jsme hráli 2. ligu východ a patřili jsme k outsiderům (byli jsme druzí nejslabší). Docela mě zaujalo, že jsme na soupisku pro tento ročník zapsali pouhých 13 jmen:

Začali jsme ale skvěle. Nejprve remíza s béčkem Bohemky a pak vítězství 4,5:3,5 nad silným týmem Synthesie Pardubice“B“. Úvod snů jsme pak korunovali v Říčanech, které jsme v tradičním prestižním derby vyklepli 5,5:2,5.  Pro Říčany to byla naopak sezona hrůzy. Tým, který sestoupil z 1. ligy, si ve druhé ani neškrtl a bez jediného vyhraného zápasu spadl až do krajského přeboru.

Mejzlík V. (2035) – Doležal R. st. (2012) – pozice po 24. tahu černého:

Pan Doležal si v předchozím průběhu sebral pěšce na a2, bílý ale využil zatoulaných figurek a rozhodl nekompromisním útokem na krále. 25.f6 g6 26.Dh4 Kh7 27.Jg4 h5 28.Dg5! hxg4 29.Dh4+ Kg8 30.Dh6 1-0

A dařilo se nám i nadále, ve 4. kole jsme v DDM dokázali vybojovat bod s favorizovaným Vrchlabím. Zde jsou již zmiňované poslední fotky (kvalita bídná, ale lepší něco než nic :-) ).


Táta a brácha sledují partii Standy Pecháčka.


Michal Volák a Honza Soural


Vláďa Horák v obležení fanoušků. :-)


Ondra Mejzlík v první polovině ligy trpěl – 0,5 ze 6.


Bývalý předseda oddílu Jan Kořínek jako správný bafuňář vaří hráčům kafe.


Vláďa Horák a Stanislav Vojta při analýze partie Chalupecký-Pecháček.

Rok 2002 jsme zakončili porážkou s Kobylisy, ale i tak bylo 6 bodů (za vítězství se udělovaly dva) po 5 kolech vynikající. Navíc na dobré výkony jsme navázali i po svátcích. 4:4 s Havlíčkovým Brodem i s Rychnovem. Pak na nás ale přeci je přišlo trochu slabší období. Nejprve jsme podlehli AVE kontaktu Pardubice, který hrál bez prvních 4 desek (+ mu 2 lidi přišli s půlhodinovým zpožděním), 3,5:4,5 a pak nám 1,5:6,5 nařezal suverén 2. ligy Chrudim. Na tyto výsledky jsme ale dali rychle zapomenout. V 10. kole remíza po výborném výkonu na půdě silného Kolína“C“ a na závěr výhra 4,5:3,5 nad Hořicemi.

Ve svém archivu jsem našel hodnocení hráčů, které tehdy viselo na naší vývěsce ve městě:

Dnes zisk 50 % bodů a celkové 7. místo ve 2. lize nevypadá nějak světoborně. V roce 2003 to ale byl pro nás parádní výsledek, tehdy druhý nejlepší v historii našeho oddílu!    

(autor článku: Tomáš Vojta)

6 komentářů na “Střípky z archivu – sezona 2002/03”

 1. 1
  Zdeněk Ryšánek píše:

  Potěšila mě fotka Honzy Kořínka. Byl to velký nadšenec do šachů. Dokonce bych řekl, že přinesl do oddílu novou chuť do hry. V mojí éře ještě nebyl tak dobrý, ale časem se prosadil a byl oporou. Byl to velice šikovný frézař, který se ale dostal do velkých problémů rodinných a následně i osobních. Snad se po návratu do rodného Kyjova dokázal zase vrátit ke své klidné a laskavé povaze. Honzo, jestli to čteš, zdravím tě a vzpomínám na tebe jako na dobrého kamaráda.

 2. 2
  Tomáš Gergelits píše:

  Tome, je to pěkné vzpomínání!
  Už pár týdnů sleduji Tvoje Střípky z archivu a coby fanouškovi vlašimských šachistů mi to přináší velké potěšení. S posledním příspěvkem se ovšem navíc – hlavně díky fotkám Tvého táty Standy a Honzy Kořínka – dostavuje nový pocit, spojený se zrychleným tepem a tlukotem srdce. Ve Tvých ohlédnutích se totiž pomalu přibližuje doba, kdy jsem byl i já jakousi součástí šachového dění v benešovském rajónu a tudíž vzpomínky na kamarády z vlašimského oddílu tím spíše ožívají.
  Tak se těším na další pokračování Pohledů do historie vlašimského šachu.

 3. 3
  Maťa píše:

  Potvrzuji, že Honza Kořínek v 90. letech vykonal pro oddíl spoustu práce a za jeho předsedování (1990-1996) se šachy ve Vlašimi posunuly minimálně o jednu, spíš ale o dvě úrovně výše. Oddíl převzal od Františka Krunerta ve chvíli, kdy většina hráčů áčka po revoluci měnila své priority a z původní základní sestavy měl zájem nadále pravidelně hrát jen pan Vojta (ten mimochodem Honzu přemlouval nejvíc, aby funkci vzal, protože jinak by to zbylo na něj, to si dobře pamatuju :-) ) . Tým posléze doplnili hráči z rozpadlých Zdislavic, z Benešova se po dlouhých letech vrátil Arnold Krischke a družstvo, které se původně pravidelně pohybovalo mezi okresním přeborem a nižší krajskou soutěží, se postupem času probojovalo až do 2. ligy.

  Jinak Honza náš web čte, tady třeba reagoval pod svou „padesátkou“: http://www.sachyvlasim.cz/?p=15392.

 4. 4
  Maťa píše:

  Ještě jsem teď koukal do databáze, že Honza Kořínek byl letos poměrně aktivní – v družstvech sehrál 12 partií (10 za Ježov a 2 jako host za Kyjov).

 5. 5
  Maťa píše:

  A do třetice a dnes už naposledy Honza Kořínek :-) . Našel jsem totiž fotku téměř ze současnosti, ze Štěpánského turnaje v Kyjově (26. 12. 2019): https://sachykyjov.rajce.idnes.cz/26.12.2019_Stepansky_turnaj_v_sachu/1420825221.

 6. 6
  Honza K. píše:

  Ahoj Vlašimáci, šachisté a vůbec všichni, co si na starého Jeanka (Jacka) ještě pamatujete. Já můžu potvrdit slova Ondřeje Matějovského, že vaše stránky sleduji.
  Vlašimský oddíl dávám za přiklad ! Nejenom za krásnou hru,
  kterou předvádíte v mnoha soutěžích,či hráči samotní v individualitách… výborně !
  P.S. Moc vás zdravím kluci, nezlobte se na mě, že nejmenuji konkrétně.Byli jste totiž super všichni!
  Šachům zdar! Honza Kořínek.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist