TJ Spartak Vlasim
07
Bře

Startuje MČR mládeže – 135 šachovnic online

Vrchol sezony mají před sebou děti v kategoriích do 10, 12, 14 a 16 let. Na Mistrovství České republiky se přes síto kvalifikací probojovalo pouze 24 nejlepších chlapců (dívky mají účast volnou) a nás může těšit, že v kategorii do 16 let jsou mezi nimi Kryštof Křížek a Kuba Vojta.

Boje v Koutech nad Desnou vypuknou dnes ve 14 hodin a potrvají celý týden. Tempo je ligové: 90 minut na 40 tahů + 30 minut na dohrání s přídavkem 30s. od prvního tahu. V sázce jsou nejen tituly nejlepších hráčů České republiky, ale i postupy na Mistrovství světa a Evropy. Zajímavostí je zákaz nabízení remíz před třicátým tahem.

Zastoupení budeme mít i v doprovodných openech, kde se v áčku se představí Martin Horák a Patrik Pýcha. Zde je tempo 90 minut na 40 tahů s přídavkem 30s. od prvního tahu.

Držet palce budeme nejen zmiňovaným hráčům našeho oddílu, ale i brodecké Josefíně Dudkové, která je nasazenou jedničkou v kategorii dívek do 12 let a bude součástí naší malé výpravy.

Pro účastníky turnajů a jejich doprovod připravili pořadatelé bohatý šachový i nešachový program. Simultánky s mezinárodními mistry a dalšími osobnostmi šachu, tematické přednášky, bleskový turnaj, výlety do okolí a účastníci též mohou využít okolních sjezdovek a vleků k lyžování.

Držte dětem palce, ať si užijí turnaj a týden v krásné přírodě Jeseníků! Foto z předloňského výletu k přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé Stráně:

Startovní listiny

Webové stránky pořadatelů

Naše účast na MČR v minulých letech: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009

 (autor článku: Tomáš Vojta)

80 komentářů na “Startuje MČR mládeže – 135 šachovnic online”

1 2 3
 1. 61
  Tom píše:

  Kdybyste chtěli zítra vzít z Kolína, tak se ozvěte.

 2. 62
  Tom píše:

  Ještě zprávička o ukončení na svazovém webu:
  https://www.chess.cz/mistrovstvi-cr-mladeze-je-ukonceno/

 3. 63
  Patrik P. píše:

  Kuba Vojta si jde pro stříbro: https://youtu.be/ueW-WjEsdOM

 4. 64
  Jarda P. píše:

  Vlastně už můžeme gratulovat úspěšným ! Jen to vyhlášení je takové jako fotbal bez diváků.

 5. 65
  Anonym píše:

  VElká gratulace Kubovi!!!ik :-)

 6. 66
  Patrik P. píše:

  Tomáši, tady máš ty fotky. Už mi, prosím, nepiš. :-D https://patrickpride.rajce.idnes.cz/Mistrovstvi_CR_mladeze_2020/

  Jinak včera se byli všichni kromě Kuby podívat na vodopád Borového potoka. Dnes vyrážíme do cukrárny ve Velkých Losinách a akci chceme zakončit na bowlingu a v pizzerii. :-)

 7. 67
  Tom píše:

  Za fotky dík (člověk si tě musí ohlídat, aby ses na focení nevyprdl ;-) ). Pěknej je ten vodopád (když jsem tam před lety byl, tak tam tekl jen takový čůrek :-) ).
  https://patrickpride.rajce.idnes.cz/Mistrovstvi_CR_mladeze_2020/#DSC06070.jpg

 8. 68
  Patrik P. píše:

  Já určitě… Všechny tyhle věci dělám dobrovolně, částečně kvůli sobě samotnému.
  Někdy mě už proto nebaví opakovaně reagovat na výzvy k napsání „pár řádečků“ a focení něčeho, co fotím automaticky, skoro jako by to byla nějaká povinnost.

  Bowling byl bohužel zrušen, ale aspoň je otevřená pizzerie.

 9. 69
  Tom píše:

  A myslíš, Patriku, že mě ty výzvy psát baví? Jenže kdybych je nepsal, tak o polovině věcí, které hráči našeho oddílu podniknout, by na webu nebylo nic. Při hromadných akcích by jen každý čekal, že třeba něco napíše (nebo nafotí) ten druhý. Ve finále by na webu byly jen mé články anebo výčet výsledků, který bych zpracoval. A já chci, aby vlašimská kronika byla pestrá a hezká. Nechci, aby se změnila na „můj“ web. Proto ty výzvy píšu.

  Většina lidí je líná něco pro druhé udělat (napsat), jsem rád, že ty k nim nepatříš.

 10. 70
  Jarda P. píše:

  Nechte si tu diskusi na doma, sem se ti moc nehodí ;-) .

 11. 71
  Blanka píše:

  Pohodovou cestu domů :-).

 12. 72
  Tom píše:

  Kom. 70: Proč ne? Nikdo sem pomalu už nic nenapíše, tak alespoň nějaká diskuze. :-) A jak psal nedávno Ríša, nejlepší jsou ty bulvární, ty prý přitahují nejvíce čtenářů. :-) A pošťouchnout lenochy se hodí pod jakýkoli článek, třeba pak něco sem tam napíší. :-)

 13. 73
  Patrik P. píše:

  Mně výzvy psát nemusíš. Dělám ty věci obvykle rád, automaticky a dobrovolně. Ale nevím, jestli jiné lidi, kteří sem tam něco ve svém volném čase stvoří, zmínka o „lenoších“ bude motivovat se víc zapojovat.

 14. 74
  Tom píše:

  Třeba jo. :-) A máš, Jardo, pravdu, nechám toho, přijde mi, že ty moje „přátelská pošťouchnutí“ někteří berou příliš vážně a osobně.

 15. 75
  Patrik P. píše:

  Zrovna tohle nemá nic společného s tím, že něco beru moc vážně nebo osobně, ale s tím, že mě to prostě otravuje a odrazuje.

  O některých „přátelských poštouchnutích” bychom mohli vést úplně jinou diskuzi.

 16. 76
  Kuba píše:

  Nechte toho prosím!

 17. 77
  Jarda P. píše:

  Patriku, tvoje reakce je docela přehnaná. Místo, aby se tu sdílela radost z medaile z MČR, se tu rozproudila tahle, podle mě, nedůstojná diskuse. Škoda :-( .

 18. 78
  Patrik P. píše:

  Tati, nevyjadřuj se k věcem, o kterých v podstatě nic nevíš, a nepokoušej mě, abych se tu rozepsal o dalších věcech, které mě rozčilují. Diskutuji slušně, což tady není vždycky případ u jiných lidí. Napětí jsi teď, když už byla diskuze v podstatě ukončena, jenom vystupňoval. Momentálně si nemáme co říct. Že mi nerozumíš, mi dokazuješ často. Teď se s tím vyrovnej. Nahrál jsi mi na smeč.na veřejném webu.

  Na další komentáře již nebudu reagovat a pravděpodobně se tu k ničemu nebudu vyjadřovat hodně dlouho. Článek o Koutech neplánuji psát. Třeba se ho zhostí jiný účastník MČR.

 19. 79
  Kuba píše:

  Já článek napíšu.

 20. 80
  Tom píše:

  Díky Kubo, zdá se, že z nás máš nejvíce rozumu. :-)

  Patriku, ty by ses měl v klidu zamyslet nad tím, jak reaguješ na úplné prkotiny …

1 2 3

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist