TJ Spartak Vlasim
04
Bře

Áčko prohrálo v 1. lize počtvrté za sebou

V 8. kole jsme hladce prohráli 5,5:2,5 s DP Praha a v 9. kole jsme to bohužel jak přes kopírák zopakovali. Opět jsme nastoupili bez dvou klíčových hráčů a opět jsme od silného soupeře nedostali žádnou šanci. Tentokrát nás vyškolil tým Pankráce, a jestli takto budeme pokračovat, těžko nás může čekat něco jiného než sestup o soutěž níže.

Humornou vložku obstarala na začátku zápasu paní rozhodčí, když dorazila v 10.05h. (domácí to vtipně okomentovali, že chodí pozdě pravidelně, protože dojíždí až z Prahy) a začala ze zápisu číst, kdo s kým má hrát. Že se už 5 minut hraje, jí uniklo … :-)   Skóre utkání načala nudná remíza na první desce. Velmistr Jirovský měl svůj obvyklý cíl remizovat a s tím se černými hrajícímu Jirkovi Rýdlovi dělalo něco těžko. Pak začaly body přibývat na straně soupeře. Kuba Vojta v zahájení obětoval pěšce, zajímavá kompenzace se ale po několika chybách rozplynula a výsledkem byla rychlá prohra. Podobné to bylo i u Nely Pýchové (tady navíc bílými) a neodpustím si poznámku, že takto hladce by Kuba a Nela odevzdávat body neměli. Patrik Pýcha doplatil na neznalost teorie a vlezl si do varianty, která má velmi nízkou úspěšnost za bílého. Za 2 figury měl sice věž a několik pěšců, ale aktivita černých figur byla hrozivá …

Pýcha P. – Vokoun J. – pozice po 20. tahu černého:

Tohle se brání opravdu velmi těžko. V partii přišlo 21.0-0-0 d4 21.Vhe1 Sxf3 22.Vd2 Sb4 a bílému se postavení rozpadá. Ve 33. tahu 0-1.

Stav byl 3,5:0,5 a bylo v podstatě po zápase. O to, že si z Pankráce neodvezeme debakl, se postaral Kuba Voříšek. Ten ve francouzské po velmi dobrém výkonu přesvědčivě přehrál soupeře s elem 2269! Naplno bodovat jsem mohl i , ale bohužel stejně jako v minulém kole jsem nedokázal dotáhnout do vítězného konce vyhranou koncovku těžkých figur. Jsem už starý (pomalu o 20 let než druhý nejstarší hráč týmu) a nevydržím hrát dobře celou partii. :-) Zajímavý boj byl k vidění na druhé desce. Při obrácených rošádách se zdálo, že bude útočit jen náš hráč, v pozici se ale lépe orientoval soupeř a nakonec se Robin musel zachraňovat v koncovce bez dvou pěšců.

Hrdina R. – Polášek J. – pozice po 31. tahu černého:

Přítomnost různopolných střelců dává bílému solidní šance na záchranu, což se v partii i povedlo. Černý zvolil plán vniknout králem do pozice bílého přes dámské křídlo (při tom ale odevzdal svého volného pěšce na „a“ sloupci), tím ale ničeho nedosáhl a Robin bez potíží udržel plichtu. Nadějnější plán je, myslím, nechat černého pěšce na a6 a pokusit se nejprve na královském křídle vytvořit druhého volného pěšce. I tak by byly šance na udržení remízy pro bílého dobré, ale zapotil by se víc než v partii. :-)  

Poslední stejně jako minule dohrával Ruda Jun a stejně jako minule neudržel špatnou věžovou koncovku (tentokrát 4věžovou).         

Máme tedy za sebou dva stejné nepovedené zápasy. Jasně, soupeři jsou velmi silní, ale tentokrát mi přišlo, že jsme i špatně hráli. V tabulce jsme na sestupovém 10. místě a mnoho příležitostí s tím něco udělat už není. První šancí bude souboj 22. 3. s týmem Neratovic. Ty v 9. kole ostudně dohodly výsledek s vedoucími Líněmi a už jen proto by si zasloužily, abychom je porazili.

Stránky 1. ligy

(autor článku: Tomáš Vojta)

10 komentářů na “Áčko prohrálo v 1. lize počtvrté za sebou”

 1. 1
  Patrik P. píše:

  Výkonný výbor ŠSČR rozhodl o přerušení všech soutěží družstev: https://www.chess.cz/oznameni-sscr-o-preruseni-vsech-svazem-rizenych-soutezi/

 2. 2
  Cinzano z Bergeracu píše:

  *svazem řízených soutěží (zatím se netýká krajských)… nešiř nepodložené informace :P :-)

 3. 3
  Maťa píše:

  No, ale přerušené jsou i všechny soutěže řízené Středočeským šachovým svazem. Přišel mi teď večer mail od sekretáře.

 4. 4
  Tom píše:

  Pro zajímavost rozhodnutí šachového svazu Slovenska o dohrání soutěží družstev:
  http://www.nss.cz/rozhodnutie-stk-ssz-o-postupe-pri-ukonceni-rozohranych-sutazi-riadenych-vv-ssz-

 5. 5
  Maťa píše:

  To v Jihočeském šachovém svazu už soutěže předčasně ukončili 12. 3.: http://jcsach.cz/index.php/dospeli/souteze-druzstev/156-ukonceni-krajskych-soutezi-druzstev.

 6. 6
  Tom píše:

  Zajímavé, to je obrácený postup než na Slovensku. Na jihu Čech jsou výsledky nižších soutěží anulovány, na Slovensku je chtějí nechat v platnosti po 9. kole (když se nedohrají do 30.6.). Tak jsem to alespoň pochopil.

 7. 7
  Maťa píše:

  A z čeho jsi to tak pochopil? Hned ze dvou bodů tam vyplývá, že v případě nedohrání soutěží teprve rozhodnou, co dál:

  – V prípade, že v takto stanovenom čase sa z dôvodu platnosti opatrení proti šíreniu koronavírusu resp. iných závažných dôvodov nepodarí súťaže regulárne dohrať, ŠTK SŠZ príjme nové rozhodnutie pre nasledujúce obdobie súvisiace s postupom pri ukončení súťaží sezóny 2019/20 a príprave ročníka 2020/21 najneskôr 5.júna 2020.

  – ŠTK SŠZ pre túto chvíľu nepreferuje žiadny model rozhodovania po 30.6.2020.

 8. 8
  Tom píše:

  Co tahle věta:
  f) bude rešpektovať výsledky a vyplývajúce práva postupu z krajských súťaží aj prípade, že tieto súťaže budú predčasne ukončené so stanovením poradia.

 9. 9
  Maťa píše:

  Tak tam je jen jinými slovy napsáno, že si to kraje můžou udělat po svém, což je stejné jako tady.

 10. 10
  Tom píše:

  Stejně je zvláštní, že by každý kraj měl rozhodnout zvlášť. Jeden výsledky anuluje, druhý nechá, moc spravedlivé to asi nebude. No uvidíme jak se to vyvine dál, snad se situace brzy vrátí k normálu.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist