25
Úno

83 dětí na turnaji v Čerčanech

Školní jídelna ZŠ Čerčany se 22. února stala dějištěm šachového turnaje. Pod taktovkou Šachové školy STAMAT zde proběhlo 7. kolo Regionální žákovské ligy 2019/2020. Na místo konání zavítalo 83 mladých šachistů, kteří soutěžili ve třech turnajích seřazených podle výkonnosti.

Momentka z turnaje (FOTO: Patrik Pýcha)

Králem elitní šestnáctky se stal Martin Le z Říčan. Za ním skončili Monika Strnadová a Michael Stein. Třetím nejlepším chlapcem se  stal celkově čtvrtý Adam Jiřík. Stříbro mezi dívkami v turnaji A vybojovala Laura Sehnoutková a bronz získala Lucie Glasbergerová.

V turnaji B se z vítězství radoval Vojtěch Sehnoutka. Za ním skončili Jakub Stibor a Mikuláš Němec. Nejlepší dívkou se stala Natálie Skolková, následovaná Karolínou Skolkovou a Eliškou Helebrandovou.

Turnaj C ovládl Matouš Schnabl před Annou Šperkovou a Jiřím Randákem. Třetím nejlepším chlapcem byl celkově čtvrtý Vojtěch Zemen. Stříbro mezi dívkami ukořistila Štěpánka Mrázová a na bronzovou příčku vystoupala Tereza Dufková.

Nejlepší chlapci a dívky turnaje C (FOTO: Patrik Pýcha)

Regionální žákovská liga má před sebou ještě dvě kola. Její celkové výsledky rozhodnou o postupujících do krajského finále, které se koná v červnu.

Jménem Šachové školy STAMAT děkuji základní škole v Čerčanech za poskytnuté prostory. Všem dětem, rodičům a trenérům děkujeme za jejich účast a budeme se těšit na shledanou na některé z našich dalších akcí.

Podrobné výsledky
Fotky z turnaje
Průběžné pořadí RŽL
Pořadí RŽL podle kategorií
Propozice 8. kola RŽL

(autor: Patrik Pýcha, zpráva pro regionální tisk)

1 reakce na “83 dětí na turnaji v Čerčanech”

1. 1
    Tom píše:

Info od pořadatelů k plánované sobotní RŽL:

v souladu s mimořádným opatřením vlády rušíme sobotní kolo žákovské ligy v Týnci nad Sázavou.
    Nemá cenu něco riskovat a šachů si ještě zahrajeme …

Doufám, že do finále (2.5.2020) v Sázavě se situace vylepší!