TJ Spartak Vlasim
07
Úno

Bartoš Unichess – Vlašim 5:3

Krásný zápas bez jediné remízy sehrálo vlašimské áčko v 7. kole 1. ligy, bohužel se smutným koncem. V podstatě celé utkání to vypadalo, že vyhrajeme a mimořádně silný domácí tým se nestačil divit, jak dostává na frak. Jenže v závěru nás opustilo štěstí, které jsme měli v minulých kolech …


Abychom si dodali odvahy, tak jsme ráno prošli tunelem pod Vítkovem – ráno v něm hořely 2 svíčky, nejspíše za nějaké přepadané nešťastníky, odpoledne už čtyři … :-)  

Zápas se pro nás od začátku vyvíjel skvěle. Já jsem sehrál partii bez sebemenší chybičky, což už se mi léta nestalo :-) , a vedli jsme 1:0.  Pak však přišel docela důležitý okamžik zápasu. Jirka Rýdl odmítl nabízenou remízu (i přes doporučení kapitána, ať ji vzhledem k příznivému vývoji vezme) a během pár tahů prohrál …

Černoušek L. – Rýdl J. – pozice po 25. tahu černého:

 

Kdo by řekl, že se bílý král za chvilku dostane na f6 a pomůže zmatit svého černého kolegu.

Škoda byla i prohry Kuby Vojty. I on v dobré pozici odmítl remízu, pak ale přišla zbytečná oběť kvality a navíc byl soupeř při opačných rošádách rychlejší v útoku. Vyrovnat dokázal Robin Hrdina, který hladce přehrál soupeře s elem přes 2300. Když sleduji poslední dobou hru Robina, tak vůbec nepochybuji o tom, že velmi brzy budeme mít ve Vlašimi dalšího mistra FIDE. Hladká byla bohužel i partie o šachovnici vedle, kde Ondra Mejzlík nedostal šanci s Marianem Jurčíkem. Prohrávali jsme tedy 3:2, ale i tak se zápas zdál vyhraný, protože všechny 3 dohrávané partie vypadaly po první časové kontrole na výhru. Bohužel jako jediný to dokázal potvrdit Patrik Pýcha, který skvěle zvládl koncovku figury proti 3 pěšcům. Veliká škoda byla zbývajících dvou partií …

Pýchová N. – Řehořek M. – pozice po 42. tahu černého:

Postavení černého je úplně na odpis, za bílou vyhrává snad všechno.  Nejrychleji 43.g6 hxg6 44.h7+ Kh8 45.Sg5 s rychlým matem, anebo klidné 43.Vd2, kde zoufalství černého nejlépe vystihuje doporučení počítače 43…Vf8 (nechává jednotahově ležet jezdce na d7 a ukazuje „jen“ +7 pro bílou). Nela zahrála 43.Dxd6, což vůbec nic nekazí, ale po 43…a4 už to připouští určitou protihru černého. Horší bylo, že si Nela během chviličky nechala na hodinách jen 30 sekund, a tak se není co divit, že pozici pokazila a ještě prohrála. V 58. tahu 0-1.

Horák M. – Bernášek J. – pozice po 48. tahu černého:

Martin velmistra Bernáška naprosto přehrál (mohl dokonce vyhrát už kolem 20. tahu) a v pozici na digramu stojí se 2 figurami za věž na výhru. Jenže je tu stejný problém jako u Nely, Martin už v tuto chvíli hrál na 30 sekundách. A jak trefně poznamenal pan Bartoš na webu Unichessu, hráči Vlašimi dopadli úměrně tomu, jak s časem hospodařili. 50.Vh3?? Po 50.Vf1 nebo 50.Vd1 je bílý vyhraný. 50…Vxd3! 51.Dxd3 Dxf2+=, a protože přišly i další chyby, v 61. tahu 0-1.

Je to veliká škoda, snad nás tato ztráta 3 bodů nebude v konečném účtování mrzet.  I přes prohru ale zaslouží celé družstvo velikou pochvalu za skvělý výkon. Domácí, kteří ještě loni hráli extraligu, určitě nečekali, že je takto proženeme. :-)  

V 8. kole se utkáme v neděli 16. 2. s týmem DP Praha. Přijďte fandit do Sporthotelu! :-)  

Zápas pohledem domácích

Stránky 1. ligy

(autor článku: Tomáš Vojta)

18 komentářů na “Bartoš Unichess – Vlašim 5:3”

 1. 1
  Tom píše:

  Ještě odkaz na online přenos (dají se tam přehrát partie):
  http://www.unichess.cz/online/

  Na webu Unichessu mě pobavil komentář:
  Na ten zápas se opravdu hezky na onlinu dívalo, divácky nesmírně atraktivní podívaná. :-)

  Tak alespoň, že jsme udělali radost divákům, když už nemáme žádné body. :-)

 2. 2
  Tom píše:

  Upozornění pro fanoušky, kdyby se náhodou chtěl někdo přijít podívat na zápas 1. ligy proti DP Praha. :-) Zítra se ve Sporthotelu hraje již od 9h.

 3. 3
  AdolfR píše:

  hrajte, lidi zlaty, vo vsecko pryc! Drzime palce na rano do Sporthotelu

 4. 4
  Maťa píše:

  Držím palce u počítače, bohužel jsem dnes v práci a do dějiště se nedostanu. Ale měl by tam být jako divák Patrik Pýcha, tak se těším na nějaké to zpravodajství :-) . Omylem jsem smazal z mailu sestavu, ale jestli si to dobře pamatuju, tak by náš tým měl hrát ve složení O. Mejzlík, Hrdina, T. Vojta, Pýchová, Voříšek, Jun, J. Vojta, Zvára. Chybí první dvě desky, bude to těžké, ale určitě vyhrajeme :-) .

 5. 5
  Blanka píše:

  Dnešní zápas s DP Praha
  Mejzlik – Kourousis
  Hrdina – Plischki
  Vojta Tomáš – Sahidi
  Pychova- Kulhánek
  Voříšek- Přibyl Josef
  Jun- Jurasek
  Vojta Kuba – Rous
  Zvára- Pachmann

 6. 6
  Jarda P. píše:

  No, soupeři nepřijeli ve zrovna slabé sestavě. Tak jsem zvědav, jak se s tím popereme. Držíme palce.

 7. 7
  Patrik P. píše:

  Po mém příchodu v 10.15 byl zápas stále v počáteční fázi.

 8. 8
  Patrik P. píše:

  David prohrál. Hosté vedou 0:1.

  Ondra a Tomáš asi stojí líp, Kuba Voříšek má možná v koncovce nějakou výhodu díky aktivnímu králi. Nelina pozice je na mě strategicky příliš náročná a musel bych nad ní víc přemýšlet. Robin má v koncovce pěšce méně. Kuba Vojta a Ruda stojí hůř.

 9. 9
  Patrik P. píše:

  Nela remizovala – 0,5:1,5.

 10. 10
  Anonym píše:

  Hrajte lidi, bojujte. Vlašim, go, go

 11. 11
  Patrik P. píše:

  Zápas pravděpodobně skončí tragicky. :-(

  U Ondry stojí na šachovnici remízová koncovka, Robin se snaží držet věžovku s pěšcem míň, Tomáš má naopak v koncovce těžkých figur pěšce víc, ale teď si nebezpečně odhalil krále, Kuba Voříšek má v koncovce stejnopolných střelců pěšce méně, Ruda stojí špatně a Kuba Vojta má na stole vyrovnanou věžovku.

 12. 12
  Patrik P. píše:

  Tomáš a Kuba Vojta remizovali. Robin prohrál. Hosté vedou 1,5:3,5.

 13. 13
  Maťa píše:

  Situace není zcela komfortní.

 14. 14
  Anonym píše:

  je jen mírně nekomfortní. Bojovat ještě

 15. 15
  Patrik P. píše:

  Ondra a Kuba Voříšek remizovali. Ruda prohrál. Utkání je u konce (2,5:5,5).

 16. 16
  AdolfR píše:

  skoda, ale zrejme se bojovalo, tak to musi vyjit alespon v nekterem z dalsich zapasu

 17. 17
  Tom píše:

  Vlašim – DP Praha 2,5:5,5

  Mejzlík – Kourousis 0,5
  Hrdina – Plischki 0-1
  Vojta T. – Sahidi 0,5
  Pýchová – Kulhánek 0,5
  Voříšek – Přibyl J. 0,5
  Jun – Jurásek 0-1
  Vojta J. – Rous D. 0,5
  Zvára – Pachmann 0-1

  Soupeř potvrdil roli jasného favorita a zaslouženě vyhrál. Bohužel v takto silné soutěži si těžko můžeme dovolit hrát bez prvních dvou desek, to pak mnoho šancí nemáme. Nedá se nic dělat, bojujeme dál, ještě máme před sebou 3 zápasy.

 18. 18
  Tom píše:

  Výsledky 8. kola (bohužel po 3 porážkách v řadě jsme se propadli na sestupovou příčku):
  http://chess-results.com/tnr457975.aspx?lan=5

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist