TJ Spartak Vlasim
04
Úno

Dvacátý první turnaj

Stejně jako v minulých letech dostaly děti z našeho regionu možnost strávit pololetní prázdniny boji za šachovnicí, Šachová škola STAMAT totiž uspořádala 31. ledna svůj dvacátý první turnaj. Po jeho skončení navíc měli děti i rodiče možnost zahrát si tradiční simultánku. Akce se uskutečnila v prostorách jídelny ZŠ Dukelská v Benešově a zúčastnilo se jí 65 mladých nadějí.

Momentka z turnaje (FOTO: Patrik Pýcha)

V turnaji dominoval Jáchym Hrbek, následovaný Michaelem Steinem a Adamem Jiříkem. Nejlepší dívkou se stala Johana Hrbková. Stříbro vybojovala Ester Dolanská a bronz získala Emma Aneta Hromadová. V kategorii určené pro začínající hráče bez výkonnostních tříd se radoval z vítězství Matěj Mazánek. Za ním skončili Viktor Fanfrlík a Bao Gia Quoc Vu.

Po vyhlášení výsledků, z něhož si každý odnesl drobnou cenu, proběhla simultánka s Nelou Pýchovou, úspěšnou vlašimskou reprezentantkou se zkušenostmi z mezinárodních turnajů, a Kryštofem Křížkem, nejlepším odchovancem Šachové školy STAMAT. Proti nim zasedlo 20 odvážlivců. Oba favorité museli kvůli časové tísni před několika soupeři sklonit krále, přesto uhájili vítězství 12:8.

Simultánka s Nelou Pýchovou a Kryštofem Křížkem (FOTO: Patrik Pýcha)

Jménem Šachové školy STAMAT děkuji všem dětem a rodičům za jejich účast. Budeme se těšit na shledanou na některé z našich dalších akcí.

Výsledky

Simultánka

Průběžné pořadí STAMAT ligy

Fotky

(autor: Patrik Pýcha – zpráva pro regionální tisk)

3 komentáře na “Dvacátý první turnaj”

 1. 1
  Maťa píše:

  Tento článek vyšel v dnešní tištěné verzi Benešovského deníku (včetně obou fotek). Zakoupit možno například v naší trafice (20 Kč) :-) .

 2. 2
  Tom píše:

  Jakým tempem se hrála simultánka? 12:8 proti začátečníkům je tedy nic moc. ;-)

 3. 3
  Patrik P. píše:

  30 minut pro obě strany.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist