TJ Spartak Vlasim
18
Led

Začíná Zimní olympiáda s Kubou Vojtou

Karlovarský kraj poprvé přivítá Olympiádu dětí a mládeže. O pořadatelství se podělí města Karlovy Vary, Boží Dar, Cheb, Mariánské Lázně, Ostrov a Sokolov. Vedle tradičních zimních sportů, jako jsou lední hokej, alpské lyžování či biatlon se kraje utkají také v karate, šachu nebo umělecké soutěži v hraní na klávesové nástroje. Organizátoři očekávají příjezd 1980 sportovců a trenérů.

Olympiáda bude zahájena divácky atraktivním zahajovacím ceremoniálem zítra v 15 hodin. Úvodní ceremoniál ponese všechny aspekty klasické velké olympiády. Karlovarská KV Aréna zažije defilé výprav z celé země se jmény slavných sportovců v čele jako vlajkonošů (výběr Středočeského kraje povede mistryně Evropy na 400 metrů překážek Denisa Rosolová), zapálení olympijského ohně, českou státní hymnu i slib sportovců a rozhodčích. Bonbónkem pak bude vystoupení krasobruslaře Tomáše Vernera.

Veliký prostor bude olympiáda dostávat v České televizi, na programu ČT4 můžete sledovat přímé přenosy od rána do odpoledne včetně olympijského studia. Maskotem je lázeňská veverka. :-)  

Celá olympiáda potrvá do pátku 24. ledna, šachový turnaj bude na pořadu od pondělí do čtvrtka v krásných prostorách čtyřhvězdičkového hotelu Thermal. V pondělí a v úterý se budou hrát 4 samostatné turnaje odstupňované podle věku systémem na 7 kol, tempem 25 minut na partii + 10 sekund za tah. Ve středu a ve čtvrtek je pak v plánu novinka, a to soutěž družstev hraná vyřazovacím způsobem. Samozřejmostí je online přenos. Středočeský výběr budou reprezentovat Josef Barták, Jáchym Němec, Anna Lhotská a Jakub Vojta. Nominaci provedl v září předseda středočeské komise mládeže Jaroslav Říha. Podmínkou účasti je trvalé bydliště na území kraje, který hráč reprezentuje.


Olympijský dům a dějiště šachových turnajů

Do Karlových Varů přijal pozvání místopředseda Šachového svazu České republiky velmistr Martin Petr a manažer reprezentace mládeže mezinárodní mistr Petr Pisk, který po celý turnaj bude komentovat v hotelu Thermal vybrané šachové partie. Třetím významným hostem, ambasadorem celého šachového turnaje, je mezinárodní mistr Tadeáš Kriebel. Jeho šachové umění budou mít možnost vidět a vyzkoušet zájemci ve středu odpoledne, kdy proběhne v kongresovém sále hotelu Thermal simultánka.

Doufejme, že se výběru našeho kraje bude dařit a že k tomu Kuba pomůže co největším bodovým příspěvkem! Jinak přejme všem, ať si celý pobyt včetně doprovodného programu na této akci (podlé mého názoru nejkrásnější, jaké se šachista u nás může zúčastnit) užijí a odvezou si ty nejlepší vzpomínky.

Dokáže výběr Středočeského kraje navázat na rok 2018, kdy sestava s Ríšou Mládkem a Kubou Vojtou zcela deklasovala zbytek republiky? :-)

Oficiální stránky olympiády

Propozice

Šachový turnaj na chess-results

Připomínka olympiády v roce 2018 (článek Ríši Mládka)

(autor článku: Tomáš Vojta)

36 komentářů na “Začíná Zimní olympiáda s Kubou Vojtou”

1 2
 1. 1
  Maťa píše:

  No jo, Středočeši pronikli až do finále, online ze souboje s Moravskoslezským krajem běží na https://view.livechesscloud.com/#a3a5d6c6-5e53-4706-be8e-25e19f5bd4a8. Držím palce.

 2. 2
  Milan píše:

  Gratulujeme vsem hracum ke stribru! Diky za prijemne stravene dopoledne ;-)

 3. 3
  Tom píše:

  Poslední zápas nevyšel, tak jsou děti teď trochu smutné. 2. místo je ale skvělé! Za chvilku ho vyrazíme oslavit do cukrárny na kolonádu a večer si pak děti užijí vyhlášení vítězů na ploše KV Arény. To je věc, kterou šachista opravdu jen tak nezažije. Takto to tam vypadalo v neděli na zahájení:
  https://odm.olympic.cz/min.php?file=/front-www/data/gallery/95/be3cb09f82b8d7f1955301aac741f7b17574b17d.JPG&h=600

  Naše výsledky zatím pomáhají i k fantastickému celkovému 3. místo Středočeské kraje. Náš „nezimní“ kraj nikdy v historii zimních olympiád zatím na bedně nebyl.
  Pořadí krajů:
  https://odm.olympic.cz/2020/poradi-kraju

 4. 4
  Patrik P. píše:

  Gratuluji k medaili v soutěži družstev.

 5. 5
  Jarda P. píše:

  Docela dobrý ;-) :-) .

 6. 6
  Maťa píše:

  Gratuluju, pěkné – užijte si závěr pobytu.

1 2

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist