TJ Spartak Vlasim
07
Led

Ela vlašimských hráčů k 5. 1. 2020

Lednová národní elolistina bývala v minulých letech chudá na nějaké výraznější změny, přeci jen v období září-prosinec se moc týdenních turnajů nehraje. Již čtyři roky je tomu ale jinak, započítávají se do ní totiž výsledky probíhajících soutěží družstev (kromě RP a RS).

Pátý lednový den tak mohl mít radost zejména Kuba Voříšek. U něj je vidět poslední měsíce značné zlepšení a projevuje se to i na elu (a to nejen na národním, v rapid elu získal neuvěřitelných 368 bodů).  Kuba připsal 195 bodů a jeho rating je na svém maximu – 2235. Naopak rychle zapomenout na toto období bude chtít Kryštof Křížek. Ten sice zahrál dobře na MČech mládeže, ale špatné výsledky v soutěžích družstev znamenají ztrátu 93 bodíků.  O národním elu se nemá, myslím, cenu víc rozepisovat, už v podstatě nikoho nezajímá a všude se hraje podle mezinárodního ela, tak pojďme na něj.

Elo FIDE je aktualizováno každý měsíc, my se ale pojďme podívat na změny za poslední 4 měsíce.  Velmi zajímavý začíná být boj o post vlašimské jedničky. Stárnoucí :-) Tomáš Vojta už jen horko těžko odolává náporu mládí. Martin Horák (2331) ztrácí již jen 15 bodíků, a kdyby se Ríšovi Mládkovi započítávaly výsledky z anglických soutěží, tak už je nejspíše první on. A v závěsu jsou další – Robin Hrdina připsal 28 bodíků (2250) a Kuba Voříšek 47 (2229). 

Vývoj ela u Kuby Voříška za poslední 4 roky:

 

Nejlepší výsledek v uplynulém období ale uhrál Vojta Dudek, který se díky zisku 74 bodů dostal opět s elem přes 2000. Nevyhnuli jsme se ale ani poměrně značným ztrátám. Kryštof Křížek přišel o 79 bodů, Anna Zlámaná o 55 a Kuba Vojta o 49. 

Nejlepších 40 hráčů Spartaku Vlašim:

Uplynulé období bylo pro nás průměrné (poměr změn +- byl u ela fide 12:11 a u národního 8:9), tak věřme, že v květnu to bude o chlup lepší.

Tabulku s kompletním pořadím najdete v sekci KE STAŽENÍ.

Kompletní národní elolistinu  si můžete stáhnout na stránkách zpracovatele.

Mezinárodní elo najdete na stránkách FIDE.

Statistiky všech hráčů ČR

(autor článku: Tomáš Vojta)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist