TJ Spartak Vlasim
30
Říj

Rapid v Kolíně ovládli Vojtové

V sobotu 26. října se v Kolíně hrál 2. ročník Memoriálu Antonína Rakušana. Turnaj milým proslovem zahájil synovec pana Rakušana, poslanec sněmovny parlamentu ČR a předseda hnutí STAN Mgr. Vít Rakušan. Hrálo se na 9 kol tempem 2×15 minut a zavzpomínat na úspěšného mládežnického trenéra přijelo celkem 48 hráčů.

Z Vlašimi jsme do Kolína vyrazili pouze s Kubou a ostudu jsme neudělali. Obsadit první dvě místa, navíc v docela silném turnaji, tak to opravdu potěšilo. :-)  

Výborně zahrál zejména Kuba, který při perfu 2361 prošel jako jediný turnajem bez prohry. Já jsem se v první polovině docela trápil, měl jsem 2,5 ze 4 a navíc tuhle úplně prohranou pozici s panem Hostičkou:

 

Dokázal jsem ji ale nakonec bílými vyhrát a pak v dlouhých partiích přidat další 3 body. V závěrečném kole jsem pak o vítězství rozhodl, konečně taky jednou po dobrém výkonu, výhrou s Jonášem Eretem (poslední dobou jsem v posledních kolech kazil dobře rozehrané turnaje, tak jsem rád, že jsem to zase jednou zvládl :-) ). 

Na závěr pár fotek od pana France a paní Přibylové:


Stejně jako na Openu Tatry skončilo derby po velkém boji remízou. :-)  


Medaile


Turnaj proběhl v hezkých prostorách bývalého pivovaru.

Výsledky

Stránky pořadatelů

(autor článku: Tomáš Vojta)

7 komentářů na “Rapid v Kolíně ovládli Vojtové”

 1. 1
  Zdeněk Ryšánek píše:

  Vzpomínám na Tomáše Rakušana, který byl nejprve mým vedoucím šachového kroužku, dále pak trenérem a nakonec kamarádem. Odstěhoval jsem se pak do Vlašimi a už jsme se nevídali. Myslím, že by měl radost, že turnaj vyhrál Tomáš, u jehož šachových začátků jsem zase byl já.

 2. 2
  Maťa píše:

  Zdeňku, asi by panu Rakušanovi Tomáš jako vítěz turnaje nevadil, coby trenér mládeže by určitě ocenil i Kubovo 2. místo, ale nejvíc by asi fandil svým odchovancům, například bratrům Jirovským. Já jsem jako žák znal jen to jméno (pan Vojta ho často zmiňoval jako trenéra tehdy špičkové mládeže v Kolíně), ale co jsem začal jezdit s dětmi na turnaje, vídával jsem ho s velkou výpravou dětí z Mostu. U něj v kroužku na severu Čech mimo jiné začínal jeden z našich největších talentů, Honza Vykouk.

 3. 3
  Zdeněk Ryšánek píše:

  Ondro, vím, že Tom Rakušan pracoval s mládeží v Mostě. Vyměnil jsem si s ním pár mailů v dobách, kdy už jsem dlouho bydlel ve Vlašimi. Opravdu velice jsem si ho vážil. Tomáš tenkrát pracoval v kolínském muzeu a veškerý svůj volný čas věnoval šachům. Trávil v šachovém oddílu Lokomotiva Kolín 5 dnů v týdnu + nedělní zápasy. Byl duší oddílu, který měl tenkrát asi 50 členů, z toho čtyři hráče I.VT. Tom byl jedním z nich. Dokázal vyhrát turnaj i jako jeho organizátor, při zajišťování ubytování a obědů, atd. Svou vášní k šachům byl i trochu „postižený“ a ne všichni členové oddílu ho obdivovali. O to víc mě těší, že se na něj v Kolíně nezapomnělo a stal se legendou.
  Já bratry Jírovské v Kolíně už nezažil. Hrával jsem ale s nynějším předsedou oddílu Luborem Francem, Jirkou Vlasákem, Viktorem Hálou, Vláďou Duškem, Michalem Moravcem, Jirkou Humlem a dalšími, kteří v oddíle dále působí.
  Nevím, jestli moje obsáhlé názory někoho zajímají, ale měl jsem pocit, nutkání, něco o Tomáši Rakušanovi napsat.

 4. 4
  Maťa píše:

  Mě to třeba zajímá :-) . Vlastně jsem dlouho nevěděl, jestli to byl Antonín, anebo Tomáš. Asi je pravda oboje: http://www.muzeumkolin.cz/novinky/2013-04-20-zemrel-nas-byvaly-kolega-mgr-antonin-tomas-rakusan/.

 5. 5
  Zdeněk Ryšánek píše:

  Ondro, moc a moc díky za odkaz na ten článek. Stoprocentně souhlasím se vším, co se v něm o Tomovi píše (přál si, abychom ho takto oslovovali i když oficiálně se všude psal jako Antonín).

 6. 6
  Tom píše:

  Mimochodem, tady je pár zajímavých starých fotek na stránkách Kolína:

  Velký učitel Tom:
  http://sachykolin.cz/foto/velk%C3%BD%20u%C4%8Ditel%20Tom/pages/index001.html

  Kolínská mládež (třeba se tam Zdeněk najde :-) ):
  http://sachykolin.cz/foto/kol%C3%ADnsk%C3%A1%20ml%C3%A1de%C5%BE/pages/index001.html

 7. 7
  Zdeněk Ryšánek píše:

  Tomáši, především jsem ti zapomněl pogratulovat a samozřejmě nejvíc Kubovi. Takže oběma gratuluji. Nechat za sebou velmistra a celou skupinu IM … Skvělé. Snad jsem zapomněl proto, že jsem si už na tvé úspěchy zvykl.
  Díky za odkazy. Na několika fotkách jsem se skutečně našel. Hlavně ale mé tehdejší žákovské soupeře a kamarády. Je mezi nimi i Jirka Hynek, který před pár lety kandidoval na prezidenta ČR.
  Už s tím vzpomínáním končím a držím tobě, Kubovi a vůbec všem vlašimským šachistům palce.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist