TJ Spartak Vlasim
15
Říj

Začíná MS do 20 let s Anežkou a Nelou

Již v neděli večer vyrazily Anežka Vlková a Nela Pýchová na Mistrovství světa dívek do 20 let. Koná se v hlavním městě Indie v Novém Dillí a holky do dějiště šampionátu (s mezipřistáním v Kataru) dorazily v pondělí dopoledne.

Turnaj je velmi kvalitně obsazen, stačí se podívat na prvních 35 nasazených hráček:

 

Nela je nasazena jako 34. a Anežka 61. (tedy ji již v prvním kole čeká hodně silná soupeřka). Přihlášeno je 95 hráček z 51 zemí! Českou republiku budou kromě „našich“ holek reprezentovat v turnaji juniorů ještě Jan Vykouk a Martin Hollan. Výpravu vede trenér Petr Neuman. 

První z 11 kol je naplánováno na dnešek a hraje se tradičním tempem 1,5 hodiny na 40 tahů + 30 minut do konce partie. Samozřejmostí je přídavek 30 sekund za každý tah.

Věřím, že se Anežka (a Nela jí pomůže ;-) ) po návratu z Indie podělí se čtenáři našeho webu o zážitky. Držíme palce a užijte si tento krásný výlet!

Startovní listiny

Stránky turnaje

(autor příspěvku: Tomáš Vojta)

109 komentářů na “Začíná MS do 20 let s Anežkou a Nelou”

1 2 3 4
 1. 91
  Maťa píše:

  Odkazy na online partie se tu objevují čím dál, tím dřív, tak stačí rozkliknout :-) (viz poslední komentář od Stanice). Začalo se opět v 11.30 našeho času, přenos se tedy (snad) rozjede kolem 12. hodiny. Jak už psal Tomáš, Anežka dostala hodně silnou soupeřku (mj. s „mužským“ titulem IM) – Bulharku Salimovou (2415). Nela poprvé narazila na hráčku ze západní Evropy, soupeřkou jí je Fretel (1877) z Francie. Držím palce.

 2. 92
  Tom píše:

  Ta Bulharka je úplně rozložená (perfo sotva 1900), tak by jí Anežka mohla dorazit a vylepšit si elový rekord. :-) U Nely by to chtělo závěr 2 ze 2, aby z toho byl nějaký rozumný výsledek.

 3. 93
  Maťa píše:

  Asi se nesplní ani jedno Tomášovo přání – „rozložená“ Bulharka Anežku porazila a u Nely je ve čtyřvěžové koncovce se stejným počtem pěšců nejpravděpodobnějším výsledkem remíza (může to tedy samozřejmě skončit i jinak, počkáme si).

 4. 94
  Patrik P. píše:

  Soupeřka ještě dala Nele šanci bojovat o celý bod.

 5. 95
  Maťa píše:

  Jo, soupeřka měla tu věžovku o chlup příjemnější, tak uhnula z opakování tahů, ovšem pro ni nešťastným způsobem.

 6. 96
  Robin píše:

  I když se Bulharce nedaří, tak asi úplnej salát nebude. Mimochodem, Anežka je už třetí vlašimák, kterej to od ní schytal. http://chess-results.com/tnr455340.aspx?lan=5&art=9&fed=CZE&turdet=YES&flag=30&snr=56

 7. 97
  Maťa píše:

  V pravděpodobně nejdelší partii kola Nela soupeřku nakonec udolala :-) .

 8. 98
  Maťa píše:

  Poslední kolo začíná už v 6.30 našeho času, tak doufám, že sem nějaké ranní ptáče hodí odkazy :-) . Pokud ne, udělám to někdy po 7. hodině já…

 9. 100
  Blanka píše:

  Drzim moc palce at to jsou v poslednim kole 2 body :-)

 10. 101
  Tom píše:

  Obě holky se pustily do soupeřek zostra. 2 body na závěr by to chtělo, celkový výsledek by pak byl docela solidní.

 11. 102
  Patrik P. píše:

  Držím palce!

 12. 103
  Maťa píše:

  Taky držím palce.

 13. 104
  Maťa píše:

  U Nely remíza opakováním tahů. U Anežky jakási divočina, věřím v dobrý konec :-) .

 14. 105
  Maťa píše:

  Anež vyhraje.

 15. 106
  Patrik P. píše:

  Gratuluju Anežce k závěrečné výhře! :-)

 16. 107
  Maťa píše:

  Neža válec.

 17. 108
  Tom píše:

  Anežka v konečném pořadí 68. a Nela 39. Tohle pořadí je zajímavé z pohledu, že Anežka má větší perfo než Nela. :-) Pro Anežku moc pěkný turnaj, u Nely to určitě mohlo být lepší.

  Celkové výsledky:
  http://chess-results.com/tnr479944.aspx?lan=5&art=4&flag=30

 18. 109
  Maťa píše:

  Výkony našich holek jejich vlastním pohledem:

  Nela Pýchová (6/11): Co se pořadí týče, skončila jsem sice kolem svého nasazení, ale v turnaji jsem měla pouze jednu soupeřku papírově silnější než já. Nešlo pouze o hrubé chyby, ale pokud se mi podařilo získat dobrou pozici ze zahájení, většinou se mi postupně povedlo ji otočit ve svůj neprospěch, k čemuž také hodně přispěla moje pomalá hra. Pokud se týká prostředí, ovzduší bylo v Dillí opravdu špatné a pro mě velikým mínusem bylo, že jsem se nemohla jen tak projít venku, protože nebylo moc kam a hlavně to prý není bezpečné. Ale s hotelem ani s organizátory jsem problém neměla, kromě zpožděného prvního kola. Všichni tu byli moc milí a usměvaví.

  Anežka Vlková (4,5/11): Co se výsledků týče, velmi se mi podařila první polovina turnaje, kdy jsem měla slušné výsledky s papírově silnějšími soupeřkami. Druhou polovinu turnaje takto pozitivně hodnotit nemohu, avšak ve většině partií jsem byla outsider, tudíž se to jako příšerný výsledek hodnotit nedá. Ze zahájení jsem ale často vyšla lépe, bohužel jsem partie dokázala pokazit. Celkově turnaj hodnotím jako průměrný. Co se týče organizace, jsem celkem spokojená, akorát bych ocenila větší výběr při obědech a večeřích. Mrzelo mě, že se tu nedalo dostat ven, protože by to nebylo bezpečné. Nebylo to možné ani v resortu, tudíž jsme kromě volného dne byly neustále zavřeni na hotelu.

  Kopíroval jsem ze zprávy trenéra Petra Neumana na https://www.chess.cz/mistrovstvi-sveta-do-20-let-14-26-10-2019-dilli-indie/. Jinak holky už jsou nějakou tu hodinu na cestě domů – Nelina mládežnická akce právě skončila, Anežka si třeba ještě zahraje stejnou akci za rok, o čemž se rozhodne v listopadu na MČR juniorek :-) .

1 2 3 4

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist