25
Zář

Pankrác cup 2019

Šachový oddíl TJ Pankrác uspořádal ve dnech 17. a 24. 9. (dva úterky večer – první úterek se hrály 4 kola, druhý 5 kol) mimořádně kvalitní turnaj v rapid šachu. Určen byl pro hráče s elem vyšším než 2100 a silné šachisty přilákal i pěkný cenový fond (1. cena 7500 Kč, startovné 0). Zajímavé bylo i tempo 15 minut + časové zpoždění 10 vteřin.

Z Vlašimi jsme se zúčastnili 3 a vůbec jsme si nevedli špatně. Nejhodnotnější výsledek zaznamenal Kuba Voříšek, který si připsal řadu cenných skalpů a ziskem 5 bodů (perfo 2300) skončil na 16. místě.

Velmi dobře zahrál i Ivo Hradecký, jemuž 4 body (perfo 2174) stačily na místo 24. A to je ještě škoda zahozené vyhrané partie v posledním kole.

Já jsem se pohyboval celý turnaj na předních stolech, ale nevyšel mi závěr a tak z toho bylo místo osmé (prohrávat ve švýcaru v posledním kole hold není dobrý nápad :-) ).

Vojta T. (2402) – Půlpán J. (2444) bílý na tahu:

1.Jd4 Jezdce vzít nejde pro šach na d8, ale když člověk hraje blbě strategicky, tak nevychází ani taktika … 1…Dd1! A je hotovo. Na plánované obrané 2.Jf3 totiž přijde smutné 2…Sd8 s chycením dámy. 0-1

Turnaj to byl opravdu parádní, stačí se podívat na celkové pořadí (gratulace Jirkovi k výbornému 2. místu):

Úřadující mistryně ČR žen nebude mít na Vlašim dobré vzpomínky. Porazil jí Kuba i já. :-)