TJ Spartak Vlasim
08
Zář

Kuba Vojta má čtvrtou medaili z MČR v rapidu!

Důstojnou tečku za svými vystoupeními na Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu udělal před pár hodinami Kuba Vojta. Po dvou zlatech a stříbru z minulých let vybojoval dnes v Třešti bronz v kategorii do 14 let. Gratulujeme!

Kuba nezačal turnaj vůbec dobře a po dvou remízách (navíc ve 2. kole z úplně prohraného postavení) to na nějaký dobrý výsledek nevypadalo. Pak ale zabral a i když se mu hra příliš nedařila, prokázal, že je bojovník a vydřel 7 bodů. I proto je to velmi cenná medaile. Stejný počet bodů získal i zlatý Adam Frank a stříbrný Petr Mach. 

O medaili rozhodla tato dramatická partie posledního kola:

Vojta J. – Přibyl V. pozice po 46. tahu černého:

S pár sekundami na hodinách (hrálo se tempem 20 min. + 5s. za tah) přišlo vynalézavé 47.a6 a černý se spletl 47…Sd2+?? Po 47…Kb6 by to těžko dopadlo jinak než dělbou bodu. 48.Kxf5,Kb6? Určité praktické šance dávalo 48…e3. Po postavení dam ale začíná první šachovat bílý a černý by se zachraňoval jen těžko.  49.Jc4+  To je důvod, proč byl tah černého Sd2 hrubkou. Bílý dal vidle a o 4 tahy později mohl začít slavit zisk bronzové medaile. 1-0

Dobře zahrál i náš druhý zástupce v kategorii do 14 let. Vojta Dudek získal 6 bodů a až prohra v posledním kole s budoucím šampionem Adamem Frankem ho připravila o medaili. I 6. místo je ale velmi pěkný výsledek.  Úspěch naší malé výpravy dovršila Vojtovo sestřička Pepi (hájící barvy Brodců), která v kategorii dívek do 12 let obsadila hezké 5. místo.

Hráči Vlašimi dokázali získat po dvanácté v řadě medaili na Mistrovství České republiky mládeže v rapidu, což je jedním slovem úžasné.

Konečné výsledky

Stránky MČR v rapidu

17 komentářů na “Kuba Vojta má čtvrtou medaili z MČR v rapidu!”

 1. 1
  Kuba píše:

  Tak já tady ještě dopíšu nějaké ty vzpomínky z hezkého víkendu…

  Tak v pátek jsme na večeři byli v pizzerii. Vojta tam tak hezky projížděl instagram přesněji „Instagram Story“ a najednou tak se seknul a kouká, tak se ho tak zeptám, není to Kájínek? A Vojta na to: no jistě. :-) Takže celá naše večerní debata byla: „Ehm jmenuji se Jiří Kajínek“. :-) Vtipy jako, když je šachový král v ohrožení, tak uteče jako Kájínek, se taky nevyhly tématu…

  V sobotu ráno jsme už všichni netrpělivě čekali na zahájení, objektivně mělo začít v 9:00. Ale vtip byl v tom, že pořadatelé absolutně nic nestíhali, za deset minut se mělo hrát a jim chybělo postavených víc jak polovina šachovnic, (byly postaveny jen online šachovnice. Ještě k tomu zrovna hlásili do mikrofonu „Kvůli velkému zpoždění bude slavností zahájení po 3. kole. :-) Velmi originální turnaj říkám si. Když nám v místnosti zakázali mít pití, chvíli jsem se cítil jako na ME v Bratislavě. :-) Ale kvůli nějakým sporám to vzali zpět, na oslavu si vedle mě sedící Viktor Přibyl dal hašlerku. :-)

  Hrát se začalo kolem 9:15, šachové výsledky tu psát nebudu, přeci jen je tohle komentář a né článek. :-)

  Na večer jsme se šli podívat k místnímu zámku a zase jsme šli do pizzerie. Vojta si dal Pizzu, která nesla název „Sladká“. Vojta měl chuť ji zkusit, když však mu zbyla na talíři 1 čtvrtina, začal tak pomrkovat na mamku „Mami pomoc“. A Danka na to „no jez, byl to tvůj nápad“. Vojta ale že je moc sladká, tak to už jsem se neudržel a řekl jsem „To tak většinou bývá, když si dáš sladkou pizzu. :-)

  V neděli na ranní kola jsme sebou vzali i Spartakuse, ten mi dopřál medaili a Vojtovi 2 body ze 3. Bohužel Pepi není z Vlašimi a tak jí Spartakus asi moc nefandil… :_(

  Po obědě jsme si šli ještě na chvíli zakopat na blízkou umělku, a po vyhlášení jsme jeli domů, v Pelhřimově jsme se ještě stavili v cukrárně. To už jsem si cestou říkal hm, větrníček čeká Kubíku. :-)

  A pohádky byl konec, a zazvonil zvonec. :-)

 2. 2
  Tom píše:

  Zítra doplním na konec článku ještě 2,3 fotky, co jsem udělal (+ vyměním za trochu kvalitnější tu úvodní). Byl to prima víkend a snad se líbil i dětem.

  Dneska potěšila osobní podpora Prochyho. :-)

 3. 3
  Danka píše:

  Víkend se povedl, škoda, že necinkla ještě další medaile, chyběl jen kousek ;-) .

 4. 4
  Tom píše:

  Do článku jsem přidal slíbené fotky (bohužel z vyhlášení mám jen takové mizerné, tak jsem fotku ze včerejška nechal. Snad se někde brzy objeví nějaká kvalitnější).

 5. 6
  Vlada píše:

  Kubo, gratuluji. Pěkný výkon

 6. 7
  bohouš z buše píše:

  několik veselých, více smutných (hráček a hráčů).
  Gratulace Kubovi! (drama poslední partie jsem viděl živě)
  upřesnění 1): zahájení mělo být v 8:40, hrát se mělo od 9:00, v 8:38 oznámil pan Mach, že z technických důvodů bude zahájení „po obědě“, v 8:42 přijelo auto se šachovým materiálem.. v 9:10 proběhlo „zahájení“, v 9:30 se začalo hrát 1.kolo. Nebylo to jediné „drhnutí“ pořadatelů.

 7. 8
  Blanka píše:

  Kuba je velký bojovník. Ještě jednou moc gratuluju. Fandila jsem take Vojtovi a Pepi. Sice to na medaili bohužel nevyšlo, ale hráli také dobře.

 8. 9
  Tom píše:

  kom. 7: Je pravda, že organizace lehce někde drhla, ale nic strašného to nebylo. Naše výprava byla v Třešti spokojena (jen tedy to počasí mohli organizátoři zařídit lepší). :-)

 9. 10
  Maťa píše:

  Gratuluji Kubovi i Dudkovým, kterým chybělo k medailím jen málo! Historka se sladkou pizzou (viz Kubův komentář) by mi seděla na Anežku, ta si (NAPŘÍKLAD) nedávno dala pikantní masovou směs, a pak jí vadilo, že je pikantní :-) .

 10. 11
  Kuba Vořech píše:

  Také gratuluji! :). Velmi pěkný výsledek a supr komentář. Moc dobře se to čte, Kubo. Píše opravud hezky.

  Kuba :-)

 11. 13
  Blanka píše:

  Pepi si bude moci zahrát i za rok. Kluci snad pojedou s Kubou na MCR juniorů a dorostenců. Letos se mu tam samotnému nechtělo.

 12. 14
  Tom píše:

  Kdyby si chtěl někdo zahrát zmiňované MČR juniorů, tak stále má možnost. Hraje se příští víkend ve Vyškově. Startovka:
  http://chess-results.com/tnr466700.aspx?lan=5&turdet=YES

 13. 15
  Kuba Vojta píše:

  Taťka dnes hraje za dres Brna v Teplicích MČR 4 člených družstev, dnes se hraje blitz a zítra rapid. Tak můžete sledovat, jak se mu daří ;-) .

  http://chess-results.com/tnr470567.aspx?lan=5&art=3&rd=4

 14. 16
  Vlada píše:

  Kubo, budeš muset taťku trochu potrenovat. Zatím nic moc, proti hráčům s titulem jen 1,5 bodů :_(

 15. 17
  Tom píše:

  Dneska v rapidu proti titulovaným hráčů opět jen 1 ze 3, na ty prostě nestačím. :-) Zahrál jsem si se spoustou výborných hráčů, byly to skvělé turnaje. A snad jsem udělal i důstojnou tečku (perfo 2421) za svojí dvouroční anabází v Morendě. :-)

  Výsledky v rapidu:
  http://chess-results.com/tnr470727.aspx?lan=5&art=0&rd=8

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist