10
Srp

Rychnov hostí seniorské MČR

124 hráčů je přihlášeno na Mistrovství České republiky seniorů, které dnes začíná v Rychnově. Zatímco v dětských kategoriích jsou turnaje odstupňovány po 2 letech, u seniorů je to hned po 10. Nejpočetněji zastoupený bude turnaj nad 70 let, kde je přihlášeno 61 hráčů, (z toho 8 nad 80 let – tato kategorie bude vyhodnocena zvlášť již po 6. kole), kategorii nad 60 let si zahraje 54 hráčů a v přípravce nad 50 let je přihlášeno 9 hráčů.

Mezi účastníky 21. ročníku Mezinárodního rychnovského festivalu seniorů nalezneme hráče ze všech koutů naší republiky plus jednoho zástupce Slovenska. Součástí festivalu je hned 6 turnajů  – 4 klasické (odstupňované podle věku nad 50, 60, 70 a 80 let) a 2 bleskovky. Z klasických turnajů nás bude nejvíce zajímat Mistrovství České republiky nad 60 let, kde se představí Vláďa Horák.  Vláďa je nasazen na konci první desítky, tedy od něj fanoušci očekávají boj o přední příčky. :-)

Hlavními favority této věkové kategorie budou jičínský Zdeněk Urban (2115) a dědeček brodeckého Kubíka Mlýnka a loňský mistr republiky Petr Mlýnek (2094). Hraje se klasicky švýcarem na 9 kol, tempem 90 minut na partii s přídavkem 30 sekund za tah.

Pro účastníky je nachystána řada doprovodných akcí, např. turnaj ve stolním tenise, autobusový výlet, přednáška o pěšcových koncovkách či společenský večer. Držíme palce!