TJ Spartak Vlasim
23
Čvn

Smety, zavři okno!

Všichni čtyři hráči + pan učitel jsme se sešli na autobusovém nádraží ve Vlašimi, abychom vyrazili na Mistrovství České republiky škol. Museli jsme vyjet už v 11:30, abychom byli ve Zlíně tak nějak ve večerních hodinách (kolem šesté, sedmé…). Jeli jsme autobusem do Prahy. Tam jsme měli půl hodiny čas, a tak prošel můj návrh, nahlédnout do knihovny. Tam jsme si prohlédli knihy, pan učitel si dal kafe a koupil si deskovou hru „šest bere“. Poté jsme se šli pomalu přemístit k našemu vlaku. Všichni jsme se těšili, protože nás čekal RegioJet. Ve vlaku pan učitel objednal kupé. Měli jsme v jednom kupé 2 místa a v druhém 3 místa. Ale nějaký hodný pán a paní si to s námi vyměnili. A tak jsme byli všichni pohromadě. Hráli jsme již zmiňovanou hru „šest bere“. Ten, kdo zná tuto hru, tak určitě ví, že tato hra je hodně fééééér. Jak už nám před začátkem hry řekl pan učitel. Já jsem nevěřil, ale průběh hry mě přesvědčil. :-) Vlakem jsme jeli přibližně 2,5 hodiny. Vlak měl 20 minut zpoždění, a tak jsme dojeli do Olomouce až v 16:30 a zaplať pánbůh autobus, který měl odjet v 16:20, tam ještě čekal. Byl to další RegioJet, na který jsme ale neměli koupené lístky. Pan učitel se rozhodnul zeptat řidiče, jestli ještě nemají nějaké volné místo. Pan řidič přikývl a řekl: „Celá pětka je volná“. Na nic jsme nečekali a zakoupili lístky. V autobusu nám nabídli horkou čokoládu a nějaké noviny. Cesta trvala asi tak hodinu a byli jsme konečně po 6 hodinách cesty ve Zlíně. Nejprve jsme šli vyřídit ubytovaní, stravenky, atd…)

Až jsme se ubytovali, šli jsme na večeři. Hned po večeři jsme se vrátili na pokoj a tak nějak zalehli, abychom byli na důležitý den vyspalí. Já se Smetoušem (Lukášem Smetanou) jsme se ještě hádali, jestli zavřeme okno. Já bych ho radši zavřel, protože jsme ještě svítili a nechtěl jsem tam komáry. Smetouš se tam zase nechtěl udusit. Tak jsme nechali otevřeno. Ale asi tak po půlhodině, když venku před naší budovou furt jak blázni tikaly semafory, zařval jsem: „Smety, zavři okno“. Smety na to: „Jestli myslíš ty semafory, jo, taky mě to s…“. A šel dobrovolně zavřít.

V úterý jsme vstávali kolem půl osmé. Poté jsme se pomalu připravili na snídani a rovnou jsme se po snídani přemístili do hrací místnosti, takže jsme si sebou rovnou vzali věci. Ke snídani byl párek s hořčicí.

Tak a je to tu! První kolo jsme se usadili tam, kam patříme. :-) Na 1. desce je to tak akorát, si říkám, ale před zápasem. Po chvíli jsme prohrávali 3-0 a já kvalita míň v koncovce. :-)

Ajajaj, tak 9/9 mít nebudu. Potom, co to soupeř zazdil, vznikla věžovka: věž, pěšec, král. :-)

První zápas jsme dostali 0,5-3,5. Aspoň, že jsem to já udržel, utěšovali jsme se navzájem. Druhé kolo jsme měli o něco lepší los. Chytli jsme 21. nasazené ZŠ Teplice. Já jsem v klidu vyhrál, Smetouš prohrál, Barča naopak vyhrála a Natka prohrála. 2-2 není žádný skvělý výsledek, ale zase to musíme brát tak, že tam ani zdaleka nepatříme k nějaké špičce, defacto jsme si přijeli jen zahrát…

3. kolo jsme proti sobě potkali soupeře z Písku. Já jsem vyhrál a opravdu velmi rychle vyhrál i Smetouš. Dal soupeřce mat střelcem, ale u této partie se stala zajímavá historka. Kolemjdoucímu se do zipu batohu zamotaly vlasy soupeřky Smetouše. Tak jsme se všichni zasmáli a hrálo se dál. Bára a Natka prohrály.

4. kolo jsme se poprali o vítězství s Jeseníkem. Já jsem se soupeřem 1600 dokázal jednoduše vyhrát, a tak výsledek určovali ostatní. Smetouš se silnějším soupeřem bohužel prohrál, Bára tentokrát pěkně vyhrála, Natka bohužel prohrála, a tak jsme zas a znovu hráli 2-2. Tentokrát už mě 3x za sebou 2-2 opravdu naštvalo, to jsem ale ještě nevěděl, jak dopadne další zápas.

Bohužel jsme chytli soupeře, kteří mají všude elo 1400, a tak jsem byl favorit jen já. Vše se potvrdilo na výsledku 1-3, kdy jsem bodoval já.

Po partiích jsme šli na oběd. Poté jsme šli na pokoj si na chvíli odpočinout. Pan učitel s holkama šli do bazénu a my se Smetoušem jsme zůstali na pokoji, protože jsme neměli plavky a nechtělo se mi za ně vyhazovat zbytečně 4 kila. Potom, co přišli, jsme šli na večeři. A pak jsme šli (já se Smetoušem) si zahrát se šachisty se středních škol fotbálek do parku. Náš tým, ve kterém jsme byli já i Smety, vyhrál 5-0. Panovala slova jako „Hrajeme to jako nároďák“, poté Matyáš Zeman ztratil míč a řekl „vypadá to tak“. :-) Tak tohle je naše fotbalové repre. :-)

Ve středu nás v 6. kole čekal Rychnov nad Kněžnou. Naše jediné přesvědčivé vítězství v turnaji (3-1) přišlo právě teď. Zachybovala jen Natka.

7. kolo jsme jako by spadli z koně, protože naše výkony byly hrozné. Rychle jsme prohrávali jako s Brnem 3-0. A bylo to na mně. Po špatně rozehraném zahájení jsem soupeře přehrál (přeci jenom elový rozdíl 800 elo bodů o něčem vypovídal :-) ), při partii mi furt hrála slova, která prohlásil můj taťka na extralize: „Teď se projeví ta kvalita“. :-) Prohráli jsme 3-1.

V 8. kole jsme potkali město zlaté Vsetín, na které vždy rád vzpomínám. A na Zádrapovy, kteří jsou vždy tak ochotní a nechají nás u nich přespat. Se Vsetínem naše poslední 2 desky rychle křuply. A soupeř Smetouše mu nabídl remízu, Smetouš se na mě podíval, říkám „Klidně ji vem, už je to jedno“.  Smetouš mu takzvaně utrhnul ruku. :-) Já jsem dokázal zvítězit v koncovce, a tak jsme opět prohráli, tentokrát 2,5-1,5.

Poslední kolo nás potkaly Vánoce. :-) Chytli jsme úplně jednoznačně nejhorší tým soutěže. Jejich nejsilnější hráč byl na poslední desce a měl elo 1042. Bohužel i s tímto soupeřem jsme se zapotili. Já jsem soupeři dal mat přesně v 9. tahu. Smetouš na druhé desce předvedl naprosto špatnou partii za obě strany. :-) Nechápal jsem. Nejprve mu soupeř nechal stát figuru. Potom Smetouš ztratil věž, hráli koncovku 2 věže 5 pěšců proti 1 věži 1 střelci a 4 pěšcům. Soupeř absolutně katastroficky počítal, a tak přešel do prohrané pěšcovky, najednou se zasekl a začal se smát a říkal „Jsem se přepočítal“, kluk z jejich první šachovnice řekl „Ty jseš fakt kokot“. Já na to: „Klid, ty jsi taky nehrál úplně přesně“. Všichni se strašně chechtali. :-)

Na 3. desce Bára mohla prohrát v zahájení, ale nakonec vyhrála a Natka bohužel opět prohrála.

Nakonec jsme skončili 27. ze 30. A tak musím říct, že skvělý výsledek to není. :-)

Cesta domů utekla rychle a byli jsme doma v půl osmé.

Děkuji panu učiteli, že s námi jel, a bylo to super!

Výsledky

Stránky pořadatelů

(autor článku: Jakub Vojta, 13 let)

1 reakce na “Smety, zavři okno!”

  1. 1
    Tom píše:

    Ríša Mládek hraje právě anglický přebor škol, tady jsou odkazy:

    https://ecflms.org.uk/lms/node/39266/efixtures

    https://www.englishchess.org.uk/NSCC/u19-finals/

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist