TJ Spartak Vlasim
22
Čvn

Startuje KP mládeže

Jedna akce střídá druhou a tou další je finále středočeského krajského přeboru mládeže v kategoriích HD10, HD12, HD14 a HD16, které se o víkendu odehraje v Mělníku.  V sázce jsou nejen tituly krajských přeborníků, ale i postupy na říjnové Mistrovství Čech (v kategoriích H14 a H12 postupuje 7 nejlepších, v H16 osm a v H10 pak nejlepších šest). Vlašimský oddíl bude reprezentovat celkem 11 dětí (o postup bojují jen chlapci, dívky mají tradičně postup přímý až na MČR).

HD10:  Machyán L., Zeman T., Zeman D.   

HD12: Stein M.

HD14: Slavík A., Veselý J., Vopálka V.

HD16: Vopálka F., Moulík J., Steinová K., Filip Š.  

Program turnaje je velmi náročný. Hraje se na 2×40 minut s bonifikací 20s. za tah (v sobotu 4 kola, v neděli 3) se zapisováním a výsledky se započítávají na národní elolistinu. Kategorie HD 10 pak hraje tempem 2x45min. na 9 kol bez povinného zápisu.

Větší či menší šance na postup na MČech by měli mít všichni naši zástupci, tak držte palce, ať to u některého z nich vyjde!

Startovní listiny

Stránky pořadatelů

23 komentářů na “Startuje KP mládeže”

 1. 1
  Maťa píše:

  Držím palce. Ještě dodávám, že Míša Stein má přímý postup na Mistrovství Čech na základě účasti na MČR mládeže. Fandit budu také dětem ze Stamatu: http://www.sachystamat.cz/?p=2379. Vše jen na dálku, musím být v práci…

 2. 2
  Tom píše:

  Když Míša hraje KP, nevzdal se tak toho přímého postupu (takhle to alespoň funguje o úroveň výše MČech – MČR)?

 3. 3
  Maťa píše:

  U KP to tak není. Byl jsem u toho, když se ta pravidla vytvářela. Jednak to asi ani není v kompetenci kraje – měnit přímé postupující na Čechy, hlavně jsme ale chtěli zvýšit šanci, že se na KP bude scházet úplná špička. Což se v minulosti i dělo, jako příklad uvedu KP v Sedlčanech 2010, kdy na prvních 5 místech šestnáctek skončili hráči s přímým postupem: http://chess-results.com/tnr34696.aspx?lan=5&art=1.

 4. 4
  Tom píše:

  Když tak koukám na startovní listinu turnaje HD16 v roce 2010 a teď, tak úroveň šla tedy pořádně dolů.

 5. 5
  Patrik P. píše:

  I čtrnáctky tam měly v roce 2010 silné hráče. :-D

 6. 6
  Maťa píše:

  Tom (4): Tak částečně je to i tím, že tehdy tam byli fakt všichni + talenti z mladších ročníků (Rýdl, Pýchová…). Abys to porovnal objektivně, musel by sis tam letos představit svého syna, Vojtu Dudka, Kryštofa Křížka, Vaška Bartoše + třeba dva Jáchymy z Říčan … a teprve pak to porovnat.

 7. 7
  Tom píše:

  Já ve svém komentáři porovnávám turnaje v roce 2010 a 2019 (nikoli celkově výkonnost hráčů ve Středočeském kraji). A tam je rozdíl do očí bijící.

 8. 8
  Maťa píše:

  To potom jo.

 9. 9
  Robin píše:

  Jo, KP v roce 2010 bylo fajn. :-P Když tak koukám na tu tabulku, tak z prvních 10. hráčů v konečném pořadí hraje furt aktivně šachy tak půlka. Na slušnou úroveň to dotáhli dva a z toho pouze Jirka na úroveň 2400+. Otázka je, jestli to je dost nebo málo….

 10. 10
  Maťa píše:

  Tak je otázka, čemu říkáš „slušná úroveň“, Robine. Pět lidí má víc než 2200… A aktivně hraje víc než půlka, v minulé sezoně jen Jirka Třebický nesehrál žádnou vážnou partii.

 11. 11
  Robin píše:

  To je pro mě hráč 2300+. :-D Tak to jo, zas tak podrobně jsem to nezkoumal. Bral jsem hráče, kteří hrajou za nějaké družstvo a k tomu si zahrajou i pár turnajů do roka. Takže třeba Martina nebo Kubu do toho nepočítám. U France, Třebickýho a Hochmana nemám přehled, ale na žádném turnaji jsem si jejich jmen nevšimnul. :-D

 12. 12
  Maťa píše:

  Jsi dost náročnej na oba termíny, když Kuba Haman s elem 2200 podle tebe nedosáhl ani slušné úrovně a s 10 partiemi ve 2. lize v minulé sezoně nehraje aktivně :-) .

 13. 13
  Blanka píše:

  Držím dětem moc palce.

 14. 14
  Maťa píše:

  V Mělníku už probíhají dnešní boje – také držím palce finiše.

 15. 15
  Robin píše:

  Zrovna Kuba, kdyby nemel od sachu pauzu, tak ma urcite vic. :-D Ted se s Adamem Capem vrhli na obnoveni sachu v Kladne, coz je urite dobra zprava! :-)

 16. 16
  Maťa píše:

  První dnešní skončenou kategorií jsou nejmladší desítky. Zde hrál celý turnaj na špici Dan Zeman, bohužel dnešek mu nevyšel a nakonec skončil na 9. místě. Škoda, v případě výhry v posledním kole by byla medaile, v případě remízy postup. Lukáš Machyán byl 11. a Tomáš Zeman 19. http://chess-results.com/tnr445962.aspx?lan=5&art=1&rd=9&turdet=YES

 17. 17
  Maťa píše:

  Tak už jsou na chess-results kompletní výsledky KP. Díky sourozencům Steinovým máme dvě stříbra, ale žádný nově vybojovaný postup. Poslední kolo se v tomto směru nepovedlo, kromě zmiňovaného Dana měli šanci i Filip Vopálka a Lukáš Machyán, bohužel oba prohráli.

 18. 18
  Dana Z. píše:

  Daniel bohužel poslední partii úplně vypustil, měl toho už dost. Předposlední remízová partie s Jakubem Mlýnkem ho vyčerpala stejně jako Kubu, který si následně poslední partii vyřešil tím, že si s Topenčíkem domluvil ještě před zahájením remízu. Na vyhlášení jsme tentokráte nečekali, všichni se těšíme, že se dnes konečně vyspíme. V noci cca kolem 2 hod. jsme řešili ožralého muže, který si ustlal před našim pokojem a chrápal tak moc, že nešlo vůbec spát.

 19. 19
  Patrik P. píše:

  Gratuluju Míšovi a Kamče k medailím. Škoda, že to nakonec nevyšlo Danovi, závěry jsou náročné.

 20. 20
  Maťa píše:

  Dana Z.: Dan první den potvrdil, že je schopen hrát s krajskou špičkou do 10 let, to je určitě dobrá zpráva. Partii s Kubou Mlýnkem jsem dnes viděl (Kuba zapisoval), byla správně dramatická a vyhrát mohl ten i ten :-) . Jinak Kuba si remízu v posledním kole před partií nedomluvil, naopak ji napoprvé (už ve 2. tahu) odmítl, pak si to ale rozmyslel a sám ji v 11. tahu nabídl, protože se bál o postup. Alespoň tak mi to říkal a jeho mamka to potvrzovala…

 21. 21
  Dana Z. píše:

  OK, tak to se omlouvám, mně to popsal jeden z trenérů z Čelákovic trochu jinak, ale ono to je vlastně úplně jedno. Důležité je, že Kuba postoupil a myslím si, že zaslouženě. Hrál jedny z nejdelších partií a všechny je dokázal zapisovat a tím je určitě o proti vrstevníkům napřed. Partie mezi Kubou a Danem dramatická skutečně byla, já osobně jsem byla zralá na panáka. :-)

 22. 22
  Míša píše:

  Děkuji všem za gratulace.

 23. 23
  Kamča píše:

  Také děkuji za gratulace.☺

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist