TJ Spartak Vlasim
18
Čvn

Je tu Mistrovství ČR školních týmů

Pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka bude za pár minut zahájeno Mistrovství České republiky škol. Počtvrté se budou všechny tři kategorie (1. stupeň, 2. stupeň, střední školy) hrát na jednom místě, a to v reprezentativních prostorách kongresového centra Zlín.

 

Do města Tomáše Bati se sjede 84 školních týmů, které si vybojovaly právo účasti v krajských přeborech. Mezi nimi bude i vlašimská škola ZŠ Vorlina, která se v sestavě 1. Vojta J., 2. Smetana L., 3. Slavíková B., 4. Štanderová N. představí v turnaji 5.- 9. tříd.  Ze 30 družstev je Vorlina nasazena jako 16. , tedy by si v prvním kole mohla zahrát na první desce. :-)  


Tým ZŠ Vorlina v krajském přeboru překvapivě vyřadil družstvo Pravonína (ZŠ Načeradec).

Hrát se bude tempem 2×20 min s přídavkem 5 s. za tah. Devítikolový švýcar je rozdělen do 2 dnů – v úterý pět kol, ve středu 4.  Zajímavostí je, že vítězové kategorie středních školy získají od spolupořádající Univerzity Tomáše Bati roční stipendium v hodnotě 50.000 Kč/rok.

Online přenos průběhu partií na 2D šachovnicích je dnes již poměrně obvyklou součástí podobných akcí. Ve Zlíně však pořadatelé zašli mnohem dále, když po oba dny snímá hrací sál množství kamer, a takto vzniklý videozáznam je okamžitě streamován online na internet – na youtube.com si můžete prohlédnout stream z prvního, jakož i druhého dne. Než samotné mistrovství započne, můžete ukrátit volné chvíle a prohlédnout si průběh ročníku 2018 (1. den a 2. den.) .

Držíme palce, ať se povede ze Zlína přivézt nějaké pěkné umístění.

Kongresové centrum – krásná budova pro šachové turnaje.

Startovní listiny

Stránky pořadatelů

(autor článku: Tomáš Vojta)

16 komentářů na “Je tu Mistrovství ČR školních týmů”

 1. 1
  Tom píše:

  Vorlina po prvním dnu na 26. místě. Ono se něco takového asi čekalo, přeci jen 16 nasazení jsou kvůli vysokému elu Jakuba. Pro Vorlinu už byl velký úspěch již jen samotný postup na MČR. I tak by ale umístění chtělo alespoň trochu vylepšit, snad výsledky budou zítra lepší.
  http://chess-results.com/tnr448603.aspx?lan=5&art=20&snr=16

 2. 2
  Jarda P. píše:

  Tak nějak jsem si to také říkal…

 3. 3
  Maťa píše:

  Držím palce do druhého dne a věřím, že tým ještě zaútočí na první dvacítku, abych měl správný tip v anketě :-) .

 4. 4
  Tom píše:

  Vorlina bohužel po 8. kole na 27. místě. Do posledního kola, ale chytli jasně poslední ZŠ Planá, tak by to chtělo vyhrát 4:0, to by v celkovém pořadí znamenalo velký posun. :-)

 5. 5
  Jarda P. píše:

  Tak výrazné to vítězství bohužel v posledním kole nebylo, je z toho nakonec 27.místo .

 6. 6
  Tom píše:

  Škoda, že nemohl jet Honza Žirovnický, bylo by to pak asi o chlup lepší. Natálie na čtvrté desce 0 z 9, vím, že ještě chodí na první stupeň, ale vzhledem k tomu, že má několik medailí z krajských přeborů, tak bych očekával, že alespoň něco uhraje … :-(

 7. 7
  Anonym píše:

  Gratuluji Vojtovi k úžasnému výsledku. Natálka je malá, nadaná slečna, kterou šachy baví a dle mého názoru nic uhrát opravdu nemohla. Z KP medaile sice má, ale jsou to medaile v kategorii dívek. Osobně se domnívám, že chyba se stala na začátku, kdy družstvo Načeradce mělo na KP zcela stejné výsledky jako družstvo ZŠ Vorlina a z nepochopitelných důvodů došlo ke konečnému seřazení podle ela. V článku je fotografie pod kterou je uvedeno: Tým ZŠ Vorlina v krajském přeboru překvapivě vyřadil družstvo Pravonína (ZŠ Načeradec). Pokud si to dobře pamatuji, tak spolu obě družstva remizovaly a nemohu se zbavit dojmu, že se o postupové umístění měly dělit a měly postoupit obě družstva regulérně a ne nabízet divokou kartu. Podle mého názoru by družstvo z Načeradce bylo na MČR úspěšnější.

 8. 8
  Dana Z. píše:

  komentář č.7 je můj :-)

 9. 9
  Jarda P. píše:

  Tak už je to tu zas :-( .

 10. 10
  Tom píše:

  Komentář č.7: Proč by Natálka nemohla mít nějaké body? Samozřejmě snadné to neměla, hrála proti starším soupeřům, ale zase ne nijak silným (jeden bez ela, další pak 1032 a 1040 …). Určitě nějaké bodíky uhrát mohla.

  A co se týče toho postupu na MČR, tak samozřejmě Pravonín (ZŠ Načeradec) postoupit měl. Musel by ale na krajském přeboru hrát lépe, než jak hrál. Že měl pak nějaké x-sté pomocné hodnocení horší, je samozřejmě i kus smůly, ale hlavně něco takového neměl vůbec dopustit. S tak zkušeným týmem jakým Pravonín má, měl mít o několik bodů více než Vorlina. Tedy zato, že Pravonín nepostoupil, si mohou jen sami.

 11. 11
  Ivo píše:

  Prosím vás, nechte toho. Představte si, že to, co zde napíšete, ty děti, o kterých zde píšete, srovnáváte je, píšete o nich, jak na to mají nebo nemají, zpochybňujete regulérnost jejich výsledků, píšete, že jiní by byli lepší apod., tak toto ty děti čtou. Podle mého názoru to moc pozitivního (nejen) do vztahů nepřináší. To samé neppřináší ani vaše ambice, přání a očekávání.

 12. 12
  Patrik P. píše:

  Ivo, děkuji za tvůj komentář. Myslím si to samé a dobře jsi to shrnul.

 13. 13
  Tom píše:

  OK, necháme tedy toho. Ikdyž mi tvá reakce přijde dost prudká, nic tak hrozného v předchozích komentářích zase není. ;-)

 14. 14
  Kuba Vojta píše:

  Článek napíšu v několika dalších dnech. Ale shrnutí našich hráčů (Každého zvlášť psát nebudu, nebo tady ještě skončím někde ve středu zbytečné aféry…)
  Načeradec prostě nepožádal o divokou kartu, tak je zbytečné se o tomhle bavit. A ne obviňovat naši školu, že tam nemá co dělat. Zkrátka se nám nedařilo. A že by Načeradec skončil líp, to vůbec není jisté. Tak si takovéhle komentáře nechte prosím.

  Jinak souhlasím s Ivem. Je to zbytečné. ;-)

 15. 15
  Kuba Vojta píše:

  Jo a jsem Kuba :-) Napsala jste „Vojtovi“

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist