TJ Spartak Vlasim
14
Čvn

Martin Horák vyráží na Open Teplice

Na české poměry nevídaný cenový fond ve výši 184 000 Kč přilákal na start 14. ročníku Openu Teplice Martina Horáka. Lehké to ale mít nebude, v cestě k 1. ceně v hodnotě 50 000 Kč mu bude stát hned 25 velmistrů a 27 mezinárodních mistrů. :-) Úroveň  turnaje je jedním slovem fantastická.

Hrát se bude od 15. do 23. 6. a celkem je přihlášeno 228 hráčů ze 32 zemí. Martin je nasazen jako 86. a po „povinném“ vítězství v 1. kole bychom ho mohli vidět ve 2. kole na onlinech. Švýcar na 9 kol se hraje ligovým tempem 90 minut na 40 tahů + 30 minut do konce partie s přidáváním 30 vteřin za každý provedený tah. Za zmínku určitě stojí i to, že v Teplicích jsou aplikována tzv. umírněná Sofijská pravidla. Tedy je zakázáno nabízet remízu před 30. tahem.

Martin po takřka půlroční herní pauze, při které úspěšně zvládl maturitu, je určitě nažhaven na boje na šachovnicích. :-)   Držíme palce, ať se daří!

 

Stránky turnaje (s odkazem na online)

Startovní listina

(autor článku: Tomáš Vojta)

7 komentářů na “Martin Horák vyráží na Open Teplice”

 1. 1
  Tom píše:

  Fandit budeme samozřejmě i sedlčanskému Ondrovi Hlaváčkovi, který to v silném turnaji nebude mít vůbec snadné (nasazen až jako 196.).

 2. 2
  Maťa píše:

  Ondra má také za sebou úspěšnou maturitu a bude se teď soustředit na šachy – seznam turnajů v nejbližší době má nabitý jak profík :-) . Jsem zvědav, jak se takový milovník remíz vyrovná se Sofijskými pravidly. Naopak Martin ani nemusí číst propozice, ten má Sofijská pravidla pořád :-) . Držím palce oběma.

 3. 3
  Tom píše:

  V prvním kole hraje Martin s Ondrou, to je dobrá náhoda. :-)

 4. 4
  Tom píše:

  První kolo dopadlo podle předpokladů a ve druhém čeká Martina GM Kirill Shevchenko.

 5. 5
  Jarda P. píše:

  Martin je určitě po období šachového půstu na šachy patřičně nažhavenej :-) .

 6. 6
  Patrik P. píše:

  Martin dnes podle online přenosu silnému soupeři podlehl.

 7. 7
  Tom píše:

  Dnes od 16h. na onlinu i Martin. A to proti tureckému GM Ali Marandi Cemil Can (to jméno raději ani nezkouším skloňovat :-) ).

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist