TJ Spartak Vlasim
26
Kvě

Ríša bojuje v Anglii

V Basingstoke, 40 minut cesty od svého současného bydliště v Readingu, hraje Ríša Mládek od pátku 4denní velmi dobře obsazený turnaj.  Ríša sice doufal, že jeho vystoupení zůstane v utajení, ale pozorným očím vlašimských fanoušků nic neunikne. :-)   Po 3 kolech má náš borec na kontě 1,5 bodu a svůj výkon zatím ohodnotil takto:

„V prvním kole jsem odehrál krásnou partii plnou obětí, bohužel jsem nenašel závěrečný úder a partie skončila remízou. V druhé partii jsem provedl veliký blunder v rovný pozici a potom jsem si už moc nezahrál. Třetí partii jsem si už naštěstí vzpomněl, jak se tahá figurkami.   :-) Momentální cíl je nespadnou do konce turnaje pod 2200.“

Divokou partii z 1. kola okomentovanou Ríšou si můžete přehrát na lichess.  Jako ochutnávka diagram z pozice po 28. tahu bílého:

V současné chvíli se hraje 4. kolo z plánovaných 7.  Tempo je 90 minut s přídavkem 30s. za tah.

Držíme palce!

Výsledky

Stránky pořadatelů

(autor článku: Tomáš Vojta) 

6 komentářů na “Ríša bojuje v Anglii”

 1. 1
  Tom píše:

  Ríša včera 2 ze 2 a dneska se dočká pořádného soupeře (elo 2341).

 2. 2
  Ríša píše:

  Včera jsem si naplánoval cestu z hotelu podle google maps. To byla ovšem velká chyba. Plán ztroskotal již před hotelem, když po hodině a půl kolem neprojel jediný autobus. Aby toho nebylo málo, tak jsem doma nechal powerbanku, takže mi chcípl mobil. Situaci musel zachraňovat až taťka, když mi během deseti minut objednal pokoj přes internet.
  Poslední šachový den na mě padla únava (třetí dvojkolo), anglická nemoc a málem židle – letěla hracím sálem. :-) Partie si opravdu zarámovat nedám. Ráno jsem prohrál po třech a půl hodinách úmorného boje. Odpolední kolo moje hlava resignovala na myšlení. Hlava mého soupeře naštěstí taky, a tak si můžu odškrtnou další velmi „haluzáckou“ výhru.
  Nakonec jsem tedy ztratil pouze patnáct bodů na rating, považuji to za velký úspěch. :-)

 3. 3
  Tom píše:

  9. místo není zlé (ikdyž fanoušci tedy čekali útok na medaile ;-) ):
  http://chess-results.com/tnr443165.aspx?lan=1&art=4&turdet=YES&flag=30

 4. 4
  Ríša píše:

  Okomentoval jsem partii s 2341 soupeřem. Okomentované partie z turnaje najdete na tomhle odkazu vlevo nahoře v „chapters“.
  https://lichess.org/study/UH3cPcVy

 5. 5
  Tom píše:

  Zajímavá partie, díky za komentář. Ještě potrénuješ ty maty na poslední řadu a těch 2350 budeš mít taky. ;-)

 6. 6
  Maťa píše:

  Nejen Ríša šíří slávu vlašimského šachu za kanálem La Manche. Kuba Voříšek si zahrál menší blicák ve Skotsku: http://chess-results.com/tnr455875.aspx?lan=5&art=1&fbclid=IwAR1qUdPE74OzyYbZDXbdrpHdA6AJgxD9Fze9CYErbnVxo8St7Jw0jfaf5CM.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist