TJ Spartak Vlasim
24
Kvě

Šachy v přírodě – Čelákovice

V neděli 19. 5. 2019 se konala tradiční akce v Čelákovicích. Jednalo se o přespolní běh tříčlenných hlídek na vzdálenost přibližně 1 800 m se šesti zastaveními. Deset šachově zdatnějších dětí byli kapitáni hlídek, ke kterým byli losem přiřazeni další dva členové. Na jednotlivých stanovištích hlídkám byl zadán dovednostní úkol (který musely splnit hned) a sada šachových diagramů (nad nimiž se mohly zamyslet i v cíli).

Start byl v areálu městského muzea, trasa vedla podél mlýnského náhonu. Hlídky minuly informační tabuli o květeně a zvířeně tohoto místa, rybáře, který čekal na svůj úlovek, poníky pasoucí se na druhém břehu náhonu a už tu bylo první stanoviště.

1.s irkové rébusy – jeden příklad za všechny: přemístěte 2 sirky, aby platila rovnost 4 – 7 = 6

Po trase hlídky potkávaly rodiče s kočárky, pejskaře a spousty cyklistů. V mlýnském náhonu byly doma kachny a také labutě.

2. modelování – úkolem bylo vymodelovat z modelíny šachového jezdce.

Trasa dále vedla kolem základny jachtařského klubu, kde na suchu odpočívaly lodě různých velikostí.

3. hod míčkem naslepo – jeden člen hlídky si zavázal oči a za pomoci rad svých kolegů měl míček několika hody dopravit na místo určení, tam si zavázal oči jiný člen hlídky a míček dopravoval zpět na start (míček se nesměl nosit, jen házet a věřte poslepu najít míček v trávě jen s pomocí rad kolegů nebyl snadný úkol).

Pak hlídky čekalo nejvyšší převýšení široko daleko – lávka přes Labe. Elegantní tvar lávky visuté konstrukce překlenuje celkovou vzdálenost 242 m a ještě se svěje novotou. Pro veřejnost byla otevřena 21. 6. 2014 a stála 41 mil. Kč.

4. zatloukání hřebíků

Překročením Labe se trasa dostala z Čelákovic do Káraného. Ocitli jsme se v rekreační oblasti GRADO se spoustou cestiček, chatiček a zahrádek.

5. ping-pong – po stanovenou dobu udržet míček ve vzduchu, aniž by spadl na zem.

Trasa pokračovala přes slepé rameno, kde pod lávkou bylo možné spatřit i velké ryby, ale na to soutěžící čas neměli.

6. střelba NERFkou na cíl – pro splnění úkolu bylo nutné několikrát trefit láhev představující terč.

A následoval finiš na místě zvaném Koloběžka, což by se dalo asi nejlépe popsat, jako dětské hřiště v přírodě s koutkem pro dospělé. Zde se soutěžící teprve zapotili při řešení diagramů, protože za nevyřešené dostala hlídka trestné minuty. A tak není divu, že se mnohý účastník zapotil až zde v cíli.

Před vyhlášením vítězů byla opékačka buřtů, bylo možné doplnit tekutiny v místním stánku a hlavně si konečně užívat krásného nedělního odpoledne. Navíc, když k nám z okolních chatek doléhalo zvolání gól (naši hráli na MS v hokeji s Rakouskem a vyhráli 8:0).

Akce se z našeho klubu účastnili sourozenci Daniel a Tomáš Zemanovi a Eliška a Míša Škarydovi. A nejen to, díky Míšovi přivážíme pohár za účast ve vítězné hlídce.

(Zaznamenal: Vít Škaryd)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist