TJ Spartak Vlasim
20
Kvě

Holomajzna 2019

Již posedmé se v kulturním domě Labuť v Říčanech uskutečnil netradiční turnaj dvojic, ve kterém se hráči jednoho družstva utkávají současně s oběma hráči soupeře. V jednom zápase se tak hrají 4 partie a akčnosti utkání dodává i rychlé hrací tempo: 7 minut + 2 sekundy za tah na partii. Jak přesně vypadá zasedací pořádek, nejlépe vystihuje nákres okopírovaný z propozic:

Letos mi přišlo startovní pole o něco slabší než v minulých letech a toho jsme dokázali s Kubou bez větších komplikací využít (zabrat nám dala jen dvojice Petras-Vavřinec, s kterou jsme s velkou dávkou štěstí remizovali 2:2). Na druhém místě skončili Dan Hadžala se Zdeňkem Hábou a třetí místo brali překvapivě malí Jáchymové (Šmolík a Němec). Celkem si Říčanský dvojblesk neboli Holomajznu zahrálo 20 dvojiček.

Je to příjemná změna od klasických turnajů. A kdo se chce šachy bavit, tak mu tento turnaj vřele doporučuji. Legrace je u toho veliká. :-)  

Výsledky

Další fotky od pana Němce

 (autor článku: Tomáš Vojta)

6 komentářů na “Holomajzna 2019”

 1. 1
  Jáchym Šmolík píše:

  Fakt legrace mě to bavilo …
  Vše najednou jak se píše v článku …Taky doporučuji legrace, odreagování ;-)

 2. 2
  Tom píše:

  V sobotu společně s Ivem a Kubou vyrážíme na blicák do Sázavy:
  https://opensazava-cz.webnode.cz/propozice/

  Kdybyste se chtěl někdo náhodou přidat, tak se ozvěte.

 3. 3
  Maťa píše:

  Já bych se asi přidal, kdybych dnes nemusel pracovat :-) . Koukám, že zajímavý cenový fond přilákal silnou konkurenci, Tomáš je až trojka: http://chess-results.com/tnr442157.aspx?lan=5. A doufám, že si zase nechá přepsat Brno na Vlašim :-) . Držím našim borcům palce.

 4. 4
  Maťa píše:

  Tomáš turnaj vyhrál – výborný výkon! Pěkně zahráli i Kuba s Kryštofem, Ivo plus minus na svých … škoda, že do posledního kola dostal Tomáše…

 5. 5
  Ivo píše:

  Maťo, přesně tak. Tomáš hrál výborně a je škoda, že jsme museli v posledním kole hrát spolu. Já jsem od šestého kola (včetně) v každé partii ztratil aspoň figuru (v partii s Jirovským vlastně „jen“ dva pěšce a s Tomášem jen kvalitu), tak je s podivem, že jsem získal tolik bodů…

 6. 6
  Tom píše:

  V průběhu týdne hodím na web pár vět a nějakou fotku. Výborně jsem hrál jen první polovinu turnaje, druhou jsem hrál mizerně a body jsem doslova vydřel.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist