TJ Spartak Vlasim
18
Kvě

Titul krajského přeborníka zůstává ve Vlašimi

V příjemném prostředí Kulturního centra Labuť se dnes odehrál krajský přebor mužů v rapid šachu. Loni titul krajského přeborníka vybojoval Kuba, letos se to povedlo mně ,a to i přesto, že jsem v posledním kole dostal na frak od 10letého Jáchyma Němce. :-)  

 Němec J. – Vojta T. – pozice po 24. tahu bílého:

24…Sc5?? Třeba po 24…Jd7 bych stál skvěle, teď budu potrestán za svou laxnost. 25.Jed4! Au! :-)  25…Sxd4 26.cxd4! a černý kvůli visící věži na e8 je nucen odevzdat kvalitu tahem 26…Vxf3 s prohranou pozicí. Jáchym mi v dalším průběhu už nedal šanci a zaslouženě vyhrál.  

KP v rapidu se hrálo v rámci Memoriálu Františka Říhy. Na dlouholetého předsedu šachového oddílu v Říčanech přijelo zavzpomínat takřka 100 hráčů. Hrálo se švýcarským systémem na 9 kol, tempem 2×20 minut na partii. Celkovým vítězem se stal polský mistr FIDE Maciej Sroczynski, druhý jsem byl já a třetí Lukáš Jandourek. 

Finanční cenu vyhráli i všichni ostatní hráči Vlašimi, kteří se turnaje zúčastnili. Kuba za celkové 6. místo, Kamča Steinová za nejlepší dívku (ročník 2002 a ml.) a Blanka Voříšková měla štěstí při losované ceně. Za zmínku stojí i pěkných 5 bodů naší budoucí posily Míši Steina.

Turnaj proběhl v pohodové a přátelské atmosféře a byl důstojnou vzpomínkou na říčanskou legendu pana Františka Říhu.

Výsledky na chess-results

(autor článku: Tomáš Vojta)

5 komentářů na “Titul krajského přeborníka zůstává ve Vlašimi”

 1. 1
  Maťa píše:

  Pěkné výsledky, gratuluju. Tomáš si možná ten titul krajského přeborníka musel „vyhádat“ – sledoval jsem průběžné pořadí a dlouho tam měl napsané Brno :-) .

 2. 2
  Tom píše:

  Máš pravdu, musel jsem si ho doslova vyhádat (nechtěli mi věřit, že už je Brno minulost). :-) Jen tak mimochodem, za posledních 10 let je krajským přeborníkem v rapidu už třetí Vojta. Loni to byl Kuba a v roce 2010 brácha: :-)
  http://www.sachyvlasim.cz/?p=7409

 3. 3
  Tom píše:

  Článek Kamči se souhrnem výsledků Stamatníků:
  http://www.sachystamat.cz/?p=2330

 4. 4
  Tom píše:

  Kuba se o víkendu zúčastnil v Praze dvou velmi silných rapidů. Výsledky takové průměrné (slabší soupeře porážel, se silnějšími prohrával …).

  Memoriál B. Modra (vyhrál GM Navara):
  http://chess-results.com/tnr446544.aspx?lan=5&art=1

  Memoriál V. Menčíkové (vyhrál GM Michalík):
  http://chess-results.com/tnr380944.aspx?lan=5&art=4&turdet=YES&flag=30

 5. 5
  Tom píše:

  Koukám, že prvním turnajem, který se odehraje po koronavirových prázdninách je KP v rapidu a to už tuto neděli (31.5.). Propozice:
  http://www.sachyrakovnik.cz/turnaje/Rapid/2020/Rapid%20krajsky%20prebor.html

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist