TJ Spartak Vlasim
14
Kvě

Květnové elo

První čtyři měsíce roku 2019 uplynuly jak voda, tak si pojďme udělat tradiční souhrn, k jakým změnám v ratingu došlo u hráčů Spartaku Vlašim. Do květnové elolistiny byly započteny výsledky soutěží družstev všech úrovní, a tak se elo změnilo takřka u všech našich hráčů.

Nejzajímavější věcí je určitě raketový vzestup Jakuba Vojty. Kuba připsal 82 bodů a s ratingem 2200 je nejen na 6. místě vlašimského žebříčku, ale i českou jedničkou v kategorii do 14 let! Dařilo se i Vojtěchu Dudkovi, který podával dobré výkony v barvách Brodců a získal 60 bodů. Ještě o jeden bodík více připisuje Lukáš Zeman a pěkných 43 bodů uhrál Patrik Pýcha a 42 Anežka Vlková. Co se týče ztrát, tak nejvíce smutní budou Kuba Voříšek (-71) a Vojtěch Vopálka (-59). Z dospělých pak stojí za zmínku -39 u Robina Hrdiny a -30 u Standy Vávry.

Co se týče národního ela (nová elolistina vyšla 5. května), tak zde došlo ke změně ratingu hned u 45 hráčů našeho oddílu. Národní elo už není příliš důležité, tak jen ve stručnosti. Nejvíce si polepšili Filip Vopálka +228, Vojtěch Dudek +121 a Kamila Steinová +68. Radost bude mít i Anežka Vlková, která se (jestli se nepletu) poprvé dostala s ratingem přes 2000 (2007). Naopak slzu budou muset zatlačit Kuba Voříšek -112, Adam Slavík -78 a Michal Škaryd -70. Rapid elem se zabývat nechci, ale jednu výjimku udělám, bylo by škoda si nevšimnout zisku 308 bodů u Štěpána Filipa.

Nejlepších čtyřicet hráčů Spartaku Vlašim:

 

Tabulku s kompletním pořadím všech hráčů Vlašimi naleznete v sekci KE STAŽENÍ.

Uplynulé období bylo pro Vlašim celkem úspěšné (poměr zisk:ztráta byl u ela fide 13:7). Věřme, že v následujících měsících tento trend bude pokračovat.

Kompletní národní elolistinu si můžete stáhnout na stránkách zpracovatele.

Mezinárodní elo najdete na stránkách FIDE.

Statistiky všech hráčů ČR

(autor článku: Tomáš Vojta)

2 komentáře na “Květnové elo”

 1. 1
  Tom píše:

  K 1.7. se Nela propracovala na dělené 7. místo českého žebříčku žen:
  http://www.nss.cz/domaci-prostredi-pripravilo-carlsena-o-tri-ratingove-body

 2. 2
  Tom píše:

  K 1.8. Martin elo 2316!
  https://ratings.fide.com/card.phtml?event=367095

  Zajímavé je, že Ivo i Patrik mají naprosto totožné elo (2042). :-) Za zmínku stojí i 2256 u Kuby (schválně jsem se koukal, že takovéto jsem měl poprvé, když mi bylo 27 roků :-) ).

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist