23
Dub

Z první ligy mládeže jsme sestoupili

Víkend před Velikonocemi byla závěrečnými čtyřmi koly dohrána druhá nejvyšší dorostenecká soutěž. Bohužel naše béčko nezvládlo záchranářské práce a po devíti letech 1. ligu mládeže opouští. V soutěži jsme ani jednou nevyhráli, čtyři zápasy jsme remizovali, jak ukazuje následující tabulka.

V zápasech se silnějšími jsme jasně prohrávali, s nejbližšími sousedy v tabulce jsme remizovali. Na šachovnicích jsme uhráli celkem 20 bodů (14 výher a 6 remíz):

Jak kdo hrál, ukazuje následující tabulka. Procentuálně dobrého výsledku dosáhli pouze Kryštof, Lukáš a Honza. Ostatní měli příliš silné soupeře nebo se jim partie nepovedly.

Nepovedených a zpackaných partií bylo příliš. Nejvíce mě mrzí partie, o jejichž výsledku se rozhodlo v podstatě do 20 minut od jejich zahájení. Bylo pravidlem, že v klíčových zápasech o záchranu jsme už v zahájení prohrávali 0:2 nebo dokonce 0:3 kvůli hrubým chybám, nejčastěji ztrátám figur. Pak jsme více než 3:3 neuhráli. Je to škoda, protože ve složení, ve kterém jsme soutěž odehráli, byla první liga hratelná a udržitelná.

Symbolická pro celou sezónu byla partie z 10. kola proti Hlinsku:

V této pozici měl náš hráč hrající bílými figurami na hodinách asi minutu a půl proti jedné hodině a dvaceti osmi minutám. Bohužel nevěděl, jak partii vyhrát, zamyslel se a prohrál na čas. Podobných „nehod“ se nám během sezóny stalo hodně, proto padáme.

Děkuji všem hráčům za jejich ochotu hrát, bojovnost a snahu, i když se družstvu nedařilo. Děkuji Petrovi Havelkovi, Jirkovi Vopálkovi a Maťovi za spolupráci při organizaci, logistice, shánění hráčů, domlouvání sestavy a veškeré další práci kolem první ligy.