TJ Spartak Vlasim
04
Úno

Zemřel František Krunert

Ve čtvrtek 31. ledna 2019 ve věku nedožitých 70 let zemřel bývalý předseda našeho oddílu pan František Krunert. Stalo se tak po dlouhé vleklé nemoci. Rozloučení s Františkem Krunertem se uskuteční v úterý 5. února ve 14 hodin v kostele svatého Matouše na Hrádku.

Z mladších hráčů našeho oddílu ho asi moc lidí neznalo, pan Krunert totiž kvůli podnikání ukončil svou šachovou kariéru brzy po sametové revoluci. V 80. letech, kdy jsme s bratry Vojtovými začínali jako děti hrát, patřil ale k nevýznamnějším postavám oddílu – například byl spoluzakladatelem Vánočního turnaje a několik let dokonce vykonával funkci předsedy oddílu. Jeden čas byl pravděpodobně také nejsilnějším hráčem Spartaku Vlašim (minimálně měl nejlepší výsledky). Po ukončení kariéry pak dlouhá léta sponzoroval náš oddíl, v tu dobu coby jediný sponzor. Čest jeho památce!

(autor příspěvku: Ondřej Matějovský)

6 komentářů na “Zemřel František Krunert”

 1. 1
  Franta Innemann píše:

  Velmi těžce se člověk dokáže smířit s realitou,že už není mezi námi. Franta byl velmi aktivní ve všem a samozřejmě i úspěšný. Poznal jsem ho jako kamaráda,šachistu,rybáře a nejvíce se věnoval poštovním známkám. Po revoluci mi řekl: tak a jdu na volnou nohu a Ty jdi do politiky. A ještě malá vzpomínka. Na Blaníku,když bylo zavřeno,tak jsme pokračovali na popelnici,abychom koncovku dohráli i Míťou Vyhnalem,který nám přidržoval šachovnici. Franto,děkuji Ti,že jsem Tě poznal. Čest tvé památce.

 2. 2
  Tomáš Gergelits píše:

  Už dlouhý čas jsem poněkud mimo šachové dění na Benešovsku. Jsou však situace, kdy vzpomínky na dobu dávno minulou velice intenzívně ožívají. Takovou situací je i současná chvíle, kdy jsem obdržel tu smutnou zprávu a vzpomínám na Frantu.
  Frantu mám nesmazatelně zapsaného do skupiny matadorů vlašimského šachu osmdesátých let minulého století (Standa Vojta, Míra Vyhnal, Franta Innemann a Franta Krunert), kdy jsem se coby čerčanská naplavenina rozkoukával na šachovnicích Benešovska. Jako přední hráč okresu Franta nikdy nezkazil žádnou legraci, byl vždy prima parťákem a svojí kamarádskou povahou a férovým jednáním přinášel klid a pohodu do všech hracích místností.
  Čest jeho památce.

 3. 3
  Tom píše:

  Do článku jsem doplnil fotku, kterou nám poslal Tomáš Gergelits (díky moc). Předpokládám, že je to fotka z okresního přeboru 4členných družstev v bleskovce (sezona 86/87), které se tehdy hrávaly v Čerčanech. Po pravici pana Krunerta je můj táta a vedle pan Vyhnal.

  Jinak jsem se koukal (bez záruky, je to jen z mých záznamů), že pan Krunert odehrál svou poslední vážnou partii v sezoně 91/92, kdy pomohl Vlašimi“B“ k vítězství v okresním přeboru. Svůj poslední turnaj odehrál 28.12.1991 ve Zbořeném Kostelci (Boříka) a hrál i 26.12.1991 náš vánoční turnaj. Zúčastnil se pak ještě i malinkého turnaje v holanďanech (ve dvojici s mým tátou) a doprovodné blicky 30.1.1993 (mimochodem, porazil zde Maťu).

 4. 4
  Zdeněk Ryšánek píše:

  Když jsem se v roce 1985 nastěhoval do Vlašimi, neznal jsem zde kromě své manželky jediného člověka. Hned jsem se sháněl po šachovém oddílu a jako na prvního šachistu jsem narazil na Frantu. Jako spoluhráči jsme pak sehráli desítky zápasů na okrese a v kraji. Měl jsem štěstí, Franta se stal mým dobrým kamarádem a mnohokrát mi v životě pomohl. Vždycky na něj budu vzpomínat jako na vzácně hodného člověka s dobrým srdcem.

 5. 5
  Arnold píše:

  O úmrtí Franty jsem se dozvěděl včera ráno.Ve stejný den jsem jel hrát Jihočeský přebor(DDM Písek-hostování).V době partie,kterou jsem dal po 15 tazích za remízu mi ta zpráva ležela v hlavě.Prostě Franto v klidu tam nahoře odpočívej a občas na šachy nahlédni z nebe.

 6. 6
  Maťa píše:

  Vnuk pana Krunerta v uplynulém kole nastoupil v základní sestavě fotbalové prvoligové Dukly Praha: https://fkdukla.cz/clanek.asp?id=Stepan-Krunert-Doufam-ze-Borek-nenastoupi-proti-nam-6005.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist