06
Led

Memoriál Vlastimila Mareše

V sobotu 29. prosince uspořádal Šachový klub Světlá nad Sázavou turnaj v rapid šachu „Memoriál Vlastimila Mareše.“ Turnaj byl poctou obětavému trenérovi, který se věnoval naší šachové mládeži 40 let. Turnaj se konal v tanečním sále Společenského domu města Světlá nad Sázavou. Na startu turnaje se sešlo 64 hráčů a hráček. Zúčastnili se hráči nejen z Kraje Vysočina, ale i z Pardubického kraje, Jihomoravského kraje, Středočeského kraje, Prahy a z Francie.

Pohled do hracího sálu

V turnaji na devět kol měl každý z hráčů dvanáct minut na partii plus tři sekundy na tah. Pořadatelé z domácího Šachového klubu zajistili veškerý materiál a měli vše předem připravené, takže se v sobotu ráno mohlo zahájit včas. Hlavním rozhodčím turnaje byl IA Jaroslav Benák a o organizaci turnaje se staral Zdeněk Fiala. Občerstvení a oběd jsme měli zajištěné v Městské kavárně, která je propojená se sálem. Účastníci tak měli dostatek prostoru nejen pro hru, ale i pro oddych mezi jednotlivými koly.

Souboj nejlepších hráčů

Turnaj vyhrál po přesvědčivém výkonu FM Tomáš Vojta z TJ Spartak Vlašim. S odstupem dvou bodů následovala skupinka tři hráčů, jejichž pořadí určilo pomocné hodnocení. Druhé místo obsadil Filip Vala z Jiskry Havlíčkův Brod a třetí příčku vybojoval FM Jiří Gregor z ŠK Mahrla Praha. „Bramborová“ medaile zbyla na Ondru Matějovského z TJ Spartak Vlašim. Nejlepší ženou a současně i juniorkou se stala WFM Nela Pýchová z TJ Spartak Vlašim. Nejlepším seniorem se stal Štefan Koper z ŠK Mahrla Praha. Cenu pro nejlepšího juniora získal Petr Mach z Unichessu Praha. V kategorii 16 letých hráčů byl nejlepší Honza Muzikář z ŠK Světlá nad Sázavou, v kategorii 14 letých dominoval Petr Mach z Unichessu Praha, mezi dvanáctiletými byl nejlepší Rudolf Richter z SK Baník Ratíškovice a v kategorii desetiletých mládežníků byl nejlepší Jakub Tesař z Unichessu Praha. Nejmladším hráčem byl čtyřletý Pavlík Brož z domácího ŠK Světlá nad Sázavou.

Nejlepší tři hráči

Hráči na 4. až 6. místě

Poděkování patří všem účastníků, kteří svojí účastí poctili památku Vlastíka Mareše. Velké poděkování patří městu Světlá nad Sázavou za finanční podporu této krásné akce a také za trvalou za podporu šachu ve městě.

Výsledky

Fotky: od pořadatelů , od Pýchových

(Autor článku: Zdeněk Fiala)

1 reakce na “Memoriál Vlastimila Mareše”

1. 1
    Maťa píše:

Na turnaj ve Světlé jsem si udělal čas, abych uctil památku pana Mareše, kterého jsem znal jako rozhodčího z desítek mládežnických akcí (MČR, Mistrovství Čech, Extraliga dorostu). Byl to příjemný pán, který na zmiňovaných podnicích odvedl kus práce, zejména o klid na hru se staral neúnavně – řekl bych, že koho nikdy na chodbě decentně nenapomenul za hlasitý hovor, ten na těchto akcích nebyl :-) .

V sezoně 2015/2016 jsem si zahrál několik partií za Světlou ve 2. lize a poznal jsem, že Vlastimil Mareš byl jedním z tahounů tamního oddílu, ostatně panem Fialou zmiňovaných 40 let trenéřiny hovoří za vše – tady mám co dohánět :-) .

Jsem rád, že jsem do Světlé vyrazil – byl to pohodový turnaj a panu Marešovi by se určitě líbil.