TJ Spartak Vlasim
02
Led

XIX. ročník Vánočního šachového turnaje

Ve čtvrtek 27. 12. 2018 se sál Hasičské zbrojnice v Uhlířských Janovicích opět zaplnil šachisty. Protože jsme limitováni počtem stolů a židlí, počet přihlášených může být maximálně 60. Tento počet každý rok naplníme a pak doufáme, že se všem podaří i dostavit. Letos se bohužel v den konání omluvilo 9 hráčů, což je škoda, na jejich místa už náhradníky povolat nejde.

S účastí 51 hráčů ze všech koutů naší vlasti jsme nadmíru spokojeni. Letos to asi měla nejdále rodinná dvojice František Vrána a Zdeňka Vránová z ŠK Staré Město, kteří si přijeli pro 1. místo. Vzdáleností si s nimi nezadala ani rodinná dvojice Matěj a Tomáš Blažkovi z TJ Desko Liberec, kteří obsadili 2. místo. Pro tento rok poslední dvojicí byla místní dvojice Monika a Vladimír Závůrkovi. Zbývá jen konstatovat, že dalším třem dvojicím na poslední chvíli jeden člen chyběl.


Pohled  do hracího sálu

Mile překvapili svou účastí naši žáci. Sourozence Blažkovy, kteří s přehledem vybojovali 1. a 2. místo mezi žáky (4,5 a 4 body, celkově 12. a 23. místo), doplnila čtveřice žáků z naší školy. Nejlépe si vedl Jan Nešpor (2 body, 45. místo), za ním následoval Matěj Louda (2 body, 47. místo), Veronika Pecinovská (1 bod ,50. místo) a svůj druhý turnaj v životě si zahrál i Jan Kratochvíl (1 bod, 51. místo).

Žáky v turnaji doplnili i janovičtí starší šachisté. Nejlépe se z nich umístila Monika Závůrková (4 body, 19. místo), následována Stanislavem Houdou (3 body, 33. místo), Miloslavem Laubem (3 body, 38. místo) a Vladimírem Závůrkou (2,5 bodu, 42. místo).

Turnaj je rok od roku silnější. Letošní průměrné Elo bylo 1709. Ale třeba se příští rok místních šachistů sejde více.


Společné foto všech účastníků

A nyní k celkovým výsledkům. Své loňské prvenství těsně se 6 body neobhájil Tomáš Vojta (Moravská Slavia Brno). Musel se spokojit s 2. místem a metu nejvyšší opět přenechat Radoslavu Doležalovi (6,5 bodu, TJ Praha-Pankrác), který vyhrál už několik ročníků. 3. místo vybojoval Miloš Štolba (TJ Sparta Kutná Hora). Získal stejně bodů (5), jako další čtyři hráči (Miloš Vrkota – TJ Sparta Kutná Hora, Jaroslav Janáček ŠK Mahrla Praha z. s., František Vrána – ŠK Staré Město a Jindřich Melich – TJ Praha Pankrác), ale měl nejlepší pomocné hodnocení.

Po rozdání cen za rapid následoval pro zájemce turnaj bleskový (2 x 5 minut), na který zůstalo 18 hráčů a hráček. Hrálo se na 11 kol švýcarským systémem. 1. místo zaslouženě s 10,5 body získal František Vrána. Po něm následovali s 8 body Jiří Hájek (ŠK Přeštice) a Zdeňka Vránová. Z našich uhrála Monika Závůrková 5,5 bodu a obsadila 11. místo, Vladimír Závůrka se 4 body 14. místo a 18. místo zůstalo pro Veroniku Pecinovskou.


Výprava Vlašimi (na fotce chybí Míra Lalouček)

Všem zúčastněným ještě jednou děkuji za pohodový turnaj a Městu Uhlířské Janovice za propůjčení hracího sálu. Snad se můžeme všichni těšit na XX. ročník, který bude 27. 12. 2019.

Výsledky

Fotky

(Za organizátory Monika Závůrková)

1 reakce na “XIX. ročník Vánočního šachového turnaje”

  1. 1
    Maťa píše:

    Musí to být pěkný turnaj, když se ho se železnou pravidelností zúčastňuje v současné době téměř neaktivní šachista Dan Houdek, který až na výjimky (jako například nedávný Bořík) hrává už jen Open Tatry, a to zde spíš kvůli horám :-) . Třeba si taky jednou dám říct…

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist