TJ Spartak Vlasim
17
Lis

O krále a královnu Symfonie Poděbrady

V sobotu 10. 11. 2018 byl úplně ideální den na to, vyrazit s dětmi na šachy. A že bylo z čeho vybírat. Dostali jsme na výběr ze dvou turnajů – RŽL v Čerčanech, anebo liga Polabí v Poděbradech. Rozdělili jsme se na dvě party. My jsme se rozhodli vyrazit do Poděbrad, kde turnaj pořádá místní spolek v DDM Symfonie pod názvem  „O krále a královnu Symfonie“. S tímto místem jsme byli spokojeni už loni, tak to byla pro nás jasná volba. DDM Symfonie je na pěkném klidném místě. Organizátoři akce mají vše připravené a nezapomněli ani na koutek s občerstvením.

Do Poděbrad vyrazilo celkem 6 dětí. Jmenovitě Lenka Šťastná, Zdeněk Šťastný, Lukáš Zeman, Tomáš Zeman, Daniel Zeman, Matěj Duda.

Musím konstatovat, že dnes se všichni moc snažili a celý doprovod byl na děti náležitě hrdý. Děti se snažily hrát dlouho a utržit toužebný bod. I když ne vždy se zadařilo, ale s konečným výsledkem jsme byli spokojeni.

Hráči byli rozděleni na mladší a starší. Při celkovém vyhlášení byly děti vyhlašovány v kategoriích podle věku.

Za mladší hrál Daniel Zeman, na startovní listině nasazen jako 6,  uhrál krásných 5 bodů a zasloužil si tím druhé místo v kategorii H10 a odnesl si dokonce cenu, kterou si moc přál. Gratulujeme ještě jednou. Další nasazený hráč byl Matěj Duda, který byl nasazený na 24. příčce. Matěj se moc snažil a podařilo se mu uhrát 3 krásné bodíky. Na konečném pořadí se sesunul na 36. příčku. Ale s výsledkem byl spokojený. Pro dnešní den trošku smolař, malý Tomáš Zeman. Nasazený jako 46. hráč. Urval poctivé 2 body. Byl smutný, že se mu moc nedařilo, byť se snažil, co to šlo. V posledním kole dostal již výše zmíněného Matěje Dudu, který nad ním vyhrál. Ale i přesto ho musím pochválit a vyzdvihnout, že si polepšil oproti nasazení o 4 příčky. A jako poslední nasazená za mladší byla Lenka Šťastná jako 51. Lenka měla mimořádný den a hrála také pěkně a dlouho. Uhrála 4 bodíky. V šestém  kole hrála s Danielem Zemanem z našeho klubu. Prohrála a tato prohra ji asi nejvíce mrzela. Což i nás ostatní vždy mrzí, když musí proti sobě hrát děti ze stejného oddílu. Lenka se svými čtyřmi body dostala medaili za 3. místo v kategorii D12. V celkovém pořadí je 16.

Za starší hrál jako 5. nasazený Lukáš Zeman. Ten prohrál pouze dvakrát. Takže krásných 5 bodů vyhraných. Celkově si zasloužil moc pěkné 3. místo a dokonce 1. místo ve  své věkové kategorii. Poslední hráč z naší výpravy byl Zdeněk Šťastný, byli jsme trošku překvapeni, že hraje už za starší, ale čas letí. Zdeněk se s tím moc pěkně popral. Byl nasazen jako 20. Uhrál 3,5 bodíku a pohoršil si o jednu příčku oproti nasazení.

Všem hráčům moc děkuji za účast, snahu a pěkné reprezentování.

V Poděbradech se nám moc líbí, takže pokud to bude jen možné,  v příštím roce bychom se opět rádi vypravili na tento turnaj.

Výsledky: mladší, starší

Fotky

(autorka článku: Lenka Šťastná)  

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist