TJ Spartak Vlasim
25
Zář

Soustředění talentů Středočeského kraje

Krajská Komise mládeže uspořádala o uplynulém víkendu v rekreačním areálu Jizbice pod Blaníkem soustředění talentů Středočeského kraje. Zúčastnilo se celkem 48 dětí, mezi nimiž nechybělo ani 7 hráčů našeho oddílu: Vojtěch Vopálka, Natálie Štanderová, Barbora Slavíková, Vojtěch Dudek, Jakub Vojta, Kryštof Křížek a Kamila Steinová.

Děti byly rozděleny do čtyř výkonnostních skupin a v průběhu víkendu absolvovaly čtyři tříhodinové přednášky. Z témat přednášek namátkově vybírám: Studie+mezitahy, Věžové koncovky, Útok na krále, Pěšcové koncovky, Zásady zahájení atd. Jako odreagování po náročném šachovém programu se děti vyblbly při fotbale, pinčesu a večerním táboráku.

Soustředění bylo zajištěno na vysoké trenérské úrovni v čele s mezinárodním mistrem Stanislavem Jasným z Beskydské šachové školy Frýdek-Místek. Zdatně mu sekundovali Pavel Benčo, Míla Vanka a Ondra Matějovský. Věřme, že si děcka z přednášek něco odnesla a své znalosti prodají v blížících se dorosteneckých soutěžích družstev, které začínají již 6.– 7. října.


Přednáška Stanislava Jasného


Přednáška Ondry Matějovského

 
Přednáška  Miloslava Vanky

 
Ve večerní simultánce se blýskl Vojtěch Kovářík výhrou nad IM Jasným.

Další fotky

(autor článku: Tomáš Vojta, fotky: Petr Havelka)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist