TJ Spartak Vlasim
18
Zář

Tomáš Vojta pomohl Morendě ke 2 titulům

Docela jsem přemýšlel, zdali těch pár následujících vytahovačných řádek mám psát, ale pak jsem se rozhodl, že jo. Úspěch je to nejen Moravské Slavie Brno, ale i můj, a já jsem tělem i duší Vlašímák. :-)

Mistrovství České republiky 4členných družstev v bleskovkách a v rapidu se hrálo o víkendu v Teplicích. V sobotu byl v plánu blicák na 15 kol tempem 3+2 a v neděli rapid na netradičních 8 kol tempem 15+5. Moravská Slavia postavila velmi silný tým a v sestavě GM Polák, IM Kočiščák , FM Vojta, GM Blatný jsme patřili v obou turnajích k favoritům. Akce byla ale velmi dobře obsazena a kvalitní týmy měli i další – celkem bylo možné najít na soupiskách hned 35 hráčů s mezinárodním titulem!

Sobotní blicka byla neskutečně napínavá. Ještě 4 kola před koncem jsme ztráceli na výborně hrající Budějovice (FM Havlík, GM Vokáč, WGM Richterová, Vybíral) 4 body. Přesto jsme je kolo před koncem dokázali bodově dotáhnout a v posledním rozhodnout o titulu. Z tohoto vítězství jsme měli opravdu spontánní radost, vždyť už se zdálo být ztraceno.

V nedělním rapidu už jsme to ve svých rukách měli víc. Po drtivé výhře v pátém kole 4:0 nad extraligovým nováčkem z Českého Těšína jsme se dostali do vedení a už jsme ho nepustili. Ikdyž po závěrečné prohře s Pankrácí se k nám na půl bodu dotáhl silný tým Turnova (FM Vykouk, IM Kraus, FM Vlasák, IM Studnička).  Z turnaje běžel online přenos hned ze 32 šachovnic a díky tomu se můžu pochlubit jednou hezkou výhrou s kvalitním soupeřem.

Havlík J. (2384)  – Vojta T. (2342)  – pozice po 18. tahu bílého:  (rapid 15+5)

18…0-0! Zdá se, že si lezu pod rozjetý útok soupeře, ale opak je pravdou. Bílý nemá jak pokračovat, zatímco černému se to bude hrát samo. 19.Dd4? To mi jen pomáhá. Nejrozumnější bylo 19.Vd4 a začít organizovat obrané šiky. 19…Da5  V podstatě z ničeho je bílý na prohru, rozumné obrany už není. 20.Vd2 Vc4 21.Df2 Vfc8 22.f4

Bílý by rád zahrál f5 a překryl dráhu zabijákovi schovanému na h7, k tomu se už ale nedostane. 22…Vxc3! Takový nabízející se tah si snad vykřičník ani nezaslouží. 23.bxc3 Dxa2 Hrozí mat na a1 a díky tomu bílý ztrácí úplně všechno. 24.Vdd1 Da1+ 25.Kd2 Dxc3+ 26.Ke2 Dxc2+ 27.Ke1 De4+ 0-1

Jsem rád, že se mi turnaj povedl a svým silným spoluhráčům jsem to moc nekazil. Můžu teď spokojeně machrovat, že jsem se 4členným družstvem mistrem České republiky už úplně ve všem (v klasických partiích se mi to povedlo v letech 2010-2012 v týmu Turnova 3x po sobě). :-)


Společné foto družtev Moravské Slavie Brno

Výsledky MČR družstev v bleskovce

Výsledky MČR družstev v rapidu

Stránky pořadatelů

6 komentářů na “Tomáš Vojta pomohl Morendě ke 2 titulům”

 1. 1
  Jarda P. píše:

  Tome, asi v tobě opravdu něco je :-) . Parádní, gratulace!

 2. 2
  Maťa píše:

  To asi Teplicemi znělo hromové „Morenda!“ :-) . Ještě jednou gratuluju. Sledoval jsem živě zajímavou partii s Maršálkem, kterou zrovna Tomáš prohrál, ale bylo to divácky atraktivní – Tomáš za obětovanou figuru naháněl krále, ten mu ale nakonec (pro mě překvapivě) uprchl…

 3. 3
  Blanka píše:

  Tome,trénink na Tatry? Vypadá to,že jsi ve formě. Věřím v další dobrý výsledek.

 4. 4
  Vlada píše:

  Gratuluji k paradnimu vysledku! Bez tebe by byla Morava ztracena :-D

 5. 5
  AdolfR píše:

  dobre von, ten Tomas, vyborne

 6. 6
  Tom píše:

  Hezká fotka z víkendové extraligy od Vladimira Jagra (společně s miss ČR za rok 2009 :-) ):
  https://www.zonerama.com/jagr/Photo/4895729/167538241

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist