07
Zář

Načneme druhou desítku?

Nejlepší čeští hráči v mládežnických kategoriích se o víkendu sejdou ve Žďáru nad Sázavou, kde se uskuteční Mistrovství České republiky v rapid šachu. Z této akce se hráčům Vlašimi povedlo přivést medaili 10x (!!!) v řadě, a protože úspěchy je třeba připomínat (nikde není psáno, že budou trvat věčně), tak tady je malá fotogalerie těchto výjimečných výsledků (před touto sérií získala Vlašim všeho všudy jen jednu jedinou medaili, a to stříbro zásluhou Vojty Mejzlíka v roce 1999):

2008 Malenovice: stříbro Robin Hrdina (H12)

2009 Hradec Králové: bronz Nela Pýchová (D10)

2010 Klatovy: stříbro Jiří Rýdl (H12), stříbro Nela Pýchová (D12), bronz Vojtěch Filip (H12)

2011 Vyškov: stříbro Nela Pýchová (D12)

2012 Klatovy: bronz Julie Vilímová (D10)

2013 Klatovy: zlato Nela Pýchová (D14)

2014 Ostrava: zlato Jakub Voříšek (H12), bronz Petra Píšová (D10)

2015 Doksy: zlato Jakub Vojta (H10), stříbro Petra Píšová (D12)

2016 Klatovy: stříbro Jakub Vojta (H12), bronz Petra Píšová (D12)

2017 Most: zlato Jakub Vojta (H12)

Letos se na tuto úžasnou bilanci pokusí navázat Vojta Dudek a Kuba Vojta v kategorii do 14 let (v kategorii D14 si právo účasti vybojovala i Kamila Steinová, ale MČR se bohužel neúčastní). Kluci jsou nasazeni v popředí startovní listiny a o přední místa by měli bojovat. Podle nasazovacího rapid ela se ale moc orientovat nedá (např. Kryštof Hofman má rapid elo 2200 a normální 1940 nebo naopak Marek Miča rapid elo 1890 a normální 2164 atd.), tak uvidíme, jak to klukům půjde. Palce držte i Pepi Dudkové (kategorie D10), která je součástí naší malé výpravy.

Hraje se švýcarským systémem na 9 kol (v sobotu 6, v neděli 3), tempem 2×20 minut + 5 sekund za tah. Přední šachovnice všech kategorií budou přenášeny online na internet.

Do dějiště mistrovství vyrážíme již v pátek a těšíme se na hezký víkend. :-)

Startovní listiny

Stránky MČR mládeže v rapidu

(autor článku: Tomáš Vojta)

29 reakcí na “Načneme druhou desítku?”

1. 1
    Jarda P. píše:

Tradice by měla zůstat zachována :-) . Myslím, že to zase vyjde .

2. 2
    Blanka píše:

Bylo by fajn, kdyby to vyšlo 2x a s Pepi 3x :-) . Drzim palce.

3. 3
    Maťa píše:

Držím palce! Kromě našich dětí (počítám i Josefínu :-) ) bude ve hře také Danka Dudková v doprovodném turnaji – jistě bude ráda, že tady na to upozorním ;-) .

4. 4

O Dance vím a moc jí fandím:-)

5. 5
    Maťa píše:

V 1. kole ztratil Kuba nečekaně remízu, ostatní výhry. A do openu se nacpal Tomáš :-) .

6. 6
    Danka píše:

Jsem moc ráda :-) . V druhém kole 4/5, prohrála Pepi.

Danka píše:

V posledním kole Tomáš a Kuba remis, Vojta bod a já a Pepi prohra.

11. 11

Kluci zítra na prvních dvou šachovnicích, to je příslib dobrého výsledku :-) .

12. 12

Kluci skvělý první den a rozjezd turnaje. Tomáš by měl přidat :-) .

13. 13

No, Tomáš se tam opravdu moc nehodí :-) .

14. 14
    Maťa píše:

Kuba s Vojtou zatím v našlapané špičce turnaje, rozhodne zítřek. Pepi to dneska moc nešlo, tak to snad zítra vylepší. Budu držet palce! :-)

15. 15

Našla jsem odkaz na onliny.

16. 16

Hodně sil do posledních dvou kol.

17. 17
    Maťa píše:

Vojta dnes dvě podobné výhry v miniaturkách, snad se povede i poslední kolo. Kuba první partii bohužel prohrál, druhá na onlinech nebyla, tak ještě nevím.

18. 18
    Maťa píše:

19. 19
    Danka píše:

V posledním kole Tomáš, Pepi, já bod, Kuba remis, Vojta bohužel nula. Čekáme na výsledky, jestli to klapne na bronz.

Maťa píše:

Každá medaile z MČR má velkou hodnotu – gratuluju Vojtovi k bronzu! Kuba spokojen nebude (znám ho :-) ), ale 6 bodů žádný propadák není, určitě to zkusí vyhrát za rok. Pepi dnes už jen napravovala nepovedený včerejšek (3/3) a dotáhla se aspoň nad 50 %. Jinak Tomáš podle očekávání první? Danka asi dobrý (5,5 bodu), když víceméně vůbec nehraje…

25. 25
    Tom píše:

Myslím, že jsme to zvládli velmi dobře. Jen trochu škoda posledního kola. Vojta by byl první, kdyby vyhrál. A Kuba zazdil úplně vyhranou pěšcovku (skončil by pak čtvrtý). Ale to se nic neděje, i tak jsou výsledky moc pěkné.

komentář č.5: Já jsem hodně přemýšlel, jestli takový turnaj mám hrát, ale pak jsem si řekl, že bych se tam nudil a nervoval, tak alespoň nějak zabiju čas. Pak jsem svého rozhodnutí litoval, protože mě to vůbec nebavilo a hrál jsem neuvěřitelně laxně a blbě. :-)