TJ Spartak Vlasim
24
Čvc

Kolegyně z Mongolska

Kuba Vojta si minulý týden v hezkých prostorách čtyřhvězdičkového hotelu Amarilis zahrál uzavřený turnaj s průměrným elo 2046. Své dojmy z partií na prvním turnusu Mezinárodní šachové dovolené a pobytu v Praze shrnul v deníku, který si můžete níže přečíst.

Sobota:

Začínáme ve vlaku cestou do Prahy. Cesta ubíhala rychle a do našeho hlavního města jsme se dostali bez problémů. Hned jak jsme dojeli do Prahy, vyrazili jsme k ségře (u ségry Kačky :-)  jsme totiž měli možnost celý týden spát a neutrácet tak zbytečně hodně peněz v hotelu za ubytování).

Neděle:

Šachy, šachy a ještě jednou šachy! Moje chuť k šachům byla nezastavitelná. Těšil jsem se tak hodně, že se to zpětně nedá popsat. :-)  Vyjeli jsme od ségry už v 7.30, bydlí totiž na kraji Prahy. V 8.30h. jsme se v hotelu Amarilis zaprezentovali a v 9.00 začalo slavnostní zahájení.

Hned po jeho skončení dal rozhodčí pokyn „hrajte“! V prvním kole jsem potkal jednoho z nejslabších hráčů v turnaji, a to Jana Mouritsena z Dánska.

Tato partie se mi velmi povedla a jsem s ní hodně spokojen.

Odpolední kolo:

To už byla jiná písnička, čekal mě totiž IM Chudinovskikh Alexander. Elo jenom +- 2240, pohodička :-) , no co byste čekali, dostal jsem takový kouř, že tím se radši chlubit nebudu. :-) Ale toto kolo mělo i své bonusy, a to sice že jsem si našel nového kamaráda z MČR do 14 let Dana Husu. A teď to smutný, ze všech hráčů, kteří jezdí na MČR, se kamarádím snad se všemi (z naší kategorie), jenom ne s Kubou Kůsou, a zrovna s ním mám byt na pokoji 11 dní v Lotyšsku na Mistrovství Evropy. To je fakt pech, ale bude to ideální příležitost se skamarádit i s ním. :-)

Pondělí:

Dnes mě čekalo jen jedno kolo, a to pan Petr Žáček. Partie se vyvíjela zajímavě, ale přeci jen na konci už to bylo jasné, vyhrál jsem!

Odpoledne jsme se šli všichni i se ségrou a jejím štěňátkem Darcym projít k lesu kolem skal, takový 2hodinový okruh, Darcy spokojeně běhal a myslím že si to pořádně užil, a já si alespoň trochu odpočinul od šachů. A vyčistil hlavu na Kristiana Chmela.


Darcy

Úterý:

Ráno jsem se těšil na dvoukolo, ale to jsem ještě netušil, jak smutný den to pro mě bude. Hned po snídani jsme vyjeli na šachy, hrálo se již od 9.00h. Proti Kristiánu Chmelovi jsem měl bílé a on se připravil tak dobře, že ani taťka po turnaji neví, co na to za bílé hrát. Bylo to dost drsné.

Vojta J. – Chmel K. – pozice po 9. tahu černého:

 

Tah Db6 jsem neznal, a tak jsem si vzal pěšce: 10.Sxc6+ bxc6 11.cxd4. Po 11…Sa6 mi ale uvízl král uprostřed šachovnice a soupeřovi střelci mě brzy zničili.

Odpolední kolo:

FM Lys – Vojta Jakub. Partie netrvala moc dlouho a mé sebevědomí bylo na nule, po ani ne hodině 1-0. A já měl 2 z 5. Takhle to nechat nemůžu, řekl jsem si! Na večeru jsme šli se ségrou a mamkou do kina na Jurský svět. U filmu jsem si dobře odpočinul a říkal jsem si, že zítra už nesmím zaváhat.

Středa:

Vojta-Hadžala. Partie se vyvíjela pro mě skvěle. Hned jsem získal pika a najednou jsem si říkal, že už získávám figuru a je hotovo. Naštěstí si to myslel i soupeř, jinak by mi asi spadla brada, kdyby zahrál správný tah.

Vojta J. – Hadžala D. – pozice po 25. tahu bílého:

 

25…Dxg2?? Po 25…Dd6! hrozí mat na první řadě a visí věž na e7 … 26.a3 1-0

Odpoledne jsme šli s mamkou vybrat sako do Lotyšska. Myslím, že jsme vybrali správně, mně se moc líbí a jsem spokojený.

Čtvrtek:

Veselý-Vojta. Hrála se naše takzvaná skvělá vojtovská Čigorinka. No nikdo by neuhádl, jak jsem stál po zahájení. Jako prase :-) , ale soupeř se ukvapil a místo vyhrávající kombinace šel do koncovky se 3 piky míň. 0-1.

Odpoledne mě čekala WFM kolegyně z Mongolska. Takto ji nazval rozhodčí na začátku turnaje (nevěděl, jak se čte její jméno – Yanjinlkham). Křestní jméno (ještě krkolomnější) jsem byl líný si psát do partiáře. :-)

Partie byla tak pěkná, že i když jsem nevyhrál koncovku +3, byl jsem z ní celkem nadšený. Byla fakt zajímavá a dlouhá. Super hrát takovéhle partie. Byla to nakonec plichta.

Pátek:

Poslední den! Néééééé. :-(  Na kolo jsem se ani moc netěšil, medaili už jsem ani teoreticky mít nemohl. Hrál jsem proti celkem silnému šachistovi, ale partie proti mně mu vůbec, ale vůbec nevyšla a hladce jsem černými vyhrál.

Reichmann S. –Vojta J. – pozice po 18. tahu černého:

19.f3?? Jg4! a bílý přichází o pěšce na d4.

Nakonec jsem skončil 4. a až tak hrozné to není.

S mamkou jsme se rozhodli, že u Kačky zůstaneme až do soboty.

Sobota:

Výlet na nedaleký Okoř jsme si nemohli nechat ujít. Cesta byla pěkná, až na to velké horko, jít 3 hodiny v největší výhni na poli nikomu nedoporučuji. Chudák Darcy funěl, že jsme si mysleli, že to s ním švihne. :-) Ale Darcy je bojovník a zvládl to. Na Okoři jsme si dali oběd a zpátky jsme jeli autobusem. U ségry jsme byli jen slabou hodinu, sbalili jsme a jeli jsem vlakem zpátky do Vlašimi. Cesta utekla stejně rychle, jako když jsme jeli minulou sobotu. Turnaj byl skvělý, užil jsem si ho stejně jako minulý rok! A děkuji všem, že mi fandili a drželi palce!

Výsledky

Stránky pořadatelů

(autor článku: Jakub Vojta, 12 let)

8 komentářů na “Kolegyně z Mongolska”

 1. 1
  Robin píše:

  Pěkný sako, Kubo! :-) Kde je ten obchod? :D

 2. 2
  Kuba píše:

  New Yorker :-D

 3. 3
  Maťa píše:

  Teda že zrovna Jezevec, který na podobné šejdy pohotově čeká, takto promáchne… :-) Jinak pěkný výsledek i článek, Kubo!

 4. 4
  Jarda P. píše:

  Tomáš má nástupce nejen na hraní, ale už i na psaní :-) . Pěkný, Kubo !

 5. 5
  Kačka píše:

  Že se i můj Darcy jednou dostane na šachový web, to jsem opravdu netušila :D Jsme tu komplet.
  Jinak super článek, Kubí :)

 6. 6
  Blanka píše:

  Kubo pěkný článek a to sako ti fakt sekne :-).

 7. 7
  Olga M. píše:

  Kubo, moc pěkný a vtipný článek!

 8. 8
  Ríšova babi z Plzně píše:

  Čím to je, že hráči šachu píší jaksi samozřejmě pěkné a vtipné články? U Kubova článku se čtenář nenudí a dokonce i nešachista rozumí! No – stát hned po zahájení „jako prase“, to musí být hrůza! Ale nakonec vše dobře dopadne, stačí když se soupeř ukvapí a nechá si vzít nějaké piky…Kubo, moc pěkný článek!

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist