TJ Spartak Vlasim
17
Čvc

Mistrovství ČR 4členných družstev

Celkem 121 týmů se od čtvrtka do neděle představilo v Pardubicích na otevřeném Mistrovství České republiky 4členných družstev (oficiální název je Český lev Kolešovice open). Včetně náhradníků tak bylo v akci více jak 600 hráčů, což z mistrovství dělá nejmasovější turnaj v rámci Czech openu. Hrálo se na 7 kol, tempem 1,5 hodiny na partii s přídavkem 30s. za tah a bodovalo se zápasově (za výhru 2 body, za remízu 1).

Tentokrát jsme nepostavili žádný „čistě“ vlašimský tým, ale naši hráči si zahráli hned v několika kombinovaných družstvech. Docela mě ve čtvrtek pobavilo, když jsme se s Nelou, Patrikem a Vopim sešli na srazu ve Vlašimi u Benziny a přitom jsme každý hráli v úplně jiném družstvu. :-)

Velmi dobře si vedl společný vlašimsko-českobrodský tým. Dvě porážky vykompenzoval hned 5 výhrami, což znamenalo pěkné 18. místo (kluci byli nasazeni jako 28.).  Pochvalu zaslouží oba náhradníci, kteří dokázali udržel papírově výrazně silnější soupeře. Oprávněnost nasazení na první desku pak potvrdil Robin Hrdina, který si třeba takto pěkně v divoké partii poradil s Vojtěchem Říhou (za zmínku určitě stojí, že se Robin díky dobrému výkonu poprvé v životě dostal s live ratingem přes 2200):

Stejného výsledku, tedy 5 výher a 2 proher, dosáhla i obě družstva Moravské Slavie Brno, za které jsme si zahráli já s Nelou Pýchovou. Nela uhrála za béčko výborných 5,5 ze 7 a připsala na elo 19 bodíků. Pro pobavení uvádím závěr její partie ze 6. kola, kdy se jí podařilo dát opravdu kouzelný mat. :-)

Muzikář M. (1873) – Pýchová N. (2130) – pozice po 20. tahu černé:

Bílý zahrál 21.Kc2?? a odešel se podívat na partie spoluhráčů. Po návratu nevěřil vlastním očím: 21…Ja1 mat. :-)

Zatímco celkové 12. místo béčka Moravské Slavie je dobrým výsledkem, 9. místo áčka je za očekáváním. Ambice byly výrazně vyšší, ale ty se podařilo naplňovat jen pět kol (to jsme s bodovým náskokem, navíc se skvělým skóre, vedli). Dvě těsné nedělní prohry ale znamenaly konec nadějím na medailové příčky. Mně se hra nijak zvlášť nedařila, ale nakonec jsem dokázal vybojoval, myslím, dobrých 5,5 bodu. Pro ukázku jsme si vybral partii proti Oaze Praha (bez zajímavosti určitě není, že jsme tomuto týmu uštědřili debakl 4:0, a oni i přesto nakonec skončili celkově druzí).

Vojta T. (2350) – Cuhra M. (2218) – pozice po 25. tahu černého:

26.Vxg7+! Po tomto přesném tahu už to bude jen šach, šach a mat (nebo ztráta materiálu). Naopak chybou by bylo nabízející se 26.Dxh7+ Kf8 27.Dh8+ (27.Vxg7?? Dxg1+ -+) 27…Ke7 28.Vxg7 Kd6 a situace není vůbec jasná. 26…Vxg7 27.Dxh7+ Kf8 28.Dh8+ Ke7 29.Vxg7 Kd6 Teď se oproti minulé poznámce král na políčku d6 neschová, protože bílý má k dispozici šachy po osmé řadě. 30.Df8+ Je7 31.Dd8+ Kc6 32.Sa4+ Docela mě mrzelo, že se soupeř vzdal a nedokončil královskou procházku tahy Kb7, Ka8. :-)   1-0

 

Za družstvo Sedlčan si pak zahráli Kryštof Křížek a Filip Vopálka, a jak je vidět z tabulky, oba ze 4 partií získali spoustu bodíků na elo.

Filip si navíc stihl zahrát i turnaj v deskové hře Hypergrid. Jeden den se ji naučil a druhý už bojoval s nejlepšími (skončil na 5. místě a dokonce byl v televizní reportáži). :-)

Při takto náročném šachovém programu mnoho času na doprovodné aktivity není. Ale i tak jsme nějaké ty procházky podél Labe a po městě stihli. Byli jsme i na společenském večeru na koupališti Cihelna a někteří navštívili místní zámek. Byl to pěkný prodloužený víkend.

Výsledky

Fotky od Pavla Kutila a Patrika Pýchy

Stránky Czech openu

(autor článku: Tomáš Vojta)

7 komentářů na “Mistrovství ČR 4členných družstev”

 1. 1
  Tom píše:

  Docela mě pobavil rozhovor s vítězem včerejšího maratónu v Pardubicích. :-)

  Jak byste popsal průběh maratónu?

  … začal jsem slušně, vyhrál jsem úvodních 65 partií …

  Celý rozhovor:
  http://www.nss.cz/maraton-jsem-hral-poprve

 2. 2
  Maťa píše:

  Asi mu ten „úvod“ tak vyšel, protože v těch 65 kolech nenarazil na tebe :-) .

 3. 3
  Maťa píše:

  Dnes hraje Tomáš Vojta opět v dresu Moravské Slavie Brno, tentokrát na MČR družstev v bleskovce v Teplicích: http://chess-results.com/tnr377006.aspx?lan=5&art=0&rd=5. Online přenosy běží na http://www.vippraktik.cz/online/online/mcr2018blitz/tfd.htm.

 4. 4
  Kuba píše:

  Na MČR v rapidu v Teplicích jsou online přenosy zde: http://www.vippraktik.cz/online/online/mcr2018rapid/index.html ;-)

 5. 5
  Maťa píše:

  A průběžné výsledky jsou tady: http://chess-results.com/tnr376991.aspx?lan=5&art=0&rd=1. Držím palce.

 6. 6
  Tom píše:

  Myslím, že jsme to v Teplicích zvládli. :-) Byl to hodně náročný víkend, ale moc hezký. Takovou radost z vítězství (zejména po sobotní blicce) jsem už dlouho neměl. :-) Jestli mi kluci pošlou nějakou fotku z vyhlášení, tak jí hodím na web. Je to sice za Brno, ale úspěch je to myslím pěkný. :-)

 7. 7
  Maťa píše:

  Jestli se nepletu, tak dvě zlata – gratulace! :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist