TJ Spartak Vlasim
11
Čvc

Anežka v reprezentačním dresu

Opět po roce si dívka z našeho oddílu zahraje v reprezentačním dresu České republiky na Mistrovství Evropy dorosteneckých družstev. Nelu Pýchovou vystřídá Anežka Vlková, pro kterou to bude reprezentační premiéra v týmových soutěžích. Hrát se bude v německém Bad Blankenburgu, kde turnaj prvním kolem odstartuje ve čtvrtek.

Dívčí tým se skládá pouze ze dvou hráček a Anežka pocestuje do Německa společně s Karin Němcovou a Sofií Přibylovou (v průběhu turnaje se budou střídat). Holky jsou nasazeny jako jedenácté z 15 přihlášených týmů.

Hrát se bude na 7 kol, klasickým tempem 90 minut na 40 tahů + 30 minut do konce partie s přídavkem 30 sekund od prvního tahu. Veškeré potřebné informace k této akci (jedná se o ME družstev dívek i chlapců v kategoriích do 18 a 12 let) naleznete na stránkách pořadatelů (včetně online přenosu).

Anežko a Česko, do toho! :-)

Startovní listina turnaje dívek

Stránky pořadatelů

(autor článku: Tomáš Vojta)

14 komentářů na “Anežka v reprezentačním dresu”

 1. 1
  Jarda P. píše:

  Tak si to tam Anež užij! Budeme držet palce a bedlivě Tě sledovat :-) .

 2. 2
  Maťa píše:

  Také držím palce! Pokud chess-results neklame, tak Anežka ve 14 hodin nastoupí proti Polce Kiolbase (2189).

 3. 3
  Jarda P. píše:

  To je docela prudký rozjezd :-) .

 4. 4
  Maťa píše:

  Nikde jsem nenašel online z Anežčiny partie, na chess24 zatím vidím jen její spoluhráčku Přibylovou: https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/european-youth-team-championship-2018-g18/1/3/1.

 5. 5
  Jarda P. píše:

  Vypadá to, že budou dávat jen první šachovnice, u kluků je tam je Vykouk…

 6. 6
  Maťa píše:

  Anežka prohrála.

 7. 7
  Jarda P. píše:

  Anež dnes bohužel další 0. Prohrála i Karin Němcová, takže opět 0-2 . S Rumunkama to asi chtělo body…

 8. 8
  Maťa píše:

  Po zmiňované druhé prohře Anežka zatím nehrála – ve třetím kole měly holky volno, pak dvakrát nastoupily Karin Němcová se Sofií Přibylovou, tak snad se Anež představí zítra :-) . Češky jsou zatím jedenácté: http://chess-results.com/tnr354253.aspx?lan=5&art=0&rd=5&flag=30.

 9. 9
  Tom píše:

  Nevím proč, ale už mě zase v souvislosti s ženskou reprezentací napadá, že je to solidní dovolená. ;-) Moc nechápu, proč tam na 7 kolový turnaj berou tři holky (něco takového napadlo už jenom Slováky).

  Nele dovolená na Mitropě, ale zjevně pomohla a od té doby hraje skvěle, tak to Anežce třeba taky pomůže a bude to příští týden v Pardubicích drtit. :-)

 10. 10
  Maťa píše:

  Dneska Anežka remízou v lepší pozici pojistila vítězství týmu nad Slovenskem a Češky se tak po 6. kole dostaly na pěkné 6. místo. Poslední kolo začíná zítra již od 11 hodin.

 11. 11
  Maťa píše:

  Češky dnes (Anežka nehrála) překvapily výhrou nad silným áčkem Německa, když na 1. desce Karin Němcová porazila Fionu Sieber (2283), jež měla do té doby 6/6!

 12. 12
  Ríša píše:

  S bídnými 5,5 body z 12 možných měly Češky dokonce šanci na bronz! :-) K jejich smůle ale vyhráli Rumunky, takže na naší výpravu zbyla bramborová medaile. I tak je to ale velmi dobrý výsledek!

 13. 13
  Ríša píše:

  Teda 5,5 bodů není bídný výsledek. :-) Překvapilo mě, že se dá s míň jak 50% dostat tak vysoko.

 14. 14
  Tom píše:

  4. místo, to je skoro zázrak. :-) Anežka 0,5 ze 3, to samozřejmě není dobrý výsledek, ale třeba tam získala nějaké zkušenosti, které se jí budou hodit později.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist