TJ Spartak Vlasim
30
Kvě

Startuje Mitropa s Nelou Pýchovou

Minulý týden Nela Pýchová zvládla zkoušku dospělosti a teď je před ní zkouška šachová. Dnes s reprezentačním družstvem odlétá do Itálie, kde bude Českou republiku reprezentovat na Mitropa cupu. Věřme, že se za šachovnicí bude Nele dařit stejně jako u maturity a budou z toho opět skoro samé jedničky. :-)

Soupeři našich reprezentantů budou hráči z Rakouska, Chorvatska, Francie, Německa, Maďarska, Itálie, Slovenska, Slovinska a Švýcarska. Ženských týmů je včetně toho českého zatím pouze osm, tak uvidíme, co s tím pořadatelé provedou (ve hře je i jakési play-off, aby se odehrálo plánovaných 9 kol).  Srovnávat papírové předpoklady nemá v případě Mitropy příliš smysl, jelikož většinou nejde o souboje top hráčů jednotlivých zemí, spíš sbírání zkušeností a ataků na normy.

Hraje se na čtyřech deskách, devět kol, první kolo 31. května od 15:00. Volno si šachisté užijí 4. června, končit se tedy bude v sobotu 9. června. Tempo pro hru je 90 minut na 40 tahů, po kterých následuje 30 minut na dohrání partie, to vše s přídavkem 30s. za tah.

Držte Nele a reprezentantům ČR palce!

Startovní listiny

Online přenos

Stránky pořadatelů

(autor článku: Tomáš Vojta)

39 reakcí na “Startuje Mitropa s Nelou Pýchovou”

1 2
 1. 31
  Maťa píše:

  Tak zatím jediný, kdo měl v této koncovce bez nápovědy Nalimova jasno, je GM Hába (reprezentační trenér žen). Ten prý hned po partii Nele říkal, že je to za silnější stranu vyhrané, ale že to samozřejmě není snadné, že on to někde vyhrát nedokázal. Jinak Češky dnes zatím 0:3, poprvé prohrála J. Worek…

 2. 32
  Maťa píše:

  Dnes je Nela proti Chorvatsku v sestavě, začíná se v 15 hodin: http://www.federscacchi.it/mitropa2018/index.php/pairing/resultswomen. Držím palce!

 3. 33
  Jarda P. píše:

  Soupeřka je poměrně silná (FM), ještě nedávno měla hodně přes 2200. Tak jsem zvědav, jak to Nela zvládne.

 4. 34
  Tom píše:

  Koukám, že zvládla a konečně můžou mít fanoušci radost! :-) Bohužel Češky ale opět prohrály a smrdí to ostudným posledním místem. :-(

 5. 35
  Maťa píše:

  Z Neliny výhry jsem měl taky radost :-) . Škoda, že si slabší chvilku vybrala Joanna Worek, která stála dobře, bohužel ale poprvé v turnaji prohrála. Cesta z posledního místa vede přes výhru nad domácí Itálií, třeba to vyjde :-) .

 6. 36
  Mata píše:

  Vlastně Worek prohrála podruhé, mi teď došlo.

 7. 37
  Maťa píše:

  Dívky dnes od 15 hodin hrají poslední kolo, Nela nastoupila na druhé desce (střídá N. Kaňáková) proti IM Sedině (2283). Jak už „mužský“ titul IM napovídá, domácí „veteránka“ (letos 50 let) mívala přes 2400 … držme palce! :-) Online: http://www.federscacchi.it/mitropa2018/index.php/games-online/women

 8. 38
  Tom píše:

  Tak další prohra a ženy si určitě letošní umístění na Mitropě za rámeček nedají (bohužel to jen zapadá do obrazu českého ženského šachu, který je dlouhodobě na nízké úrovni). Nela v posledním kole pěkná remis, výsledek 2 z 5 ale žádná sláva rovněž není. Tak snad si holky užily alespoň tu dovolenou u moře.

 9. 39
  Tom píše:

  Závěrečný článek o Mitropě na NŠS:
  http://www.nss.cz/slabota-v-italii

1 2

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
chci víc smajlíků...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist