TJ Spartak Vlasim
28
Kvě

Hráči Vlašimi ovládli KP v rapidu

Toto není fotka z nějakého mládežnického turnaje, kde by trenér Maťa pózoval se svými svěřenci. Toto je foto z vyhlášení krajského přeboru v rapidu. Krajského přeboru mužů!!! 1.Jakub Vojta 2.Ondřej Matějovský 3.Vojtěch Dudek (všichni Vlašim).

KP v rapidu se hrálo v rámci Memoriálu Františka Říhy. Na dlouholetého předsedu šachové oddílu v Říčanech přijelo zavzpomínat celkem 117 hráčů z toho takřka polovina byla domácích, tak rozsáhlou členskou základnu můžeme říčanským jen závidět. V příjemném prostředí Kulturního centra Labuť se hrálo švýcarským systémem na 9 kol, tempem 2×20 minut na partii.

Roli favorita se povedlo potvrdit autorovi těchto řádků, ale rozhodně tomu tak být nemuselo. Stačí se podívat, jakou kliku jsem měl hned v prvním kole.

Rybáček J. (elo 1556) – Vojta T. (elo 2319) pozice po 24. tahu bílého:

Obětoval jsem materiál s tím, že dám soupeři mat, ale pořádně jsem se v dalším tahu spletl. 24…Vf2?? Vyhrávalo 24…Df3 25.Kg1,Vf4, kde bílý musí odevzdat dámu, aby zabránil matu. 25.Ve8?? Naštěstí pro mě se plete i soupeř. Po 25.Dg5 bych si dal šach ze vzteku na f3 a bez věže se vzdal.  25…Kf7 26.Ve7 To byla idea soupeře, ale má díru. Sice mi vyšachuje věž na f2, ale já mu zas pro změnu vyšachuji tu na b1. :-)   26…Kxe7 27.De3,Kd7 28.Dxf2,De4 -+  a bílý se za pár tahů vzdal. 0-1

Druhé místo obsadil Filip Holý z Plzně a třetí František Hostička z Prachatic. A protože všichni tři vítězové mají mateřské oddíly mimo Středočeský kraj, mohli se z krajských medailí radovat výše jmenování hráči, kteří skončili na 4. 5. a 7. místě. Pro všechny tři je to velmi pěkný úspěch!

Domácí ve spolupráci s kamarády ze šachové klubu v Jeseníku připravili kromě tradičních cen i ceny losované – 100 Kč na občerstvení po každém kole (štěstí se usmálo i na mě :-) ) a 3x 400 Kč na konci turnaje. Velkého šachového koníka pak dostal nejmladší účastník.

Turnaj proběhl v pohodové a příjemné atmosféře a byl důstojnou vzpomínkou na říčanskou legendu pana Františka Říhu.

Výsledky na chess-results

Další fotky od pana Němce

(autor článku: Tomáš Vojta)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
chci víc smajlíků...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist